Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Отримано штучний підсолоджувач сахарин (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 27 Лютий 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89

Сахарин (saccharine) - низькокалорійна підсолоджуюча речовина в 400 разів солодша за цукор. Він широко використовується в якості підсолоджувача для хворих на цукровий діабет та осіб, що дотримуються дієти з низьким вмістом калорій. При нагріванні сахарин руйнується, тому він не використовується в приготуванні їжі.

Речовина була відкрита випадково 27 лютого 1879 при дослідженні окиснення 2-толуолсульфонаміда, яке проводив К. Фальберг в лабораторії проф. А. РЕМС в університеті Джона Хопкінса.

У 1884 році Фальберг запатентував спосіб отримання сахарину і почав його промислове виробництво, проте первинний метод був неефективним. Лише в 1950 році в американській компанії Maumee Chemical Company (Толедо, Огайо) був розроблений метод, що дозволяє виробляти сахарин у промислових масштабах.

У харчовій промисловості сахарин зареєстрований в якості харчової добавки E954, як підсолоджувач.

У 1960-х роках з'являлися повідомлення про те, що сахарин нібито є концерогеном. Дослідження, проведені в 1977 році, показали збільшення показника захворюваності на рак сечового міхура серед лабораторних щурів, яких годували великими дозами сахарину. У тому ж році американська FDA запропонувала заборонити використання сахарину в харчовій промисловості, як це зробили Канада і СРСР. Проте Конгрес США замість заборони наклав вимогу, щоб всі продукти, що містять сахарин, містили на упаковці попередження про можливість захворювання на рак.

Пізніше припущення про концерогенність сахарину були спростовані. У 1991 році FDA відкликала свою пропозицію щодо заборони сахарину, і в 2000 році Конгрес скасував закон про зазначення можливої шкоди, що завдається здоров'ю, на упаковках.

Нині сахарин схвалений Об'єднаною експертною комісією з харчових добавок Всесвітньої організації охорони здоров'я та Науковим комітетом з харчових продуктів Європейського союзу. Сахарин дозволений більш ніж в 90 країнах.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 22.2.2019, 18:16