Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

День іспанської мови (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 12 Жовтень 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89

День іспанської мови потрапив до календаря міжнародних дат з ініціативи департаменту Організації об'єднаних націй із зв'язків з громадськістю. У 2010 році цей підрозділ виступило з пропозицією заснувати свята для кожного з шести офіційних мов ООН.

День іспанської мови з тих пір відзначається 12 жовтня. На цей же день доводиться ще два свята - День Святої Діви Пілар і День Іспанідад, які щороку стають великим національним подією. Спочатку свято на честь Богоматері Пілар відзначався в Арагоні - однієї з історичних областей Іспанії. Згідно з легендою, Свята Діва з'явилася апостолу Сантьяго, стоячи на колоні (по-іспанськи «колона» - «pilar»), звідси і пішла її прізвисько. Згодом культ Богоматері Пілар став одним з найбільш шанованих в католицькій Іспанії.

У 1913 році відомий підприємець і громадський діяч Фаустіно Родрігес Сан-Педро запропонував відзначати 12 жовтня ще одне свято - День іспанської раси, або «Фієста де ля Іспанідад». Одне із значень слова «Іспанідад» - спільнота, співдружність іспаномовних народів - відсилає нас до імперських часів, коли під пануванням Іспанії перебувала значна частина світу.

І сьогодні іспанський вплив помітно в багатьох країнах. На іспанській мові, за різними оцінками, говорить від 450 до 500 мільйонів людей - жителі самої Іспанії, США, Мексики, країн Латинської і Південної Америки, деяких держав Африки.

Іспанська - офіційна мова Організації об'єднаних націй, Європейського союзу, Африканського союзу, Організації американських держав.

Передбачається, що в День іспанської мови в секретаріаті ООН повинні проходити різні заходи - концерти національних виконавців, виставки, конкурси, науково-популярні виставки та уроки мови.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 26.5.2022, 13:08