Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Закінчилась Перша світова війна (Загальна подія)

IF_TemplaR
Дата події: 11 Листопад 2008 (Одноденна подія)


Новенький

Група: Мешканець
Повідомлень: 20
З нами з: 14.10.2007
Користувач №: 39

Закінчення Першої світової війни затверджено підписанням перемир'я між країнами Антанти і Німеччиною - учасниками Першої світової війни. Підписання відбулося в залізничному вагоні маршала Фердинанда Фоша в комп'єнському лісі. Англійський адмірал Росслін Уімісс і командувач військами Антанти маршал Фош прийняли німецьку делегацію, очолювану генерал-майором Детлеф фон Вінтерфельдтом. О 5 годині 10 хвилин ранку було підписано угоду.

Перемир'я набуло чинності в 11 годин ранку. Було дано 101 залп - останні залпи Першої світової війни. Ця війна тривала більше чотирьох років і забрала життя майже 10 мільйонів чоловік. У неї були залучені армії 38 держав. Вона поклала кінець старій Європі: чотири імперії (Російська, Германська, Османська та Австро-Угорська) припинили своє існування. Але і в країні-переможниці війна породила «втрачене покоління», усвідомивши безглуздість цієї небувалої до того часу бойні. У багатьох країнах Європи цей день до цих пір залишається одним з головних національних свят. Його називають по-різному: у Великобританії це День Ветеранів, у Франції і Бельгії - День перемир'я. Але у всіх цих країнах його відзначають неодмінно з усіма належними урочистостями і вшануванням героїв тієї великої війни.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 26.4.2024, 6:38