Результати оперативної наради мера Віктора Анушкевичуса |
|
|
Автор: Andy_aka_Andy.
|
10.11.2009 р. |
Сьогодні, 10 листопада, відбулась оперативна нарада під керівництвом міського голови Віктора Анушкевичуса, основною темою якої була епідеміологічна ситуація в Івано-Франківську. Заступник головного лікаря ЦМКЛ Олександр Мудрий повідомив, що станом на 10 листопада поточного року на грип та ГРВІ захворіло 176 медичних працівників. З них 101 лікар та 75 медсестер. На стаціонарному відділенні лікується 19 працівників медичних закладів.
У зв’язку з епідемією у ЦМКЛ у лор-відділенні, урологічному, офтальмологічному, кардіологічному та інших відділеннях перепрофільовані ліжка для хворих на грип та ГРВІ.
Станом на 10 листопада 2009 року в Міській дитячій клінічній лікарні з діагнозом грип та ГРВІ на лікуванні перебуває 240 дітей. Важкохворих серед них немає. Але, на жаль, актуальною є проблема нестачі медикаментів.
За минулу добу зареєстровано 342 виклики швидкої медичної допомоги, з яких лише 70 від хворих з симптомами грипу та ГРВІ.
Головний санітарний лікар міста Микола Недоступ наголосив на тому, що наразі спостерігаються перші ознаки спаду епідемії в Івано-Франківську. Цього року, на відміну від попередніх, епідемічний поріг було перевищено вже на 43 тижні.
Микола Недоступ навів для порівняння кількісні дані захворювань на грип та ГРВІ в м. Івано-Франківськ за минулі роки. Так, у жовтні 2007 року діагноз грип та ГРВІ було поставлено 5828 хворим, а в жовтні 2008 р. — 5445, а в жовтні 2009 року — 18 880. У лютому 2007 року на грип та ГРВІ захворіло 21000 чоловік, у лютому 2008-го — 16 000, у лютому 2009 року — 10 000.
На переконання міського голови, усі медичні заклади міста спрацювали під час епідемії злагоджено та показали справжнє обличчя франківської медицини — відповідальне та професійне.
Окрім того, Віктор Анушкевичус наголосив, що на сьогодні завдяки зусиллям місцевої влади, гуманітарній допомозі ряд проблем у забезпеченні лікарень медикаментами та харчуванням вирішений. Проте, щодо забезпечення медикаментами та фінансуванням на їх придбання міський голова зазначив, що у міському бюджеті було закладено витрати на медикаменти у сумі 10 грн. на 1 ліжко/день на одного хворого, але у період епідемії фактично витрачалося 92 грн. на 1 ліжко/день. А за показниками, доведеними Мінфіном по формульному розрахунку на одного хворого на медикаменти з державного бюджету виділяється 40 коп. на 1 ліжко/день на одного хворого. Решта фінансування було проведено за рахунок коштів міського бюджету.
Інформацію надано прес-службою МВК.
|