Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
2 Сторінки V  < 1 2  
   Відповісти   Створити нову тему
> ГМО?, сорі за трохи офтоп бо то не в Франківську, але....
ratm
повідомлення 24.8.2010, 19:00
Порядковий номер повідомлення #21

Почесний городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 668
З нами з: 14.5.2010
З: Молодіжна
Мешканець №: 1265
Подякували: 124 раз



Цитата(Charly @ 24.8.2010, 17:45) «
Якщо гени міняються ціленаправлено то, припустимо, в помідору садять ген скорпіона, чого ніяк не зробити методом класичної селекції. Ну хіба примотати скорпіона, приживити його до помідора, і постійно годувати smile.gif
Саме слово селекція - думаю знаєте що значить. А генна інженерія то ЗОВСІМ інше діло.

Ну а якщо за допомогою генетичних модифікацій можна примусити помідори не гнити, швидше дозрівати, і бути менш уразливими для буряна, а селекційно цього добитися можна років через 300, тоді що?
Піду далі, якщо генетично можна буде до народження дитини врятувати її від вілу, раку, або ще якоїсь чуми 20ст, то ви теж будете стверджувати, що треба почекати поки еволюція розставить крапки над і?
Як на мене це правильна ідея, але поки що не відшліфована техніка. Але за цим майбутнє.
 
Charly
повідомлення 24.8.2010, 19:11
Порядковий номер повідомлення #22

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 5.1.2009
Мешканець №: 611
Подякували: 116 раз



Цитата
Ну а якщо за допомогою генетичних модифікацій можна примусити помідори не гнити, швидше дозрівати, і бути менш уразливими для буряна, а селекційно цього добитися можна років через 300, тоді що?

Тоді можна почекати 300 років (хоча сумніваюсь що без "лівих" генів в природі можна такого добитися), і хавати помідори, які не будуть гнити і дозрівати за 5хв.

Цитата
Піду далі, якщо генетично можна буде до народження дитини врятувати її від вілу, раку, або ще якоїсь чуми 20ст, то ви теж будете стверджувати, що треба почекати поки еволюція розставить крапки над і?
Як на мене це правильна ідея, але поки що не відшліфована техніка. Але за цим майбутнє.

Евоюлюція ніколи не зможе "розставити крапки", тому що з розвитком науки, з’являються нові хвороби. Колись пневмонія була смертельна хвороба, тепер це "сємачкі", потім з’явився снід, який, як кажуть, на сьогодні майже побороли. Так і надалі - будуть нові хвороби, і будуть помирати люди. І ніхто не врятує їх від такої участі, ані селекція, ані помідори, ані супердохтори з своїми гіпермодними вакцинами.

Офтоп получився. Вибаште.
 
ratm
повідомлення 24.8.2010, 19:18
Порядковий номер повідомлення #23

Почесний городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 668
З нами з: 14.5.2010
З: Молодіжна
Мешканець №: 1265
Подякували: 124 раз



Цитата
Тоді можна почекати 300 років (хоча сумніваюсь що без "лівих" генів в природі можна такого добитися)

Ну чекай, дочекаєшся, відпишеш. А селекція дуже багато давала, і приріст додавали, і смакові якості, і фізично-хімічні. Інша справа що зара просрали всі полімери.

Нові хвороби може бути, але зараз, коли розшифрують геном людини, можна буде запобігти спадковим хворобам, які ще довго не стануть сємочками. А то що хвороби завжди будуть то питань нема

Це повідомлення відредагував ratm: 24.8.2010, 19:20
 
Charly
повідомлення 24.8.2010, 19:40
Порядковий номер повідомлення #24

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 5.1.2009
Мешканець №: 611
Подякували: 116 раз



Цитата
Ну чекай, дочекаєшся, відпишеш.

Твій сарказм тут ні до чого. Для того щоб досконало вивчити всі питання і наслідки ГМО пройде тих же 300 років. Розшифрувати геном людини, і позбавити спадкових хвороб? лол. Тобто це буде нескоро, тим більше, як тільки з’явиться така можливість то скористаються нею тільки окремі люди. Сенс такого відкриття? Чи може ти хочеш сказати що такою можливістю зможе скористатися навіть найбідніший афроафриканець?
Все впирається в гроші, і ти краще за мене це знаєш...
 
ratm
повідомлення 24.8.2010, 20:08
Порядковий номер повідомлення #25

Почесний городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 668
З нами з: 14.5.2010
З: Молодіжна
Мешканець №: 1265
Подякували: 124 раз



Цитата(Charly @ 24.8.2010, 19:40) «
Твій сарказм тут ні до чого. Для того щоб досконало вивчити всі питання і наслідки ГМО пройде тих же 300 років. Розшифрувати геном людини, і позбавити спадкових хвороб? лол. Тобто це буде нескоро, тим більше, як тільки з'явиться така можливість то скористаються нею тільки окремі люди. Сенс такого відкриття? Чи може ти хочеш сказати що такою можливістю зможе скористатися навіть найбідніший афроафриканець?
Все впирається в гроші, і ти краще за мене це знаєш...


З таким підходом можна взагалі нічого не вивчати, адже це так довго, а потім дорого. Доречі так було з компами, телевізорами, телефонами і музичними плеєрами. Спочатку дорого і тільки для тих хто може дозволити, потім для всіх. Я думаю з гмо розберуться НАБАГАТО швидше, думаю ми це застанемо. Все завжди впиратиметься в гроші, але це ен означає що нічого не треба робити і всі ноу-хау приймати в штики.
 
Charly
повідомлення 24.8.2010, 20:25
Порядковий номер повідомлення #26

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 5.1.2009
Мешканець №: 611
Подякували: 116 раз



Ти порівнюєш х** з пальцем. Кнопки на пульті і нирки, це не одне і те ж.
 
ratm
повідомлення 25.8.2010, 12:04
Порядковий номер повідомлення #27

Почесний городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 668
З нами з: 14.5.2010
З: Молодіжна
Мешканець №: 1265
Подякували: 124 раз



Цитата(Charly @ 24.8.2010, 20:25) «
Ти порівнюєш х** з пальцем. Кнопки на пульті і нирки, це не одне і те ж.

Для багатьох країн Африки кнопки на пульті це досі фантастика...
А я говорю про те, що все відносно.
І так, я не спец ні у селекції, ані у генетиці, але те що часто нові відкриття сприймаються з ворожнечею, оскільки невідоме завжди лякає, це факт. А як буде далі - покаже час.

А форум можуть читати діти, пенсіонери за віком і вагітні жінки, так що бажано без матів, нехай і замаскованих зірочками.
 
Sashok
повідомлення 25.8.2010, 12:45
Порядковий номер повідомлення #28

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
Чим допустимо рослина, виведена класичними методами селекції, краща за рослину, в якої гени мінялись ціленаправлено, засобами сучасної генної інженерії?


селекцію також застосовують ціленаправлено

Цитата
Саме слово селекція - думаю знаєте що значить. А генна інженерія то ЗОВСІМ інше діло.


але результати практично ті самі, просто методи інші




 
Strange_V
повідомлення 25.8.2010, 13:16
Порядковий номер повідомлення #29

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Цитата(Charly @ 24.8.2010, 17:45) «
Якщо гени міняються ціленаправлено то, припустимо, в помідору садять ген скорпіона, чого ніяк не зробити методом класичної селекції.

Ну якщо після цього помідор не почне виробляти отруту скорпіона, то я його без проблем з'їм smile.gif
Думаю це не надто відрізнятиметься від того, коли я спочатку з'їм помідор, а потім скорпіона (так так, з них готують страви, звісно на любителя, але все ж)

Sashok, коли виникла селекція, про гени ще толком й не знали. Вона була ціленаправлена, так, але на певний результат, а не на зміну певних генів (розуміння цього прийшло потім, наскільки знаю).
 
Sashok
повідомлення 25.8.2010, 15:49
Порядковий номер повідомлення #30

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
Sashok, коли виникла селекція, про гени ще толком й не знали. Вона була ціленаправлена, так, але на певний результат, а не на зміну певних генів (розуміння цього прийшло потім, наскільки знаю).


генна інженерія також напрямлена на результат, там великі гроші, який дурак би ними розкидався просто шоб вчені генами побавились. Якшо припустим картоплю поїдає якийсь паразит, а помідор нетрогає то береться ген помідора який відповідає за причину відмови паразита від нього, і вчені стараються той ген вписати в картоплю, вуаля і маєм картоплю яку нечіпають паразити. Головне результат, якшо він несе позитив, то чого б не прийняти?

 
Strange_V
повідомлення 25.8.2010, 16:22
Порядковий номер повідомлення #31

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Sashok, ти написав правильно, але не зрозумів, про що казав я.
Ясно, що обидва методи направлені на отримання результату. Я ж казав про те, що перші селекціонери не знали, що цей ген відповідає за то, а от цей за інше.. тому ситуація була трохи не така.
 
ratm
повідомлення 26.8.2010, 10:35
Порядковий номер повідомлення #32

Почесний городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 668
З нами з: 14.5.2010
З: Молодіжна
Мешканець №: 1265
Подякували: 124 раз



Цитата(Sashok @ 25.8.2010, 15:49) «
генна інженерія також напрямлена на результат, там великі гроші, який дурак би ними розкидався просто шоб вчені генами побавились. Якшо припустим картоплю поїдає якийсь паразит, а помідор нетрогає то береться ген помідора який відповідає за причину відмови паразита від нього, і вчені стараються той ген вписати в картоплю, вуаля і маєм картоплю яку нечіпають паразити. Головне результат, якшо він несе позитив, то чого б не прийняти?

Ну і головне щоб ця модифікована картопля не стала скорпіоном (в що вперся Чарлі). Тобто щоб не було побічних ефектів. Думаю це реально.
 
Sashok
повідомлення 26.8.2010, 16:53
Порядковий номер повідомлення #33

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



ну так її ж провіряють детально самі лаболаторії де то все виводиться, плюс державні перевірки
хоча те, що приватники будуть займатися генінженерією, несе велику загрозу, більш безпечніше щоб тим займалась держава

Це повідомлення відредагував Sashok: 26.8.2010, 16:56
 
ratm
повідомлення 27.8.2010, 10:56
Порядковий номер повідомлення #34

Почесний городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 668
З нами з: 14.5.2010
З: Молодіжна
Мешканець №: 1265
Подякували: 124 раз



Цитата(Sashok @ 26.8.2010, 16:53) «
ну так її ж провіряють детально самі лаболаторії де то все виводиться, плюс державні перевірки
хоча те, що приватники будуть займатися генінженерією, несе велику загрозу, більш безпечніше щоб тим займалась держава

От в цьому і проблема!
В нашій державі, якщо є профіт з продукту, про адекватну перевірку його якості важко говорити. Це можна побачити на кожному кроці.
 
BAD__GIRL
повідомлення 27.8.2010, 14:05
Порядковий номер повідомлення #35

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 152
З нами з: 1.11.2007
Мешканець №: 45
Подякували: 51 раз



йомайо,селекція,гмо,..яка різниця?всерівно жремо хімію,чи продукти чи таблетки)і я жру і буду далі,не втечеш від того..
то краще просто живіть,тай буде Вам щастя=)
laugh.gif dry.gif
 
mijnick
повідомлення 3.9.2010, 11:37
Порядковий номер повідомлення #36

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 52
З нами з: 14.4.2009
Мешканець №: 729
Подякували: 6 раз



Трошки оффтопно.... зате весело :

Знаєте чому на туалетному папері теж пишуть БЕЗ ГМО? Адже ж здавалося б - навіщо на цьому товарі таке писати? Та насправді - цілковито не даремно, бо туалетний папір додають в ковбасу ( і не тільки мабуть ), котру ми споживаємо... smile.gif так що все "по-чесному" smile.gif.... нас "попереджають"


Подякували:
 
13-den
повідомлення 5.9.2010, 14:02
Порядковий номер повідомлення #37

Анти-політик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 1098
З нами з: 10.8.2008
З: Станиславов
Мешканець №: 224
Подякували: 61 раз



Цитата
йомайо,селекція,гмо,..яка різниця?всерівно жремо хімію,чи продукти чи таблетки)і я жру і буду далі,не втечеш від того..
то краще просто живіть,тай буде Вам щастя=)

ну если на здоровье собственное наплевать то можна жить как угодно...
Просто нужно стараться поменьше химии употреблять вот и всё!
 
BAD__GIRL
повідомлення 5.9.2010, 19:52
Порядковий номер повідомлення #38

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 152
З нами з: 1.11.2007
Мешканець №: 45
Подякували: 51 раз



Цитата(13-den @ 5.9.2010, 14:02) «
ну если на здоровье собственное наплевать то можна жить как угодно...
Просто нужно стараться поменьше химии употреблять вот и всё!

взагаліто я саме це мала на увазі!
тому сама стараюсь по максимумі,що позволяють мої можливості та кошти їсти здорову їжу і т.п.
Просто менше *брати в голову*,від цього теж появляється багацько хворіб=)
wink.gif laugh.gif
 
ratm
повідомлення 6.9.2010, 10:46
Порядковий номер повідомлення #39

Почесний городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 668
З нами з: 14.5.2010
З: Молодіжна
Мешканець №: 1265
Подякували: 124 раз



Цитата(13-den @ 5.9.2010, 14:02) «
ну если на здоровье собственное наплевать то можна жить как угодно...
Просто нужно стараться поменьше химии употреблять вот и всё!

Стараться то надо, вот только химия уже везде, начиная от воды из крана и пластиковых бутылок, и заканчивая хлебом, мясом, колбасой и мясом. Как уже писали, вариант один - все выращивать самому без химии, удобрений, и т д, а это очень непросто.
 
Majesty
повідомлення 6.9.2010, 16:04
Порядковий номер повідомлення #40

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



В селі придбати поросятко коштує біля 500 гвн, а здати на м'яско велику свинку 1300 гвн, причому, то порося треба годувати цілий рік. Така економічна несправедливість компенсується смачним і chemistryless м'ясом, яке селяни вживають в їжу.

Біля офісу одного з провідних видань краю є офіс австрійської контори "Аксо-Аграр". Займаються тим, що на укр. землі вирощують вільну від ГМО пшеницю, і експортують її в Європу.
 

2 Сторінки V  < 1 2
   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 20.4.2024, 12:19