Відкриття масонських таємниць із часописом «Ї» |
|
|
Автор: Andy_aka_Andy.
|
28.08.2009 р. |
Хто такі масони? Звідки вони взялися, чим займаються і до чого прагнуть? Чому їхнє існування викликає так багато найрізноманітніших оцінок? Чому, незважаючи на найфантастичніші звинувачення на їхню адресу, до них належать багато достойних та видатних особистостей? Чи справді до масонів належали такі славетні українці, як Квітка-Основ’яненко, Гулак-Артемовський, Котляревський, Шевченко, Франко, Грушевський, Петлюра, Скоропадський, Дорошенко?..
Відповіді на ці та інші не менш цікаві питання отримайте на презентації 54-го номеру культурологічного часопису «Ї». Адже 30 вересня культурно-мистецький центр «Є» запрошує на презентацію масонського номеру культурологічного часопису «Ї» (за участі головного редактора Тараса Возняка), що відбуватиметься на 4 поверсі. Початок – 16 година.
«Масонство — одна з найбільш незбагненних форм соціальної поведінки, що стали невід’ємною частиною культури Просвітництва. Таємні товариства ХVІІІ сторіччя були найвищою мірою ієрархічними, прив’язаними до свого ритуалу структурами. Водночас, їх дискурс був наповнений закликами до удосконалювання чеснот і громадянських якостей людини, до рівності. Ложі проголошували своєю метою духовний розвиток «братів», виховання освічених людей. Потреба у цих шляхетних ідеалах виникла на самому початку трансформації цехів мулярів у масонські товариства. У 1717 р. чотири стародавні ложі англійської столиці об’єдналися у велику ложу Лондона. Утворилася доволі розгалужена організація, в яку поступово влилися інші братські ложі, а потім і низка закордонних. Хто були ті лондонські масони і навіщо вони об’єднувалися? Хіба до 1717 р. масонів не існувало?»
Маргарет К. Джейкоб.
|