Національна Спілка Фотохудожників України оголошує про початок Третього національного конкурсу імені Степана Назаренка «Фотопортрет 2011». Присвячуючи цей проект світлій пам’яті патріарха української фотографії Степана Григоровича Назаренка (12.05.1932 – 24.03.2006), прикарпатська фотографічна спільнота засвідчує своє намагання продовжити і розвинути найкращі традиції української фотопортретистики.
Очевидно, в першу чергу мова йтиме про академічний портрет, що передбачає відображення внутрішнього світу людини, її сутності, характеру і психології. Однак це не означає, що виставка матиме консервативне та ортодоксальне спрямування, і тому поза увагою не залишаться портретні роботи, виконані в репортажній манері, а також різноманітні експерименти, творчі та технічні пошуки авторів.
Національний конкурс «Фотопортрет» проходить в режимі бієнале. Вперше такий проект було здійснено у 2007 році, тоді експозицію було присвячено 75-річчю від дня народження Степана Назаренка. Вдруге «Фотопортрет» було проведено у 2009 році, експозицію присвятили 20-річчю НСФХУ. Настав час й для третього.
Як і попередні два рази, робота журі розпочнеться у третій декаді березня 2011 року, а відкриття виставки призначено на 5 травня 2011 в Івано-Франківську.
Склад журі:
- Вадим Козловський (Вінниця),
- Володимир Лелюк (Харків),
- Дмитро Петрина (Івано-Франківськ).
Переглянути роботи, що увійшли до експозиції за результатами конкурсів минулих років, можна за посиланнями:
Детальніша інформація про умови конкурсу і його календар буде в електронній розсилці та в інтернеті в третій декаді січня 2011.
Для контактів: portrait.if@gmail.com.
Довідка
Степан Григорович Назаренко (12 травня 1932, Ларіонівка — 24 березня 2006) — український фотохудожник, фотопортретист, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки фотохудожників України (1989 — 2006).
Свою дорогу у фотографічній діяльності розпочинав 1948 року ретушером в одній з фотостудій Харкова. Потім працював в Дрогобичі, Станіславі, Коломиї і знову в Станіславі. Працювати часом доводилося в складних умовах, при мінусовій температурі, коли замерзали фотопластинки. Джерелом його майстерності була солідна школа відомих фотопортретистів, серед яких Стігліц, Стейхен, Камерон, Петров, Трапані, Наппельбаум, Надар, Тальбот, Дагер, Красінський, Едер і Кіблер. Москва була змушена наздоганяти українських портретистів після персональних виставок Барана, Вишкіна і Гольдбаума — членів фотоклубу, який створила група молодих портретистів, серед яких був і Степан Назаренко.
Серед робіт Назаренка чітко виділяються портрети мужчин: своєрідна глибина індивідуальності, делікатний рисунок форми. Цілком інших підхід до жіночих портретів: легкі, пастельні, поетизовані.
Степан Назаренко був одним із фундаторів Національної спілки фотохудожників України (грудень 1989 р.), першим головою її обласної організації. Його заслуги перед українською фотографією відзначені обласною премією ім. Василя Стефаника (1998 р.), почесною відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття» (2002 р.), стипендіями Міністерства культури, низкою урядових нагород.
|