Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Всесвітній день ненасильства (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 2 Жовтень 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89Міжнародний день ненасильства (International Day of Non-Violence) встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 15 червня 2007 року. Дата вибрана не випадково: 2 жовтня народився Махатма Ганді, лідер руху за незалежність Індії та основоположник філософії ненасильства.

Відповідно до резолюції ООН, Міжнародний день служить додатковим приводом для того, щоб «пропагувати ненасильство, у тому числі шляхом просвітницької та суспільно-роз'яснювальної роботи». У документі підтверджується «універсальна значимість принципу ненасильства», а також бажання «затвердити культуру світу, терпимості, розуміння та ненасильства».

Державний міністр з міжнародних справ Індії Ананд Шарму, вносячи цю резолюцію від імені 140 авторів на розгляд Генеральної асамблеї, заявив, що «широкий і різноманітний спектр творців документа є відображенням почуття глибокої поваги до Махатми Ганді, а також неминущого значення його філософських поглядів». У своєму виступі він навів наступний вислів покійного керівника: «Ненасильство є найбільшою силою в руках людства. Воно могутніше самого потужного руйнівного зброї, породженого людської винахідливістю ».

Принцип ненасильства, відомий також як ненасильницький опір, заперечує використання фізичного насильства для досягнення соціальних чи політичних змін. Вважається, що існує три основних категорії ненасильницьких дій: вираз протесту і переконання (сюди відноситься, зокрема, проведення маршів і пікетів), відмова від співробітництва; ненасильницький втручання (наприклад, блокування руху або захоплення приміщень без заподіяння шкоди людям).

Нерідко характеризуемая як «політика простих людей», ця форма соціальної боротьби була прийнята широкими масами населення в усьому світі в боротьбі за соціальну справедливість.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 26.5.2022, 14:45