Майстер-клас із виготовлення войлочної ялинки |
|
|
Автор: Йа_ЯбЛуЧкО_XD.
|
26.12.2009 р. |
З настанням Нового Року задумуєшся: а що б такого подарувати близькій чи коханій людині? Завжди ж хочеться придумати щось креативне, неповторне, а основне — недороге. Саме такий подарунок пропонувала робити на своєму майстер-класі з войлоку дизайнер і рукодільниця Любов Чернікова. Захід відбувся 24 грудня в крамниці «Самі свої». Оскільки подарунок був новорічним, то й виготовляли традиційний новорічний атрибут — ялиночку, яку кожен прикрашав власноруч. На заході були присутні як постійні учасники подібних заходів, так і ті, хто лише ознайомився з цією технікою вперше.
Для створення такого маленького дива нам потрібні: трафарет у формі пів-овалу, зелений войлок для основи та кольоровий войлок, нитки, бісер чи стеклярус для декору, голка для войлоку, пульверизатор із гарячою водою, губка для миття посуду, целофанова плівка, плівка з пухирцями, москітна сітка, ножиці, мило, миска з гарячою водою.
Сама ялинка робиться за принципом миломочалки, виріб валяється навколо каркасу для підтримання потрібної форми. Коли войлок уже зваляний, каркас або знімається, або ж залишається всередині.
Перш за все застеляємо стіл целофаном та вирізаємо трафарет висотою 7-12 см. Тоненьким слоєм викладаємо войлок на губку в три почерговані шари: поздовжний, поперечний, поздовжний. Бажано робити слої войлоку тонкими, щоб вони краще і швидше звалялись. Приставляємо готовий трафарет й обколюємо його голкою для войлоку. Знімаємо трафарет й проколюємо обколене голкою місце 2-3 хвилини, забираємо із мочалки й робимо все знову спочатку, але з іншою заготовкою.
Далі беремо шматок плівки з пухирцями, на неї кладемо одну заготовку з войлоку, а зверху ставимо москітну сітку. Акуратно бризкаємо водою на войлок, потираючи милом по сітці до тих пір, поки не утвориться піна. Тремо пальцями доти, поки волокна не стануть цупкими, періодично кладучи вовну у воду. Після того, як войлок зваляно, беремо трафарет і обгортаємо його заготовкою з однієї сторони. Ту ж операцію робимо і з іншою заготовкою. Коли дві частини нашої ялиночки з’єднані, можна її декорувати й далі валяти ялинку, розтираючи непотрібні краї та складки. Поверхня стала ідеально рівною? Беремо ялиночку і розрізаємо її знизу, витягаючи трафарет зсередини. Продовжуємо валяти, надаючи фігурці більш округлої форми. Чекаємо, поки наш виріб висохне і ось — справжня войлочна ялинка, створена своїми руками!
|