Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
 
   Відповісти   Створити нову тему
> Україна? А де це?
pozitronik
повідомлення 1.10.2007, 22:42
Порядковий номер повідомлення #1

E-makers team


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1134
З нами з: 21.9.2007
Мешканець №: 5
Подякували: 102 раз



Якщо у Європі відповідь на поставлене вище питання вивчили ще років 15 тому, то в США, у цьому геополітичному фарватері людства, я його чую так само часто як «добрий день». І не лише від «маленьких американців», але і від студентської «інтелектуальної еліти»

Поділюся досвідом про перші дні навчання на факультеті журналістики Університету Індіани (до речі, входить в десятку найкращих журналістських програм у Штатах). Так от, на першому занятті з предмету «Міжнародні комунікації» всій групі роздали порожні карти Європи і Близького Сходу і попросили підписати країни. Результат вражаючий – з 20 чоловік лише я, журналіст із Кувейта та аспірант з Іраку правильно вказали всі країни. Решта (американські студенти) ледве дійшли до половини... А тепер розповім, як це виглядає на практиці:

Спілкуюся з одногрупником-американцем, розповідаю йому про Київ, про свою роботу, але бачу в очах якесь занепокоєння. Він довго вагається, і, зрештою, набирається сміливості і запитує «А Київ це де – в Росії?» Я намагаюся максимально доступно викласти основні факти з новітньої історії України, особливо ті, що стосуються здобуття незалежності – не допомагає. «Покажи мені не карті, де Україна» - просить мій співрозмовник. Пять балів за цікавість. Показую. І таких «співрозмовників» у мене по кілька штук щодня. Нє, є такі, що знають де це, але вперто називають Україну the Ukraine (артикль the майже ніколи не використовується з назвами країн, лише територій). Так от, якщо до кінця року хоча би половина з них засвоїть цю інформацію, я буду вважати, що виконала свою основну дипломатичну місію.

А тепер про американців без дипломів. Втомившись від книжок, письмових завдань та тренувальних зйомок новинних сюжетів, я вирішила покататися по Ідіані і подивитися як живуть «місцеві». Тим більше, нагода вдала випала – знайомі із сусіднього містечка Терра Хот запросили у них зупинитися. Після традиційного огляду місцевих ланшафтів та поїдання коронних страв у навколишніх кафешках, мені захотілося подивитися на нічне життя корінного населення. Корінне населення відореагувало на мене з не меншим інтересом. Варто було нам з друзями відчинити двері чудового закладу Салун 36, як я відчула себе персонажем вестерну: всі замовкають, перестають пити, ретельно оглядають мене з голови до ніг, спостерігають за кожним рухом. «Чужиє в городє» просто. За кілька хвилин за наш столик підсідає колоритний постійний відвідувач у сірій майці з логотипом місцевої баскетбольної команди і в кросівках на босу ногу. «Тобі тут подобається?» - запитує «баскетболіст». Ага, кажу, havin’ fun. (Маю зазначити, що за 5 тижнів перебування у Штатах у мене прорізався ще один зуб мудрості і місцевий акцент).

Ти звідки, з Індіанаполісу? – продовжує він.

Та нє, кажу, з України.

Bullshitting! З якої, f…ck, України, якщо ти говориш як ми???

Говорю, хочеш, паспорт покажу? (паспорт ношу з собою завжди, бо мені без нього не наливають і не пускають у клуби)

У «корінного» відвисає нижня губа, від якої відпадає недопалок цигарки.

А де, the hell, ця Україна знаходиться?

У південній Африці – говорю я (з надією, що він зараз відчепиться)

У Африці? – не вгамовується «баскетболіст», по обличчю видно, що у нього щось не «зростається» - А ЧОГО ТИ ТОДІ НЕ ЧОРНА???

Нє, питання шикарне. Тут вже у мене в мізках заклинило.

Ну, - кажу, - тому що у мене білі батьки (що чистісінька правда)

Мій аргумент переконує «баскетболіста», очевидно, він на певний відсоток припускає, що у Африці можуть жити білі люди.

А де саме у Африці? –запитує він, висипає на стіл пакетик цукру і малює там конусоподібну фігуру, яка, на його думку, є відображенням Африки.

Тут – тицяю пальцем в цукор, у те місце, де за усіма розкладами має бути Замбія.

Бачу, - продовжує він – а як там зараз? Негри білих не вбивають?

В Україні??? Нє..... в Україні негри білих не вбивають...

Замість післямови. Перечитавши збірник «бушизмів» все більше переконуюсь, що президент кожної країни є уособленням середньостатистичного громадянина.

Олеся Олешко
http://5tv.com.ua/
 
Sashok
повідомлення 2.10.2007, 9:32
Порядковий номер повідомлення #2

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



От і після таких розповідей хочеться підняти рейтинг України як великої держави, але шо зробиш, якшо політики як малі діти...
 
Majesty
повідомлення 2.10.2007, 14:06
Порядковий номер повідомлення #3

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Хоч американці і прості як двері, але серед наших також дурних не бракує. Масова культура вирівнює рівень інтелекту американцьких громадян
А те, що не наливають без паспорта - це респект. В нас би таку практику поширити.
 
Ptashechka
повідомлення 31.12.2007, 4:20
Порядковий номер повідомлення #4

Я повернулася!


Хто: Мешканець
Повідомлень: 305
З нами з: 21.9.2007
З: Франік
Мешканець №: 6
Подякували: 16 раз



Я ржала з білої африканки)))
але на рахунок географії, то я американців підтримую. Якщо людина не збирається бути географом, то для чого їй знати всі країни, їх місце знаходження, всі регіони тих країн, назви міст і містеточок, широту і довготу де вони знаходяться? Для чого? Це просто мотлох в нашому моску.
 
Majesty
повідомлення 10.3.2008, 20:47
Порядковий номер повідомлення #5

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Цитата
Якщо людина не збирається бути географом, то для чого їй знати всі країни, їх місце знаходження, всі регіони тих країн, назви міст і містеточок, широту і довготу де вони знаходяться? Для чого? Це просто мотлох в нашому моску.

Існують такі поняття як рівень освіти та культури.
Так само можна сказати і про історію, вона ж теж не потрібна для заробляння грошей. І не всі збираються бути істориками. Крім того, шкільна освіта передбачає навчити дітей орієнтуватись у морі інформації.
 
Йа_ЯбЛуЧкО_XD
повідомлення 12.5.2009, 22:18
Порядковий номер повідомлення #6

Яблучна:)


Хто: Мешканець
Повідомлень: 799
З нами з: 12.8.2008
З: if.ua
Мешканець №: 230
Подякували: 74 раз



Дуже часто чую таке питання від моїх іноземних співрозмовників.Інколи вже дістає, але я розказую де ми знаходимось, а заодно і хвалюсь про найбільшу країну Європиsmile.gif
 
shooroop
повідомлення 12.5.2009, 23:06
Порядковий номер повідомлення #7

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 121
З нами з: 4.3.2009
З: Stanislawiw
Мешканець №: 668
Подякували: 8 раз



КАжи "Tam de did'ko nadobranich kazhe"
 
Йа_ЯбЛуЧкО_XD
повідомлення 12.5.2009, 23:50
Порядковий номер повідомлення #8

Яблучна:)


Хто: Мешканець
Повідомлень: 799
З нами з: 12.8.2008
З: if.ua
Мешканець №: 230
Подякували: 74 раз



Шурупе, насмішив!:)почнеться те ж, що і у темі топікуsmile.gif
 
Агонь
повідомлення 14.5.2009, 20:20
Порядковий номер повідомлення #9

наци-гопнік


Хто: Мешканець
Повідомлень: 930
З нами з: 30.9.2007
З: Радной, франкоффский
Мешканець №: 28
Подякували: 146 раз



Код
А те, що не наливають без паспорта - це респект. В нас би таку практику поширити.


не налили без паспорта - пішов в найближчу подворотню за наркотіками! Респект, канєшна

Код
А те, що не наливають без паспорта - це респект. В нас би таку практику поширити.


не налили без паспорта - пішов в найближчу подворотню за наркотіками! Респект, канєшна


а взагалі - нашо це викладати? хай засверляться там у себе в арабській країні США
 
Centurion
повідомлення 29.11.2013, 15:48
Порядковий номер повідомлення #10

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 4
З нами з: 29.11.2013
Мешканець №: 2559
Подякували: 0 раз



Саме наша країна є апологетом західного контролю. Буферна зона? ми можемо використовувати цю перевагу, але до цього ніяк не можуть дійти руки. Вигода тільки посадовцям і все. Але маємо те, що маємо.
 
IvFraYo
повідомлення 3.6.2014, 14:25
Порядковий номер повідомлення #11

Експерт


Хто: Мешканець
Повідомлень: 185
З нами з: 23.4.2014
Мешканець №: 2722
Подякували: 2 раз



зараз увесь свiт знаэ де знаходиться Украiна)) I всi хвилюються за нас
 
Yuznyj
повідомлення 7.8.2014, 10:33
Порядковий номер повідомлення #12

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 4
З нами з: 7.8.2014
Мешканець №: 2829
Подякували: 0 раз



Я раніше теж не міг пояснити де Україна знаходиться. Завжди говорив Одеса, чомусь у світі більше саме це місто знають.
 
husain_if
повідомлення 13.8.2014, 21:04
Порядковий номер повідомлення #13

Original


Хто: Мешканець
Повідомлень: 335
З нами з: 13.10.2007
З: Франік
Мешканець №: 38
Подякували: 16 раз



Цитата(Yuznyj @ 7.8.2014, 10:33) «
Я раніше теж не міг пояснити де Україна знаходиться. Завжди говорив Одеса, чомусь у світі більше саме це місто знають.


Тому що там кіно. і часто в фільмах та пісні про Одессу... так мені здається
 
SemjonovVasilij
повідомлення 15.2.2019, 11:54
Порядковий номер повідомлення #14

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 6
З нами з: 8.2.2019
З: Ивано-Франковск
Мешканець №: 4499
Подякували: 0 раз



Цитата(Sashok @ 2.10.2007, 10:32) «
От і після таких розповідей хочеться підняти рейтинг України як великої держави, але шо зробиш, якшо політики як малі діти...

Да не тільки політики винні в цьому всьому.. Нам (людям) просто самим часто пофігу!
 

   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 29.3.2024, 17:07