Наше Місто - Івано-Франківськ
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Рейтинг 0

Інтерв'ю з директором ТОВ "Експрес Фінанс"

Автор: expresfinans, 18.12.2013, 12:03

Програма «Доступне житло»
________________________________________У Івано-Франківську під патронатом міського голови Віктора Анушкевичуса розпочала діяти державна програма «Доступне житло». Що передбачає програма та на яких умовах можна стати її учасником, ми поцікавилися у директора компанії - розпорядника фінансових активів Івано - Франківської області «Експрес Фінанс» Карпіва Юрія.

- Юрію Володимировичу, в чому суть програми?
- Програма «Доступне житло» діє згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 р. №140 (зі змінами, передбаченими постановою від 11.05.2011р. №568) і спрямована на покращення забезпечення житлом громадян, які відповідно до законодавства мають право на його отримання.
Програма передбачає здешевлення за рахунок державної субсидії вартості житла на 30% від нормативної вартості за квадратний метр площі.
Хочу наголосити, що програма «Доступне житло» реалізується у Івано-Франківську за підтримки міського голови Віктора Анушкевичуса. Саме завдяки його наполегливості, поїздкам до Києва у Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наше місто було включене до програми. Однією з переваг Івано-Франківська над іншими населеними пунктами була пропозиція спорудження доступного житла у мікрорайоні з підведеними комунікаціями, дорогою, на вже готовому фундаменті. Натомість чимало міст-претендентів у своїх пакетах документів подавали ще навіть невідведені земельні ділянки.
Активно посприяла у включенні нашого міста до програми і Івано - Франківська облдержадміністрація.

- Яка роль у фінансуванні будівельних проетів покладена на очолювану Вами компанію?
- Я був призначений керівником компанії у 2011 році. Основним видом діяльності ТзОВ "Експрес Фінанс" є посередницькі послуги у надходженні фінансових активів, між фізичними і юридичними особами, та банками - партнерами. Стараннями моєї команди провідних економістів, вдалось досягнути високих результатів. Так, у вересні 2013 року, за даними
Міжнародного Рейтингового Союзу, наша компанія здобула нагороду "Лідер Галузі 2012 року, та посіла почесне 5 - те місце в рейтингу фінансових компаній області.

- Наскільки безпечно людям вкладати кошти у програму "Доступне Житло" ?
- Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» висуває до компаній-забудовників дуже жорсткі вимоги, що унеможливлює перетворення об’єктів програми у довгобуди. Додатково і наші фахівці ретельно перевіряють документацію компаній та відбирають до участі у програмі лише ті об’єкти, які гарантовано будуть введені в експлуатацію у встановлені терміни.

- Хто може стати учасником програми?
- Участь у програмі можуть взяти громадяни, які потребують покращення житлових умов , і проживають не тільки у місті Івано-Франківськ, але і в області. Їхній середньомісячний дохід разом із членами сім’ї з розрахунку на одну особу не повинен перевищувати п’ятикратного розміру середньомісячної зарплати у регіоні. Ще одна дуже важлива умова – фінансова спроможність громадян сплатити 30% вартості житла.

- Які ще деталі обумовлені програмою «Доступне житло»?
- Державна субсидія у розмірі 70% вартості помешкання надається з розрахунку не більше 21 кв.м. загальної площі житла на одну особу та додатково на 10,5 кв. м на сім’ю.
Для розрахунку обсягу державної підтримки вартість 1 кв.м. загальної площі житла не повинна перевищувати граничної вартості 1 кв. метра житла, що визначається згідно з порядком використання коштів, передбачених у держбюджеті на відповідний рік для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, затвердженим відповідно до законодавства. На 2012 рік для Івано-Франківська і області це – 4290 грн. за 1 кв.м. Тобто 70% компенсації вартості квартири вираховується, виходячи з цієї суми.
Якщо громадянин хоче придбати житло більшою площею, ніж це передбачено умовами програми, то за понаднормові квадратні метри йому доведеться сплатити за ціною, визначеною у договорі про будівництво. Державна компенсація на додаткову площу не розповсюджується.

- Які документи необхідно подати особі, яка хоче стати учасником програми?
- До заяви громадянина про надання йому державної підтримки необхідно долучити такі документи:
- довідка про склад сім’ї (форма №3) або витяг із будинкової книги;
- копії паспортів дорослих членів сім’ї (сторінок, які містять останнє фото, прізвище та ім’я особи, відомості про видання паспорта, місце реєстрації, сімейний стан, наявність дітей, дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків або відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (за наявності);
- копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера згідно з Держреєстром фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів (крім осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, повідомили про це ДПІ і мають відмітку в паспорті);
- копія свідоцтва про шлюб (у випадку його укладання);
- копії свідоцтв про народження дітей;
- довідки з місця роботи про займану посаду, термін роботи на цій посаді (для членів сім’ї, які працюють);
- документи для визначення середньомісячного грошового доходу на одного члена сім’ї: довідка про грошові доходи (за встановленою Фондом формою); документи, що підтверджують грошові доходи громадянина та членів його сім’ї із зазначенням їхнього розміру (довідки з місця роботи про дохід за останні 6 місяців, довідка управління Пенсійного фонду про розмір пенсійних виплат за останні 6 місяців тощо).

- Юрію Володимировичу, Ви згадували про ще одну державну програму – «Молодіжне житлове кредитування». Які її умови?
- За цією програмою молода сім’я має право на отримання пільгового кредиту для придбання житла. Кредит є безготівковим із терміном погашення до 15 років. Його умови регулюються «Положенням про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та самотнім молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла» (Постанова Кабміну №584 від 29.05.2001р.).
Право на отримання кредиту мають молоді сім’ї та самотні молоді громадяни, які потребують покращення житлових умов. Це сім’ї, в яких чоловік та дружина віком до 35 років включно; неповні сім’ї, в яких мати (батько) віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей; самотні молоді громадяни віком до 35 років включно.
Сім’я, яка не має дітей, сплачує кредит та відсотки, які визначаються як облікова ставка НБУ + 3% річних (нині це 10,75% від суми зобов’язань за кредитом). Одна дитина дає право на звільнення від сплати відсотків. Позичальникові, який має двох дітей, з бюджету погашають 25% суми зобов’язань за кредитом, а який має трьох і більше дітей – 50%. Окрім того, на момент укладання кредитної угоди позичальник має сплатити перший внесок – не менш як половину мінімального внеску (6%) та вартість понаднормової площі.
Більш детально про програму «Молодіжне житлове кредитування» можна дізнатися в ТзОВ "Експрес Фінанс" за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Тичини 21А, оф.6. Тел.: (0342)540246, (099)5609935, (097)7271925.
--
Експрес Фiнанс« Січень 2022 »

НПВСЧПС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Службові лінки