Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

Всесвітній день науки (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 10 Листопад 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89

Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно - Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) відзначається щорічно 10 листопада з метою підвищити усвідомлення громадськістю в усьому світі користі науки. І хоча цей день не був оголошений вихідним днем, в кожній країні відбуваються заходи, пов'язані із Всесвітнім днем ​​науки.

Проведення Всесвітнього дня науки було рекомендовано в 1999 році на проведеної в Будапешті Всесвітньої наукової конференції (World Conference on Science), де була висловлена ​​необхідність більш щільної взаємодії між наукою і суспільством.

Дотримуючись порядку конференції 1999 року, ЮНЕСКО офіційно заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції в 2001 році. У глобальному масштабі День був вперше відзначено 10 листопада 2002 року і з тих пір широко відзначається у всьому світі.

ЮНЕСКО щорічно проводить велику роботу з урядовими організаціями, науковими та навчальними колективами, населенням з поширення знань про значення Всесвітнього дня науки. Основні святкові заходи включають:

- Проведення днів відкритих дверей, з тим, щоб висвітлити важливу роль науки в досягненні миру та розвитку;
- Проведення круглих столів та семінарів з метою підкреслити вплив науки і технології на повсякденне життя;
- Поширення плакатів, які розповідають про Всесвітній день науки, серед навчальних закладів, в університетських містечках і місцевих громадських організаціях;
- Організація відвідування музеїв і тематичних виставок;
- Відвідування загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних закладів для проведення лекцій про науку та її ролі в суспільстві.

Уряди деяких країн приурочують до Всесвітнього дня науки прийняття програм на підтримку науки та наукових ініціатив, також починають нові науково-технічні проекти спільно з науковими організаціями, школами та університетами.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 21.5.2019, 14:18