З 7 по 9 травня, окрім безперечно цікавого й улюбленого «Свята ковалів», у нашому місті відбуватиметься ще один неординарний фестиваль – «Старе кіно по-новому». Мета фестивалю – створення творчого музичного та кіносередовища, якого дуже бракує в Івано-Франківську. Власне, акцентуація уваги на сучасному мистецтві, пошуку нових форм, імпровізації, всього, що формує сучасну культуру європейського міста. Організатори намагатимуться продовжити і розвинути пошуки нового і сучасного звучання старого фільму в несподіваному його прочитанні.
Від самого початку «німе» кіно потребувало музичного супроводу, котрий під час демонстрацій кінофільмів виконували тапери здебільшого на фортепіано. З’являлася ритміка фільму – джазові акорди підкреслювали пришвидшені рухи акторів та ситуації. Із розвитком кінематографу потреба в таперах пропала – музичний супровід робився разом із фільмом, і задумувався вже самим режисером і композитором на самому початку, і більше не мінявся. А «німе» кіно знову стало німим.
Сучасне мистецтво у своїх пошуках нових можливостей та форм виразу знову зацікавилося озвученням «німого» кіно, власне, засобами сучасного мистецтва. В Парижі, Мюнхені, Амстердамі, інших містах Європи можна відвідати ретро-кінотеатри, де демонструються старі фільми, котрі озвучують музиканти різних жанрів, і від цього сприймання фільму змінюється.
Таким чином, ідеєю фестивалю «Старе кіно по-новому» є: в поєднанні класики німого кіно зі сучасною музикою та сучасним відео-артом, переосмислення музичного супроводу кінофільмів і створення чотирьох різних медіа-вистав, у яких братимуть участь твори класиків світового кінематографу, з якими працюватимуть кращі віджеї та художники відео-арту з івано-франківської формації «КУБ», відомі джазові музиканти з України (Івано-Франківськ, Київ і Львів) та Польщі, такі як: Павел Постаремчак (Польща), Юрій Яремчук (Львів), Юрій Зморович (Київ), Марк Токар (Львів), Сергій Охрімчук (Київ), Роман Рось (Львів, Івано-Франківськ).
Програма фестивалю
Фестиваль буде складатися зі трьох різних медіа-вистав, на котрих будуть використані фільми Дзиги Вертова, братів Люм’єр, Макса Лідера та інших режисерів початку кінематографа в обробці ві-джеїв формації «КУБ». Музиканти будуть ознайомлені з основним відео-рядом і матимуть змогу підготувати свою музичну основу для медіа-вистави, а все решта – імпровізація, котра зробить свято незабутнім.
Місце проведення фестивалю – кінотеатр «Люм’єр», початок – 22.30.
7.05, п’ятниця: «Портрети»
Тема медіа-вистави та відео проекція на великому екрані – українське документальне кіно обласних телерадіокомпаній 50-60 рр.
Зоряна Рось – вокал;
Юрій Яремчук – бас-кларнет, саксофони, перкусія;
Роман Рось – скрипка, сопілка, перкусія;
VJ Glow, VJ DaPix – віджеінг.
В фойє кінотеатру: актори Драматичного театру ім. Івана Франка – перформенс «Живі фотографії – Портрети», виставка фотографій Юрка Бакая, струнний квартет.
8.05, субота: «Жінка – риба та кіномова Дзиги Вертова»
Тема медіа-вистави та відео проекція на великому екрані – фільми Дзиги Вертова.
Сергій Охрімчук – скрипка;
Юрій Зморович – бас-кларнет, перкусія, вокал;
Роман Рось – скрипка;
VJ Glow, VJ DaPix – віджеінг.
В фойє кінотеатру: актори Драматичного театру ім. Івана Франка – перформенс «Живі фотографії – Жінка-риба», струнний квартет.
9.05, неділя: «Регтайм»
Тема медіа-вистави та відео проекція на великому екрані – фільми початку кінематографа братів Люм’єр, Макса Ліндера, Жоржа Мельє та ін.
Павел Постаремчак – саксофони;
Марк Токар – контрабас;
VJ Glow, VJ DaPix – віджеінг;
Моно-вистава Василя Юрціва «Контрабас» (Патрік Зюськінд);
Квартет гобоїстів «Бомбардіні».
На завершення – джем-концерт, в якому братимуть участь усі музиканти та ві-джеї фестивалю.
В фойє кінотеатру: актори Драматичного театру ім.Івана Франка – перформенс «Живі фотографії – Старе кіно по-новому», струнний квартет.
|