Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

«Засновниця жіночого руху в Галичині»

Друк E-mail
Автор: natalka.    04.06.2010 р.
«Засновниця жіночого руху в Галичині» (рис.1) З 8 по 11 червня в читальному залі Держархіву Івано-Франківської області з нагоди 155-ої річниці від дня народження Наталії Кобринської – української письменниці, громадської діячки, зачинательки жіночого руху в Галичині – відкриється тематична виставка «Засновниця жіночого руху в Галичині», повідомляють news.if.ua. На виставці будуть представлені твори письменниці та літературознавчі розвідки про її творчість. Виставку відвідають науковці і студенти міста, користувачі читального залу.

Довідка

Кобринська Наталія Іванівна (дівоче прізвище Озаркевич) (8 червня 1855 – 1920) – письменниця, організаторка жіночого руху. Народилася в с. Белелуя Снятинського повіту на Станіславщині (нині Івано-Франківщині) у родині священика з поважними національно-культурними традиціями. Дід Кобринської відомий як перший популяризатор творів письменників України в Галичині, Озаркевич І. І. (1795-1854), ініціатор українського театрального аматорства, автор і постановник п'єс І. Котляревського, Г. Квітки-Основ'яненка, С. Писаревського та ін. Батько письменниці І. Озаркевич (1826-1903) був депутатом галицького сейму та австрійського парламенту, громадським діячем, писав вірші.

Наталія Кобринська стояла біля витоків українського фемінізму, позитивно націленого не на руйнування, а на будівництво і творчість. Вона стала ініціатором першої української жіночої організації. «Перший вінок» заклав основи розвитку жіночих часописів, які редагували і видавали самі жінки. Він з'явився 1889 р. у Львові за редакцією Олени Пчілки та Наталії Кобринської. При створенні альманаху до праці були залучені кращі творчі жіночі сили як Наддніпрянської України, так і Галичини: Олена Пчілка, Леся Українка, Дніпрова Чайка, Людмила Старицька, Уляна Кравченко, Анна Павлик, Олеся Бажанська та інші. Видання «Першого вінка» було здійснено завдяки приватним пожертвам та фінансовій підтримці Олени Пчілки.



facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
EXB         UG1      
  K    2      K   1KW
  I   LYK     Q      
  A    4      R   R7G
  T           E      
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути