Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

День народження горілки (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 31 Січень 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89

Неофіційний День народження горілки. Подія, що послужила причиною неформального встановлення Дня народження горілки, сталася 31 січня 1865 року. У цей день у Петербурзі Дмитро Іванович Менделєєв захистив свою знамениту докторську дисертацію - «Про з'єднання спирту з водою» - над якою працював у 1863-64 роках.
Дисертація зберігається в музеї великого вченого - у Санкт-Петербурзькому державному університеті.

Метою роботи було вивчення питомих ваг розчинів спирт + вода в залежності від концентрації цих розчинів і температури. Іншими словами, дослідження питомої ваги сумішей проводилися при різних температурах і концентраціях, починаючи від безводного спирту до розчину в 50 вагових% і далі до 0%.

В 4 і 5 розділах дисертації, названого, відповідно, «Про найбільшому стиску, що відбувається при взаємному розчиненні безводного спирту і води» і «Про зміну питомої ваги при з'єднанні спирту з водою », йдеться про результати дослідження водно-спиртових розчинів, у тому числі з концентрацією 33,4 вагових% або 40 об'ємних%. Цілком очевидно, що ні про фізіологічному, ні про біохімічному впливі досліджуваних систем на живий організм не говориться ні слова.

31 січня можна вважати днем ще одного внеску у світову науку, зробленого великим російським вченим Д. І. Менделєєвим. До речі, відомо, що захоплення вченого не обмежувалися науковими дослідженнями.

А як же горілка? Деякі джерела повідомляють, що біле хлібне вино привезли в Росію зі Скандинавії у 16 столітті, інші - що на 100 років раніше, з Генуї. Є відомості і про те, що на Русі міцні напої вживали вже в 11-12 століттях. До речі, міцність горілки в нашій країні ніколи не була догмою. Традиційно випускали різні сорти - 38, 45 і навіть 56 градусів. Зараз, як відомо, є і більш міцні сорти.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 4.3.2021, 12:23