На Піп-Івані Чорногірському освячено хрест |
|
|
Автор: Andy_aka_Andy.
|
13.07.2009 р. |
На Різдво Івана Хрестителя 7 липня відбулось освячення хреста на горі Піп-Іван (хребет Чорногора) на честь 1020-річчя хрещення України. На верхівці гори хрест встановили 22 червня цього року зa ініціативою Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. До речі, в період становлення слов’янської цивілізації на Чорногорі знаходилося центральне святилище, яке духовно об’єднувало весь слов’янський світ Карпатського регіону.
Так стверджують вчені науково-дослідного Інституту історії, етнології і археології Карпат. Науковці цитують арабського вченого-енциклопедиста, картографа X ст. Аль Мусуді, який свого часу писав: «У країні слов’ян є три храми. Перший з них у горах, про які філософи повідомляють, що вони є одними з найвищих у світі... Другий храм побудовано одним з царів слов’ян на Чорній горі, яка була оточена водами різного смаку і кольору... Третій храм з коралу (мармуру) зведено на горі, оточеній затокою моря».
За повідомленням Аль Масуді, саме на Чорногорі розміщувався храм стародавніх слов’ян.
У часи Володимира Великого Східні Карпати стали південно-західним кордоном Києворуської держави, і таким чином населення цього краю увійшло в юрисдикцію Української церкви. Після християнізації Східно-Карпатського регіону тут з’явилися сотні святинь-монастирів і церков, які після занепаду і знищення в часи тоталітарного режиму переживають новий період свого відродження.
Джерело: Івано-Франківська облрада.
|