Відкрита дискусія «Івано-Франківськ як case study» |
|
|
Автор: Andy_aka_Andy.
|
22.06.2009 р. |
Упродовж 4 днів 15 культурних менеджерів, кураторів і митців з 7 міст України, зібравшись в Івано-Франківську на семінар, обговорюватимуть питання мистецьких проектів у публічному просторі. У вівторок, 23 червня Культурно-мистецький центр «Є» запрошує на відкриту дискусію на тему: «Івано-Франківськ як case study: навіщо створювати мистецтво у публічному просторі?». Місце проведення — 4 поверх, початок — 18 година.
Модератори зустрічі:
Йоанна Варша, кураторка, Варшава.
Катерина Ботанова, критик, Київ.
Дискусії супроводжуватимуться мистецькими розвідками в нетрі міста, провідниками в яких будуть письменник Тарас Прохасько та історик архітектури Жанна Комар. Результати своїх мистецьких зустрічей і свій зовнішній погляд на місто учасники семінару винесуть на відкрите обговорення з творчою громадою Івано-Франківська.
Під час дискусії обговорюватимуться питання культурної географії Івано-Франківська, закинутих і нецікавих місцин чи проблем, які могли би стати підґрунтям для мистецьких проектів у місті, стосунків публічного мистецтва з громадою міста.
Поняття «публічного простору» є одним із ключових у дискурсі сучасної культури у світі, оскільки вміщає в себе низку важливих не лише мистецьких, а й суспільних питань: приватне-публічне, особа-держава, приватне-корпоративне, мистецтво як суспільно активний процес, мистецький потенціал змін тощо. В українському контексті розуміння його є дуже розмитим, а дискусії про суспільну й соціальну роль мистецтва (навіть за сьогоднішніх політичних та економічних умов) й досі є надзвичайно млявими.
|