«Свято ковалів 2009» відбулося |
|
|
Автор: Andy_aka_Andy.
|
11.05.2009 р. |
Упродовж трьох днів (8–10 травня 2009 року) в Івано-Франківську лунав дзенькіт молотків і дружній гамір послідовників Гефестового ремесла — проходив VII міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів». Участь у цьогорічному святі взяли участь представники більш ніж 20-ти країн світу: Британії, Швеції, Фінляндії, Росії, Білорусі, Узбекистану, Ізраїлю, Італії, Норвегії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Польщі, Голландії, Бельгії, Іспанії, Ірландії, Литви, Латвії, Словаччини.
Організатором фестивалю виступила Спілка майстрів ковальського мистецтва України. Основні ковальські дійства відбувалися в історичному серці міста — на площі митрополита Андрея Шептицького. Відбулися майстер-класи і презентації відомих віртуозів ковальського мистецтва: cувенір-шоу Сергія Фірсова (Київ), Школа традиційного ковальства Богдана Попова (Київ), майстер-клас Романа Ковалика (Червоноград), демонстрація плетіння декоративної кольчуги Наталії Гайдаш (Львів) та шоу-програма кримських ковалів «Смачна підкова». Разом ковалі виготовляли спільну декоративну композицію «У рамках традицій».
Велика кількість кованих фігур прикрасила ковальський «ярмарок», яким стала на час проведення фестивалю площа Шептицького. Основна ж металева скульптура — триметрове «Дерево щастя Всесвіту», виготовлене на попередньому фесті ковалів того року — прикрасила «стометрівку» в центрі міста (початок вул. Незалежності). На гілках «дерева» — десятки кованих елементів-подарунків. Скульптура, виготовлена руками десятків майстрів, була урочисто відкрита іноземними гостями фестивалю та мером міста Віктором Анушкевичусом.
Цього року ковалі підготували в подарунок місту скульптуру у вигляді великої фоторамки в ріст людини з багатьма кованими прикрасами довкола (автор концептуальної ідеї — коваль з м. Надвірна). Весь час протягом фестивалю на площі вирував ярмарок, на якому можна було придбати унікальні сувеніри, прикраси, фігурки — звичайно ж, ковані.
Одночасно з фестивалем у Художньому музеї на площі Шептицького відкрилась експозиція студентських робіт «Ковальське сузір’я», а в виставковому залі Спілки художників (вул. Незалежності, 47) — VIII художня виставка «Орнаментальне ковальство».
9 травня на площі Шептицького своїм «Лицарським турніром» розважали публіку кримські ковалі. Місцевий hard-rock-гурт «Листопад» непогано вписався своїм стилем в атмосферу фестивалю і виконав на концерті кавер-версії світових рок-хітів та власні композиції.
До речі, делегації іноземних гефестів супроводжували місцеві волонтери — перекладачами були добровольці з трьох ВУЗів і спеціалізованої школи №11.
Цікавинка.
Був на фестивалі коваль австралійський — Пол Мілтц. З Австралії пішов по світу такий проект — викувати листочки для дерева в Австралію. І коли українці приїхали в Каліфорнію на фестиваль, то посперечались із тамтешніми, що зберуть більше листочків. І хоча каліфорнійці все-таки зібрали більше листочків власне по кількості, українці все ж зібрали більшу кількість саме країн — представники 24 держав викували листочки.
11 травня ковалі-учасники фестивалю поїхали до Кам’янця-Подільського на одноденний симпозіум та пленер, де й має відбутися закриття фестивалю. А наше місто залишається з новим «трофеєм» і враженнями від чудового дійства. І поволі готується до наступного...
|