Презентація книги-путівника «Метафізика Карпат» |
|
|
Автор: natalka.
|
18.01.2011 р. |
Цей проект задумано як першу спробу сучасної подачі карпатської феноменології не через «важкий» науковий текст, а в стилі туристичного путівника тими стежками загадок і недосліджених явищ, які нерозривно пов’язані з Карпатами. Благодійна культурологічна фундація «Цинамоновий Хрущ» здійснила такий проект. Книга має 108 сторінок. Видання містить більше 150 кольорових ілюстрацій і п’ять карт-схем Івано-Франківської області з відмітками тих містичних об’єктів, про які йдеться у книзі.
Книга є своєрідним путівником по «місцях Сили» Прикарпаття і тої частини Карпат, яка знаходиться на території Івано-Франківської області. Упорядники не вважали своїм завданням розв’язувати суперечки науковців щодо природи тої Сили, джерелом якої є природні утворення, сакральні об’єкти та особливі місця. Нехай вчені метафізики, геофізики і геомантики визначають: чому деякі ландшафтні утворення допомагають людям, лікують їх, а інші – навпаки. Головне те, що ці феноменальні властивості таємничих «місць Сили» впевнено прослідковуються і фіксуються століттями (якщо не тисячоліттями). І це є найголовнішою запорукою їхньої справжності.
Кожна епоха накладала на ці місця візерунки своїх легенд і міфів. Різні племена і народи залишили свої матеріальні і духовні сліди біля них. Тому одне й те ж саме «місце Сили» іноді супроводжують і прадавні язичницькі перекази, і християнські легенди й, навіть, кабалістичні знаки. Упорядники намагалися дотримуватися синтетичного і зваженого підходу до цього спадку. Ті, хто захоче відвідати «енергетичні пам’ятники» Прикарпаття, можуть додати до нього свої враження і відчуття. Адже історія карпатської метафізики ще недописана. Вона й надалі потребує для свого доповнення уваги й завзяття ентузіастів-містиків, краєзнавців і допитливих мандрівників.
Запропонований перелік «місць Сили», безумовно, не є вичерпним. У «Метафізиці Карпат» вказані лише найвідоміші і найвизначніші з них. Це стосується й Карпатського «легендарію», котрий невичерпний, як і будь-яка справжня народна творчість. Метафізика Карпат – живе явище, тому упорядники додали до розділів, присвячених об’єктній метафізиці ще й розділ, у якому йдеться про живих носіїв прадавньої Карпатської містичної традиції – мольфарів, котрі, за переконаннями частини вчених, є спадкоємцями знань і вмінь давніх жрецьких колегій, що мешкали в Карпатах тисячоліття тому.
А ще у книзі можна побачити портрет Карпатської Чупакабри.
Під час презентації, яка відбудеться в Івано-Франківській міській Ратуші (Обласному краєзнавчому музеї) у четвер, 20 січня, о 15 годині усі охочі зможуть зустрітися з авторами книги. Перед ними також виступить справжня Чупакабра.
Меценатами проекту виступили народний депутат Роман Ткач, відомий меценат і політик Андрій Романчук та юридична компанія «MORIS Group», повідомляє прес-служба БГКФ «Цинамоновий Хрущ».
|