Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Засновано почесне звання «Народний артист СРСР» (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 6 Вересень 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89До 1917 року державних звань та нагород в галузі культури в Росії не було. Їх стали присуджувати за радянських часів. Звання «народний артист» було встановлено 1918 році, і першим, хто удостоївся цього звання, став геніальний Федір Шаляпін.

З 10 серпня 1931 стало присуджуватися звання «Заслужений артист РРФСР». Художникам, архітекторам, композиторам присуджувалося звання заслуженого діяча мистецтв.

6 вересня 1936 ВЦВК заснував звання «Народний артист СРСР» для осіб, «особливо відзначилися у справі розвитку радянського театру, музики і кіно». Це був перший вищий почесне звання в країні. Пізніше з'явилися народні вчителі, народні художники та народні архітектори.

Нагрудний знак «Народний артист СРСР» виготовлявся з томпаку з золоченням і має чотирикутну форму. У центральній частині - напис «Народний артист СРСР», під нею - рельєфне зображення серпа і молота.

Першими народними артистами СРСР стали засновники та провідні актори МХАТ Костянтин Станіславський і Володимир Немирович-Данченко, Іван Москвін, Василь Качалов, а також співачка Великого театру Антоніна Нежданова. З 1936 року в СРСР стали також присуджувати Сталінську премію за «особливо цінні художні твори» в царині мистецтва і літератури, яку в 1957 році перейменували в Ленінську (після ХХ з'їзду КПРС).

Якщо Ленінська премія давалася за «особливо цінні твори», то встановлена ​​в 1941 році Державна премія СРСР присуджувалася за «значні досягнення в галузі мистецтва і літератури».

У 1991 році ці звання та премії перетворилися в історію. Останніми кавалерами почесного звання «Народний артист СРСР» стали 21 грудня 1991 артист московського театру «Ленком» Олег Іванович Янковський за великі заслуги в розвитку радянського театрального і кінематографічного мистецтва і артистка Московського Художнього академічного театру СРСР ім. Чехова Софія Станіславівна Пилявська за великі заслуги в розвитку радянського театрального мистецтва. Цим же указом звання «Народний артист СРСР» удостоїлася Алла Борисівна Пугачова.

Всього звання «Народний артист СРСР» були удостоєні понад тисячу осіб.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 29.6.2022, 8:52