Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Преображення Господнє (Яблучний Спас) (Загальна подія)

IF_TemplaR
Дата події: 19 Серпень 2008 (Одноденна подія)


Новенький

Група: Мешканець
Повідомлень: 20
З нами з: 14.10.2007
Користувач №: 39

Серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу по своїй значимості вважається третім після Різдва та Великодня святом Преображення Господнє або Великий Спас, Другий Спас.

Преображення - це візуальне явище царства Божого на землі. Ісус Христос незадовго перед Хресними стражданнями, узявши із Собою трьох учнів - Йоанна, Якова і Петра, вийшов з Капернаума і попрямував на північ до гори Фавор, що підноситься, як фортеця, над пагорбами Галілеї. Учні мовчали, передчуваючи, що їм відкриється таємниця. Таємниця відбувається в мовчанні. Людське слово відноситься до таємниці, як хвиля до глибини океану.

На Фаворі апостоли побачили Божественне Преображення Христа, явище Його величі і слави. Особа Спасителя стало подібною до світла блискавки, одяг - білим, як сніг. Він стояв, оточений сяйвом, як сонце променями. Спасителю з'явилися два пророки: Мойсей та Ілля і розмовляли з Ним. Екзегети (тлумачі священного Писання) говорять, що це була розмова про Голгофську жертву, про майбутні Христові страждання, про те, що гріхи людські будуть викуплені кров'ю Сина Божого і Спасителя.

Три апостола пережили явище Божественного світла, як ні з чим незрівнянну радість велику. Здавалося, саме час зупинився в спогляданні Божественного світла. Здивовані апостоли впали на землю. Видіння скінчилося. Разом з Ісусом Христом вони спустилися з гори і до ранку повернулися в Капернаум.

Однак у народі свято Спаса має і світське значення, пов'язане зі святом врожаю. Це дає підставу вважати, що його первісне коріння сягає дохристиянських вірувань, оскільки майже в усіх давніх народів існували урочисті свята врожаю. Наші далекі пращури також широко відзначали закінчення жниварської пори.

Це традиційне свято врожаю - в церквах освячують плоди землі, тобто, яблука, груші, сливи. Найбільшою популярністю та шаною користуються яблука, навіть існує ще й третя назва свята - Яблучний Спас. Освячення яблук найбільше чекають матері, у яких померли діти, і дочки, у яких померли матері, бо за легендою яблука їм можна вживати тільки після Спаса.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 23.7.2018, 1:20