Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Скаутство для глибоковірних

Друк E-mail
Автор: Оля Возняк.    16.09.2009 р.
Скаутство для глибоковірних (рис.1)Часом на вулицях нашого міста можна побачити молодь у незвичних одностроях, яка мчить кудись повз нашу буденну заклопотаність, викликаючи легку цікавість. Здавалося б, хто здивується пластуну чи пластунці? Проте, приглянувшись, можна зауважити, що їхня форма явно не схожа на пластунську, хіба лише трохи. Якщо ж не втриматись і зупинитись потеревенити з кимось із них, чуємо: «Католицьке Скаутство Європи». Хто ж вони такі — ще один «пласт» чи якась релігійна організація? Знайомимось ближче.


І все ж таки скаути

Основоположником скаутського руху вважається британець Роберт Стівенсон Сміт Бейден-Пауел. Він виріс у багатодітній сім'ї, у три роки втратив батька. Під час навчання у школі друзі почали називати його Бі-Пі, не підозрюючи, що згодом його так називатимуть усі скаути світу. У віці 19 років вступив на військову службу, був розвідником в Індії, потім служив у південній Африці, де брав участь у бойових діях і швидко підвищувався у званні. У 1901 році він повернувся до Англії як національний герой, засипаний почестями за успіх у бойових діях.

Якось Бі-Пі зауважив, що молодь не має чим зайнятись і проводить увесь час, вештаючись вулицями. Саме тоді у нього виникла ідея створення організації, що допомогла б молодій людині знайти себе і не втрати дорогоцінних хвилин такого скороминучого життя. У 1907 році відбувся перший скаутський табір на острові Браунсі у протоці Ла-Манш. У 1908 році вийшов його підручник «Скаутінг для хлопців». Спочатку скаутінг (у перекладі з англійської — розвідка) був організацією воєнного спрямування, котра вчила виживати, досліджувати, пробуджувала любов до природи, виховуючи сильних і цілеспрямованих людей.

У 1913 році француз о. Якоб Севін приїхав до Англії з метою ознайомлення зі скаутством. Поспілкувавшись із Бейден-Пауелом, застановився створити католицький скаутський рух у Франції. Це йому вдалось аж після 1920 року. Можна сказати, що о. Севін «охрестив» скаутінг, спонукаючи його до виховної і катехитичної праці католицької церкви. Заклав фундамент для функціонування нової організації, зробивши просто скаутів ще й братами у Христі. Уже 15 березня 1943 року в Парижі засновано Федерацію Скаутів Європи. 15 серпня 1965 року було прийнято скаутський статут (своєрідний нормативний акт).

Щодо України, КСЄ було засноване в 1997–1998 роках у Львові, Івано-Франківську та Імстичеві. На даний час осередки існують на Закарпатті, в Жовкві, Червонограді, Хмельницьку та в нашому місті.


Про Католицьке Скаутство Європи

Основна мета організації — надання кожній молодій людині засобів для особистого розвитку через п'ять цілей:

  • Здоров’я.
  • Праця для конкретного: постановка цілей, їх планування і досягнення.
  • Формування характеру.
  • Служіння: щира і безкорислива турбота про ближнього. Це чеснота, яка досягається через віру, а також самоціль, адже, осягаючи служіння, людина знаходить себе і своє місце в цьому світі, досягає щастя.
  • Бог.

Скаутська методика цим охоплює всю людину. Виховує дитину і підлітка у всіх вимірах. Європейський скаутинг має за мету підготувати молоду особу до дорослого життя, допомогти знайти своє місце у суспільстві, навчити бути відповідальним до своїх обов’язків у родині та навчанні. Оригінальність скаутської методики полягає в тому, що вона є школою праці. Скаутський гурток не є місцем, де все здобувається виключно теоретично, але є спільнотою практичної науки життя через спілкування з природою, різноманітні ігри, віру.

Організація працює за принципом виховання молоді через молодь. Це і є друга оригінальна риса скаутського руху, яка здається на перший погляд незвичайною, проте саме в цьому і вся її геніальність.Молоді люди ще далекі від багатомовства і стереотипів, відповідальні одні за одних через виконання конкретних завдань, дорослішають і набираються цінного досвіду разом, вчаться одні від одних, молодші члени організації — від більш досвідчених провідників і духівників, взаємно даруючи радість розуміння, що допомагає повніше відкрити свій потенціал і якнайповніше реалізувати себе.

Щоб створити хороші умови для виховання хлопців і дівчат, взявши до уваги природну різницю психологічного і фізіологічного розвитку обох статей, товариство пропонує батькам поміщати дівчат у жіночих, а хлопців у чоловічих спільнотах. Час від часу організовуються спільні заходи, котрі дозволяють, взаємно пізнаючи одне одного, шанувати кожного в його неповторності й відмінності.

Методика пристосування до віку існує для того, щоб дати кожному те, чого він потребує, в залежності від світосприйняття. Розроблено три основні етапи розвитку молодої людини:

  • Вовченята: 8–12 р. хлопці і 8–11 р. дівчата
  • Скаути 12–17 р. і скаутки 11–16 р.
  • Мандрівники з 17 р. і мандрівниці з 16 до 25 р.

Вовченята — «Я та інші». Вовченята працюють і бавляться в ігри. Головна ціль виховання цієї скаутської категорії — допомогти відкритися (вийти з дитячого егоїзму) і скерувати дитину до розуміння Бога і релігії загалом, практикуючи спеціальні ігри.

Скаутки і скаути — «Я разом з іншими». Це головна і найактивніша пора у скаутстві, в основу якої покладено життя в спільноті. Її основна система — це невеличкі групки з 4-8 осіб (гуртки), де, власне, вчаться жити в маленькому соціумі. Виховання відбувається через навчання та ігри, переважно на природі. Саме тут формуються моральні чесноти і поглиблюється віра. Велику увагу провідники звертають на скауток і скаутів під час їх формації в школі і вдома (в родині).

Мандрівниці і мандрівники — «Я для інших». Найстарша вікова категорія скаутингу називається «Дорога», або «Кожен іде своєю стежкою». Головна ціль педагогіки на цьому етапі — це допомогти особі у виборі, щоб реалізувати життєве покликання, підготуватись до дорослого, творчого й відповідального життя, іншими словами — до прийняття певного служіння. Звідси й гасло мандрівників і мандрівниць: «Служити!». Час «Дороги» — переважно час у мандрівках. Хлопці і дівчата, які належать до найстаршої ланки, працюють уже разом.

Формування і усвідомлення свого завдання провідника
— ця педагогічна методика вимагає серйозної формації особи. Молоді провідники у віці між 18 і 25 роками мінімум один раз на рік беруть участь у поглибленні особистої формації, або в одному чи двох вишкільних таборах, проведених на вищому рівні.

Католицькі скаути Європи належать до Міжнародної Федерації Скаутів Європи, єднаючись із 15 країнами Європи і Канади, які мають такий самий фундамент і працюють у тому ж дусі, допомагаючи іншим молодим людям. Скаутів усього світу зв’язує не тільки Федерація, а також спільнота віри, молитви і праці.


КСЄ в Івано-Франківську

У 1997–1998 роках Католицьке скаутство Європи було засноване і в Івано-Франківську, проте через деякий час із невідомих причин занепало, перетворившись у спогад. Але у травні 2003 року воно відродилось. Було створено гурток «Пуми». А згодом — перший гурток хлопців «Беркути». Молоді люди приходили і залишались, хто надовго, хто на декілька тижнів. Коли франківським скаутам виповнилось чотири роки, організація несміливо зробила перші кроки, опираючись на тих 16-річних учасників, які мали сміливість взяти на себе таку величезну відповідальність, двох сестер-монахинь і отця, які стали їх духовними провідниками. Недарма колись о. Севін впустив Бога у скаутське життя, бо не одній людині він подарував друзів, мету, відкрив віру, допоміг збудувати свою частинку неба так близько від нас — тут, в Івано-Франківську. Зараз франківський осередок КСЄ налічує близько 40 членів і їхня кількість стрімко росте.

«Людина, яка потрапляє до нашої скаутської родини, всебічно розвивається, стає сильнішою, відчуває себе потрібною, бо за щось відповідає. Навіть якщо це «щось» дуже маленьке, особа вчиться і вдосконалюється, доки не стає готовою взяти на себе більший обов’язок. Така собі школа життя. Усі ми знаємо, як важко її проходити самому. А в КСЄ завжди гамірно, бо тут дружба, важко, бо в рюкзак завжди кладемо щось зайве, прекрасно, бо тут Бог. Кожен є своєрідним творцем, бо самі будуємо свою організацію, свою реальність. Ти стаєш почесним членом «острівця щастя», незалежно від віку, поглядів, статусу. Справді приємно повертатись сюди знову і знову. Туди, де люблять, де завжди раді, туди, де Ісус».
Цитата однієї скаутки

Справді приємно знати, що серед нас є такі люди. А якщо у вас з’явилось бажання поспілкуватись з кимось із представників КСЄ — приходьте або телефонуйте.

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Сестер Василіанок, 17, «Скаутська домівка». Тел.: 8 (068) 77-11-396.
Скаутство для глибоковірних
Скаутство для глибоковірних
Скаутство для глибоковірних
Скаутство для глибоковірних
Скаутство для глибоковірних
Скаутство для глибоковірних
Скаутство для глибоковірних
Скаутство для глибоковірних
Скаутство для глибоковірних

facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
XEU          S       
  W    H    27    GTK
  3   UE3    I       
  L    P     M    T6H
  9         1H8      
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути