Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
Календар подій

В СРСР проводиться перша звуков телепередача (Загальна подія)

NetStar
Дата події: 15 Листопад 2011 (Одноденна подія)


I'm Mr. NetStar :)

Група: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Користувач №: 89

Передача зображення на відстань була давньою мрією людства. Два досягнення - кіно («великий німий») і радіо («великий невидимка») повинні були з'єднатися, щоб виникло телебачення.

Можна виділити кілька етапів становлення вітчизняного телебачення. Першим з них було мовлення на апаратурі з механічною розгорткою, початок якому було покладено 1 жовтня 1931 і велося зі студії при Московському радіовузлі, що розташовувався в Москві за адресою вул. 25 Жовтня, 7 (нині вул. Нікольська). Сьогодні тут розміщена меморіальна дошка.

У 1934 році створюється наступне покоління малорядкового механічної телевізійної техніки. Перехід на звукове телебачення вимагав хоча б двох ізольованих один від одного приміщень: в одному з них повинна була розташовуватися апаратна, телевізійна камера, в іншому - павільйон для передач.

Дослідники тимчасово розташувалися з новою технікою на дзвіниці Спаського собору Заіконоспасского монастиря - у дворі того ж будинку на Микільській, де поміщається перша телестудія. Перша звукова передача малострочного телебачення - вже не експериментального, а практичного - відбулася 15 листопада 1934 року.

Тривала вона 25 хвилин і була естрадний концерт. Знаменитий артист І.М. Москвін прочитав оповідання А.П. Чехова «Зловмисник», потім виступили співачка і балетна пара.

Ця перша передача і пішли слідом за нею виступи інших знаменитих акторів мала величезний резонанс, викликала надзвичайно швидке зростання кадрів «телевізійних любителів» і величезний інтерес до нового виду зв'язку.
Назад
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 21.5.2019, 14:30