В Івано-Франківській області може з’явитися пункт пішого переходу з України в Румунію |
|
|
Автор: Andy_aka_Andy.
|
15.06.2009 р. |
Сподівання на реалізацію цього проекту висловив голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра на прес-конференції в Яремчі, розповідаючи про результати програми «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю та повітом Марамуреш». Ідея відкриття переходу визріла ще давно, оскільки Прикарпаття — єдиний прикордонний регіон України, що не має такого об’єкта.
По обидва боки українсько-румунського кордону живуть тісно споріднені громади (історично, етнічно, навіть родинно), але їх десятиліттями розділяє суворий прикордонний режим. Щоб потрапити у село чи місто за кілька кілометрів по той бік кордону, люди змушені долати кількасот кілометрів в об’їзд.
Зі стартом у липні 2007 року проекту транскордонного співробітництва, власне, постало питання подолання такої географічної та інформаційної ізольованості жителів двох країн, що мають спільні історичні корені та традиції. Було, зокрема, підготовлено попереднє техніко-економічне обгрунтування створення пункту пішого переходу та започатковано з цього приводу відповідне листування з органами двох держав. У липні 2008-го підписано меморандум про співпрацю між мерією села Поєніле-де-суб-Мунте та Верховинськими районною радою й РДА, в якому задекларовано бажання громад-сусідів відкрити той перехід. Проте справу наразі гальмує складний і тривалий процес оцінки підготовки Румунії до вступу до Шенгенського простору. Саме від його результатів залежатиме те, якими надалі будуть кроки з боку чи то самої Румунії, чи ЄС на модернізацію структури зовнішніх кордонів Євросоюзу.
Що ж до інших напрацювань проекту, який впроваджує Туристична асоціація Івано-Франківщини, то зусиллями його основних партнерів — Івано-Франківської ОДА й Карпатського національного природного парку, з одного боку, та асоціації «ЕкоЛоджік», з другого, розроблено чотири україно-румунські тури — «Найвищими вершинами», «Дерев’яна архітектура», «Спостереження за дикою природою» та «Культура Східних Карпат». Видано путівники й виготовлено фільми. Проведено ряд промоцій на всеукраїнських та міжнародних туристичних виставках і ярмарках, у тому числі й ознайомлювальний рейд туристськими атракціями Марамурешу й Прикарпаття для оглядачів спеціалізованих видань тощо. В Івано-Франківську також відкрито Україно-румунський туристичний ресурсний центр, а в Яремчі облаштовано Екотуристичний візит-центр, який ще офіційно не відкрили, але в якому, власне, й відбулася зустріч Ж. Тейшейри з журналістами.
Джерело: газета «Галичина».
|