Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
2 Сторінки V   1 2 >  
   Відповісти   Створити нову тему
> Козир убунту
COLOBOCman
повідомлення 26.5.2008, 23:51
Порядковий номер повідомлення #1

Почесний городянин


Хто: Адміністратор
Повідомлень: 1086
З нами з: 16.10.2007
З: Франик
Мешканець №: 40
Подякували: 126 раз



Думаю в кожного із тут присутніх утунтовців є куча знайомих які юзають вінду, і коли бачуть бубунту, то задають питання типу "Ну і чим вона краща? Ну і на вінді так можна. А тут пуска нема))"
Цікаво почути які саме з переваг убунту ви в першу чергу називаете, і як воно діє на вищеназвану категорію людей...
 
Majesty
повідомлення 28.5.2008, 9:54
Порядковий номер повідомлення #2

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Під Linux взагалі і *Ubuntu зокрема для мене визначальні такі переваги:
- в середньому більша швидкодія при незмінних апаратних ресурсах
- підтримка спектру обладнання "з коробки"
- можливість гнучкого налаштування - скрипти рулять
- Легкий апдейт і апгрейд системи
- Доступність та легальність використання системи та супутнього софту (репозиторії часто рулять)

Користую Ubuntu як десктоп, але з налаштованими і запущеними апачем, мускл та пхп )))
 
COLOBOCman
повідомлення 28.5.2008, 14:01
Порядковий номер повідомлення #3

Почесний городянин


Хто: Адміністратор
Повідомлень: 1086
З нами з: 16.10.2007
З: Франик
Мешканець №: 40
Подякували: 126 раз



Ну якшо мені хочеться переманити когось з юзерів вінди, які являються простими юзерами, то я їм показую компіз, "кубік", і підстроений зовн інтерфейс і всьо, пакарілsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif
 
Strange_V
повідомлення 28.5.2008, 17:41
Порядковий номер повідомлення #4

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Майже немає що додати до сказаного Majesty
- відсутність вірусів
- стабільність
- просто зручність

P.S.
Реально мені в вінді дуже не хватає bash 'a і багатьох консольних програм з лінукса
 
Majesty
повідомлення 3.6.2008, 17:42
Порядковий номер повідомлення #5

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Дуже подобається, що система без будь-яких обмежень може працювати і поза графічним інтерфейсом... усе що найчастіше потрібно - звук, мережа, підтримка усіх пристроїв працює і в консолі wink.gif
 
sword
повідомлення 4.6.2008, 1:01
Порядковий номер повідомлення #6

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 90
З нами з: 21.4.2008
З: Станіславів
Мешканець №: 145
Подякували: 10 раз



Якщо хочу зацікавити людину, перш за все акцентую увагу на тому, що саме людину цікавить, і чого вона хоче від ОС. Як правило наголошую на наступному: відсутність вірусів, надійність, зручність, потужна підтримка від виробника, і головне, на чому наголошували прихильники вінди, це приємний і дружній інтерфейс ( з часу першого практичного досвіду роботи в лінуксі відчутний значний прогрес, що не може не радувати, тут вінду конкретно потіснили). Я вже настільки звик до убунти, що робота у вінді починає дратувати. biggrin.gif
 
Majesty
повідомлення 7.6.2008, 16:54
Порядковий номер повідомлення #7

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



При завантаженні системи відключаю графічний прогрес-бар і видно просто вивід ядра та init ))) Діє безпомилково - юзер при виді такої матриці впадає в ступор, а глянувши на нудьгуючий погляд періодично зривається звертатись на "Ви" та рухатись якомога тихіше biggrin.gif Увидівши mc та консоль з зеленим курєром зіниці розширюються. laugh.gif
Насправді, памятаючи своїх стареньких динозавриків, та як в текстовому редакторі редагував двійкові коди IO.SYS та MSDOS.SYS нинішні монстри типу Vista не сприймаються. Подобається проста та елегантна структура системи. А ще подобається графічний інтерфейс для роботи. Потихеньку починаєш показувати що в лінуксі працювати можна, причому дуже комфортно. Що там також є папки, а меню "пуск" можна хоч сотню зробити )) І вірусів нема, і програми галочками встановлюються. І відео можна навіть буковками дивитись (aalib). І що навіть віндові іграшки можна грати (Heroes 3 - куди без нього)
І ще таке питаннячко по темі - як в Убунті з локалізацією? Типу щоб менюшки в прогах були на родном або рідною. Сам принципово користуюсь English, навіть не намагався перевіряти.
 
sword
повідомлення 7.6.2008, 19:32
Порядковий номер повідомлення #8

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 90
З нами з: 21.4.2008
З: Станіславів
Мешканець №: 145
Подякували: 10 раз



Цитата(Majesty @ 7.6.2008, 16:54) «
І ще таке питаннячко по темі - як в Убунті з локалізацією? Типу щоб менюшки в прогах були на родном або рідною. Сам принципово користуюсь English, навіть не намагався перевіряти.

В принципі локалізація нормальна, навіть деякі повідомлення в консолі видає українською. В мене був такий випадок, я думаю показовий, для пояснення переваг Лінукса. Треба було злити відео з камери miniDV. Встановив з репозиторія прогу KINO, запустив, а там англійський інтерфейс, і камери чогось не хотіло бачити, я попарився з пів-години і вимкнув прогу. Дні два все було тихо, потім з`явився значок про нові обновлення. Я обновив і, о диво, запускаю KINO а там український інтерфейс, камеру побачило відразу, все переписав зберіг, круто. Фіг вінда вам колись сама встановить потрібну локалізацію для програми ще й налаштує її для нормальної роботи. biggrin.gif Врах**те, я нічого не робив.
Ще одне стосовно лакалізації, в багатьох програмах можна просто відредагувати файл для встановлення потрібної локалізації і все. Я таким чином українізував прогу PlayOnLinux. Мою українізацію навіть включили були в дистр (так при нагоді вирішив похвалитись rolleyes.gif ). Правда зараз вони випустили нову версію, і там трохи переробили, мабуть тра буде заново українізувати, ще не розібрався. Програма класна, як кого цікавить, можу дати українізовану версію.
 
COLOBOCman
повідомлення 7.6.2008, 20:26
Порядковий номер повідомлення #9

Почесний городянин


Хто: Адміністратор
Повідомлень: 1086
З нами з: 16.10.2007
З: Франик
Мешканець №: 40
Подякували: 126 раз



Цитата(sword @ 7.6.2008, 19:32) «
Мою українізацію навіть включили були в дистр (так при нагоді вирішив похвалитись rolleyes.gif ). Правда зараз вони випустили нову версію, і там трохи переробили, мабуть тра буде заново українізувати, ще не розібрався. Програма класна, як кого цікавить, можу дати українізовану версію.


дик залий сюда, сам сьодні її ставивсобі на компsmile.gif
 
sword
повідомлення 7.6.2008, 23:17
Порядковий номер повідомлення #10

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 90
З нами з: 21.4.2008
З: Станіславів
Мешканець №: 145
Подякували: 10 раз



Цитата(COLOBOCman @ 7.6.2008, 20:26) «
дик залий сюда, сам сьодні її ставивсобі на компsmile.gif

Залив, виклав поки стару версію тут, передостанню. Коли українізую нову, закину на їхній сайт. І сюди викину wink.gif
 
G3D
повідомлення 12.6.2008, 11:35
Порядковий номер повідомлення #11

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 13
З нами з: 4.6.2008
З: Коломия
Мешканець №: 176
Подякували: 0 раз



Народ, а PlayOnLinux має можливість монтувати образи?
 
sword
повідомлення 12.6.2008, 17:40
Порядковий номер повідомлення #12

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 90
З нами з: 21.4.2008
З: Станіславів
Мешканець №: 145
Подякували: 10 раз



PlayOnLinux це просто надбудова над вайн, дозволяє краще налаштувати вайн для кожної програми окремо. Стосовно монтування образів, я на одному форумі бачив скриптик. Знайду - викладу.
 
Strange_V
повідомлення 13.6.2008, 0:04
Порядковий номер повідомлення #13

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Про монтування яких образів йде мова? звичайних iso?
Код
sudo mount -o loop,ro -t udf,iso9660 ubuntu-8.04-alternate-i386.iso /var/tmp/iso

можна і образ з Nero (фактично то те ж саме iso)
Код
sudo mount -o loop,ro,offset=307200 -t udf,iso9660 ubuntu-8.04-alternate-i386.nrg /var/tmp/nrg
 
COLOBOCman
повідомлення 17.6.2008, 8:21
Порядковий номер повідомлення #14

Почесний городянин


Хто: Адміністратор
Повідомлень: 1086
З нами з: 16.10.2007
З: Франик
Мешканець №: 40
Подякували: 126 раз



За неро велике сенкс.
 
Target
повідомлення 19.8.2008, 13:54
Порядковий номер повідомлення #15

Експерт


Хто: Мешканець
Повідомлень: 295
З нами з: 15.8.2008
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 231
Подякували: 47 раз



Я б хотів залити убунту на свого старенького пентюка з 64мб опери і чатотою процесора 120мгц, він потягне її? чи потрібно шукати старіші версії?
 
Tapac
повідомлення 19.8.2008, 15:03
Порядковий номер повідомлення #16

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 41
З нами з: 30.12.2007
Мешканець №: 80
Подякували: 5 раз



ви тут нафлудили цілу купу а переваг убунту я так і не найшов ніодної
це все що ви понаписували то є переваги UNIX* систем на віндовими, а переваг убунти я не найшов жодної
убунта мене щось взагалі не пре
я вже бачив коло десятка лінухових систем але так і зупинився бсд-подібних(*BSD).
 
COLOBOCman
повідомлення 19.8.2008, 15:03
Порядковий номер повідомлення #17

Почесний городянин


Хто: Адміністратор
Повідомлень: 1086
З нами з: 16.10.2007
З: Франик
Мешканець №: 40
Подякували: 126 раз



Цитата
Я б хотів залити убунту на свого старенького пентюка з 64мб опери і чатотою процесора 120мгц, він потягне її? чи потрібно шукати старіші версії?


консоль напевно потягне, але оперативки однозначно невистачить, при установці потрібно буде вибирати які пакети запускати, але врядлі в тебе щось вийде, але для такого компа існує кілька спеціальних дистрибутивів для роботи на компах такого класу. wink.gif


Цитата
ви тут нафлудили цілу купу а переваг убунту я так і не найшов ніодної
це все що ви понаписували то є переваги UNIX* систем на віндовими, а переваг убунти я не найшов жодної
убунта мене щось взагалі не пре
я вже бачив коло десятка лінухових систем але так і зупинився бсд-подібних(*BSD).

Ну все ж таки не всі дистрибутиви однакові, і не всі дружелюбні, в убунті досить непогана підтримка відеокарт (нормально тримає компіз+відео+3Дгами)
Ще одним з плюсів убунти є стабільність, качаючи в.8.04, я вже бачив дату релізу 8.10. + Просто дуже велике сообщество, наявність доків, і драйверів.
Ну і ще простота, коли користувачу показуєш як зручно ставити програми, і не переживати що треба десь шукати де їх качати, можна все робити тупим клацанням мишки, і офіційні дзеркала дають гарантію шо ти не качнеш пошкоджений(спеціально змінений) код
 
Strange_V
повідомлення 19.8.2008, 15:26
Порядковий номер повідомлення #18

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Target
Які завдання стоять перед компом?
Я б побував ставити щось спеціалізоване (якщо це роутер) типу FreeSco і т.п.
Кажуть дехто збирає на таких компах Gentoo, виходить довго, але працює швидше :)

Tapac
"На вкус и на цвет… фломастеры разные" У всіх дистрибутивів свої переваги/недоліки.

Щодо БСДшності.
Що приваблює, так це система портежів, саме тому зара збираю Gentoo.
 
Target
повідомлення 19.8.2008, 20:38
Порядковий номер повідомлення #19

Експерт


Хто: Мешканець
Повідомлень: 295
З нами з: 15.8.2008
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 231
Подякували: 47 раз



Цитата(COLOBOCman @ 19.8.2008, 15:03) «
консоль напевно потягне, але оперативки однозначно невистачить, при установці потрібно буде вибирати які пакети запускати, але врядлі в тебе щось вийде, але для такого компа існує кілька спеціальних дистрибутивів для роботи на компах такого класу. wink.gif


Кинь бласка якщо можеш посилання на ресурси де можна завантажити щось що не надто їсть оперативку та інші ресурси компа....наперед дякую
 
COLOBOCman
повідомлення 19.8.2008, 23:00
Порядковий номер повідомлення #20

Почесний городянин


Хто: Адміністратор
Повідомлень: 1086
З нами з: 16.10.2007
З: Франик
Мешканець №: 40
Подякували: 126 раз



Не помню точно колись на форумах бачив, але наш друг гугл поміг освіжити пам"ять))

http://linuxforum.ru/index.php?showtopic=2...amp;mode=linear
http://www.linux.org.ru/view-message.jsp?msgid=1752911
http://www.opennet.ru/openforum/vsluhforumID15/1102.html
 

2 Сторінки V   1 2 >
   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 20.4.2024, 1:19