Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

День фізичної культури і спорту України (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 10 Вересень 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89Святкування Дня фізичної культури і спорту на Україні відзначається щорічно в другу суботу вересня на підставі Указу Президента № 340/94 від 29 червня 1994 року.

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця 19 століття. Всій Європі було відоме ім'я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендою українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), що встановив в 1994 році ще ніким не побитий світовий рекорд зі стрибків з жердиною - 6 м 14 см. Всього на рахунку спортсмена 35 світових рекордів. Футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов відмічені «золотим м'ячем" як кращі футболісти Європи.

Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних і 4 бронзові) - це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

Сьогодні на спортивному небосхилі Україна сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчиху Яну Клочкову, гімнастку Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 29.6.2022, 9:10