Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Міжнародний день білої тростини (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 15 Жовтень 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89

Міжнародне співтовариство позначило на календарях чимало знаменних і пам'ятних дат. У їх числі - Міжнародний день білої тростини (International White Cane Safety Day). Це - не свято. Це - своєрідний знак біди, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.

Міжнародний день Білої тростини - символу незрячого людини - був встановлений в США 15 жовтня 1970 року по ініціативою Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind). У Великобританії День був вперше відзначений 15 жовтня 1979.

Всеросійське товариство сліпих приєдналося до проведення Дня білої тростини в 1987 році.

Історія білої тростини, як символу сліпоти, бере початок в 1921 році. У британському місті Брістолі (Bristol) жив молодий професійний фотограф Джеймс Біггс (James Biggs), який після нещасного випадку втратив зір. Треба було починати нове життя, і він став вчитися самостійно ходити містом за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки, а пізніше і Росії.

Нагадаємо, що в міжнародному календарі є ще дні, які закликають суспільство не забувати про людей, які потребують найпростішої підтримки, - це Міжнародний день глухих, що відзначається в останню неділю вересня, Міжнародний день сліпих 13 листопада, Міжнародний день інвалідів 3 грудня.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 26.5.2022, 13:32