Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Міжнародний день без куріння (Загальна подія)

pozitronik
Дата події: 19 Листопад 2009 (Одноденна подія)


E-makers team

Група: Технічний відділ
Повідомлень: 1134
З нами з: 21.9.2007
Користувач №: 5

Кожен третій четвер листопада щорічно в більшості країн світу відзначається «Міжнародний день відмови від паління». Він був установлений Американським онкологічним товариством в 1977 році.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, куріння, не рахуючи СНІДу, є єдиною причиною швидкого зростання смертності - щорічно більше п'яти мільйонів людей помирають через хвороб, викликаних вживанням тютюну. За прогнозом аналітиків, до 2020 року паління стане провідною причиною смерті людей. Одна з головних проблем, викликаних курінням - це яскраво виражена нікотинова залежність.

Більшість курців прекрасно розуміють, що куріння значно збільшує (у 20-40 разів!) ризик раку легенів і ризик серцево-судинних захворювань (на 70%!), Але подолати свою залежність від тютюну не можуть. З 100% систематично палять лише 5-7% мають звичку до куріння, а у 93-95% фіксується хронічний нікотинізм - захворювання, яке необхідно лікувати. Нікотинові пластирі та жувальні гумки, сигарети без нікотину, спеціальні лікарські препарати - сьогодні налічується до 120 способів лікування тютюнової залежності.

Тютюн був завезений в Європу ще 500 років тому, але куріння до останнього часу не було характерним, поширеним явищем. Лише в самому кінці ХІХ століття, коли з'явилося фабричне виробництво «гільзовіх» сигарет і верстати стали робити їх тисячами, у суспільстві швидко поширилася мода на куріння. Сумний внесок до епідемії куріння внесла Перша світова війна: ця звичка швидко прижилася на фронтах, а сигарети були включені до безкоштовного щоденного раціону солдата.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 26.9.2018, 14:33