Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Микола І підписав наказ про заснування Київського Університету (нині КНУ ім. Шевченка) (Загальна подія)

Majesty
Дата події: 2 Листопад 2009 (Одноденна подія)


Драконоподібний мамонт

Група: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
Звідки: Франик
Користувач №: 4

Київський національний університет імені Тараса Шевченка (КНУ імені Тараса Шевченка) або просто Київський університет — провідний вищий навчальний заклад Києва та України, національний центр фундаментальної науки та культури, один із найбільших і найстаріших університетів України.

Улітку 1834 року Київський університет прийняв перших 62 студентів. Факультет був один — філософський з двома відділеннями — історико-філологічним та фізико-математичним. 1835 року відкрито юридичний, а 1847 року — медичний факультети. Філософський згодом розділився на два самостійні факультети. З такою структурою університет працював до 1917 року.

Університет названо у 1939 році на честь видатного українського поета Тараса Шевченка. Після закінчення Петербурзької академії мистецтв він працював тут як співробітник археографічної комісії (у 1845-46 роках). Розгром у 1847 році Кирило-Мефодіївського товариства й арешт Шевченка перервали його роботу, але не знищили зв'язки поета з університетом. Після звільнення Шевченко написав «Букварь Южнорусский» для недільних шкіл, займався його розповсюдженням, листувався з першим ректором Університету Михайлом Максимовичем.

За матеріалами української вікіпедії.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 26.9.2018, 14:30