Абітурієнти, вчіть математику та історію України! |
|
|
Автор: Andy_aka_Andy.
|
29.09.2009 р. |
Міністр освіти і науки Іван Вакарчук запроваджує обов’язковий тест з математики або історії України. Так, з наступного року обов’язковим для всіх вступників буде тестування з двох предметів: української мови і літератури, а також на вибір абітурієнта і залежно від напряму підготовки — з математики (природничі, математичні, технічні та технологічні, економічні напрями) або історії України (гуманітарні напрями). Міністр переконаний — таке нововведення дисциплінуватиме школярів і вони готуватимуться до тестів ретельніше.
«ЗНО як інструмент управління якістю освіти у середній та вищій школі дозволяє коригувати рівень підготовки вступників та стимулювати до здобуття вищої освіти з пріоритетних для держави напрямів. У зв’язку з цим новими Умовами прийому передбачено обов’язкове тестування з математики або історії України», — повідомив Іван Вакарчук.
Міністерство освіти і науки реформує стандарти середньої та вищої освіти. За результатами всеукраїнських нарад, проведених МОН, розроблено зміни до програм з фізики, математики, біології та хімії, історії, української та іноземних мов.
«Ми маємо дотримуватися єдиних вимог до організації вступної кампанії, незалежно від статусу чи форми власності навчального закладу. Суспільство не сприйме вже ні розширення категорій пільговиків, ні особливих абітурієнтів для кожного навчального закладу окремо, ні інших модифікацій», — наголосив Міністр.
ЗНО-2010 проводитиметься з української мови і літератури, історії України, математики, біології, фізики, хімії, географії, однієї з іноземних мов (за вибором) — англійської, німецької, французької, іспанської. Результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як вступні випробування до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра.
Тестові завдання з усіх предметів (окрім іноземної мови) готуватимуться українською мовою. Учасники зовнішнього оцінювання, які навчалися в школах мовами національних меншин, під час тестування отримають словники з перекладом основних термінів, що будуть використовуватися в тестах.
Джерело: Міністерство освіти і науки України.
|