Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
 
   Відповісти   Створити нову тему
> Спадщина СРСР, ваш погляд на радянське минуле України з точки зору сучасників
Ктото
повідомлення 10.8.2008, 15:27
Порядковий номер повідомлення #1

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



Цитата(Majesty @ 9.8.2008, 23:51) «
Прикро, що більшість населення держави послуговується альтернативною мовою. Це космополітизм.


 Что лично Вам плохого сделали граждане Украины (русские и не только) считающих родным русский язык? Лично Вам?
 
Nymphetamine
повідомлення 10.8.2008, 16:58
Порядковий номер повідомлення #2

Експерт


Хто: Мешканець
Повідомлень: 164
З нами з: 24.7.2008
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 207
Подякували: 10 раз



особисто нічого...але є така проблема в Україні, яка виникла через вплив російської імперії, радянського союзу, і всього того...і за цю проблему з своїми пустими думками краще не розмовляти із українцем, який цінує свою мову, а особливо людині, яка є вихідцем з Росії,бо його не переконаєш, що російська мова - це альтернатива українській...такого нема і бути не може...нашій мові немає замінника...
і взагалі росіянам нічого перейматись, бо їх все влаштовує...їхню мову і народ споконвіків не гнобили...
 
Ктото
повідомлення 10.8.2008, 20:54
Порядковий номер повідомлення #3

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



Цитата(Nymphetamine @ 10.8.2008, 16:58) «
особисто нічого...але є така проблема в Україні, яка виникла через вплив російської імперії, радянського союзу, і всього того...і за цю проблему з своїми пустими думками краще не розмовляти із українцем, який цінує свою мову, а особливо людині, яка є вихідцем з Росії,бо його не переконаєш, що російська мова - це альтернатива українській...такого нема і бути не може...нашій мові немає замінника...
і взагалі росіянам нічого перейматись, бо їх все влаштовує...їхню мову і народ споконвіків не гнобили...



Моя Вы хорошая… smile.gif . Судя по Вашим предыдущим сообщениям, Вы человек очень молодой, откуда у Вас информация о Союзе? Из «телевизора»? И что это за ужасная проблема, оставленная в наследство Союзом? Наверное, это членство в ООН (На Ялтинской конференции Рузвельт и Черчилль дали согласия на участие в ООН Украинской ССР и Белорусской ССР в качестве государств-основателей), Крым, подаренный Хрущёвым, ракетная промышленность, авиастроение, металлургия, машиностроение? Газопроводы? Порты? Атомная энергетика? Построено это гражданами всего Советского Союза, в том числе и русскими живущими в Украине, которых подспудно лишают родного языка.

Украина в те времена имела очень много представителей в самых высших эшелонах власти. Украина имела природные богатства всего Союза на равных правах с остальными республиками.

Даже Ваше существование на Земле так же является «тяжёлым наследием» СССР (ведь дедушка с бабушкой не сгорели в нацистском концлагере)!

А теперь самое главное.

Территории Западнай Украины, присоединённые к СССР в 1939 г.:

Восточная Галиция (бывш. Львовское, Тернопольское и Станиславское воеводства) - Львов (нем. Лемберг), Тернополь, Станислав (Станиславов) (ныне Ивано-Франковск), Кременец (см. также карту Галиции).

Волынь (бывш. Луцкое воеводство, Ровенщина) - Луцк, Ковель, Ровно, Владимир-Волынский; Почаевская лавра и Корченский монастырь.

Закарпатье (Карпатская Русь, Подкарпатская Русь, Угорская Русь, Карпатская Украина) - Ужгород, Мукачево (часть Карпатской Руси, так называемая Пряшевская Русь, осталась на территории современной Словакии).
По сведениям украинского историка Юрия Данильца (Ужгород), название "Подкарпатская Русь" возникло в 1919 г. и впервые упомянуто в Сен-Жерменском договоре, когда Закарпатье вошло в состав Чехословацкой республики. До этого времени использовался термин "Угорская Русь".

Подолия (Подолье, Понизье) - Проскуров (ныне Хмельницкий), Каменец-Подольский.

Северная Буковина - Черновцы, с. Белая Криница (бывший центр русского старообрядчества)

Миленькая моя, да если бы не тиран Сталин и СССР, то Вы бы жили сейчас в Польше и об украинском языке даже и не подозревали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Це повідомлення відредагував Majesty: 24.9.2008, 18:16
Причина редагування: Ктото, негарно писати стільки знаків оклику, як і великими літерами - це ознака підвищеного тону
 
Strange_V
повідомлення 10.8.2008, 22:45
Порядковий номер повідомлення #4

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Шановний Ктото, дана тема зветься "Коли до вас говорять чужою мовою...". Так, для інформації.. (я вже другий хто Вам про це говорить сьогодні)
Велике прохання, коли читаєте історію, знімайте рожеві окуляри.. надто однобоко все.
Навіщо намагатися виправдати те, що виправдати неможливо?
Цитата
ведь дедушка с бабушкой не сгорели в нацистском концлагере
так, зато не одна людина згнила в концлагерях СССР..
а розкуркулення, а голодомор?? чи про це слід забути?
Сталін.. "Смерть одного человека – это трагедия, смерть миллиона – статистика" ці слова приписують саме йому.. і саме він забезпечив смерть міліонам українців..
Давайте не будем гратися в провидців говорячи "а якби, а якби.." наразі маємо те, що маємо, минуле не зміниш.
Але і заперечувати те, що було, також не слід. Зокрема це намагання викорінити українську мову і культуру.

P.S.
Намагався відповісти без емоцій, хоча це й було важко.

Це повідомлення відредагував Strange_V: 25.9.2008, 20:31
 
Ктото
повідомлення 10.8.2008, 23:07
Порядковий номер повідомлення #5

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



Цитата(Strange_V @ 10.8.2008, 22:45) «
Шановний Ктото, дана тема зветься "Коли до вас говорять чужою мовою...". Так, для інформації.. (я вже другий хто Вам про це говорить сьогодні)


А почему бы Вам не сказать то же самое Nymphetamine?

По поводу "розовых" очков - Вам не нравиться что СССР присоединил к себе в 1939г. Станислав (Ивано-Франковск) и другую Галицию???

Це повідомлення відредагував Ктото: 10.8.2008, 23:17
 
Nymphetamine
повідомлення 11.8.2008, 14:31
Порядковий номер повідомлення #6

Експерт


Хто: Мешканець
Повідомлень: 164
З нами з: 24.7.2008
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 207
Подякували: 10 раз



хм...якшо дивитись з непатріотичної сторони, то краще б ми були зараз з німцями, ніж наш народ пережив таке знущання з боку Росії і Союзу...
 
Strange_V
повідомлення 11.8.2008, 15:19
Порядковий номер повідомлення #7

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Ктото, що мені не подобається я описав вище..
На рахунок переходу від гніту Польщі до гніту СССР, обидва були "хороші".


2 Техвідділ | Адміністрація: Наполеглево прошу порізати весь офтоп включаючи мій, або ж перенести в окрему тему обговорення СССР.
 
Majesty
повідомлення 24.9.2008, 18:24
Порядковий номер повідомлення #8

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Перебування в складі СРСР мало як позитивні так і негативні наслідки щодо існування держави як такої
Я не історик, і совіти застав дуже трошки і то не при пам"яті...

добре:
- Крим український
- Виграно велику вітчизняну
- Своєрідні традиції

зле:
- Депортація
- Голодомор
- Застой (наука, техніка)
- Недорозвинутий соціалізм і пропаганда комунізму як утопії

А ви як вважаєте? Можливо, хтось старший розповість щось з власного досвіду, а історично підковані люди додадуть щось або поправлять?
 
greya
повідомлення 25.9.2008, 19:07
Порядковий номер повідомлення #9

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



СРСР - країна якої не повинно було існувати...

так ми - її діти. як і наші батьки... та вони - просто люблять не так ту країну як себе у ній, свою молодість. негативного було - дуже багато ну просто дуже. ми дотепер відстаєм "по жизні") саме через це.

але головне - не судити. бо то просто тупо і смішно. скільки б ми не сперечались - що є те є. воно нас добре навчила. то ж будьмо просто хорошими учнями, і не робімо подібних помилок.
 
Sashok
повідомлення 25.9.2008, 20:54
Порядковий номер повідомлення #10

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
негативного було - дуже багато ну просто дуже. ми дотепер відстаєм "по жизні") саме через це.

але були і хороші речі, які можна було перейняти, нажаль мені здається зараз їх повернути дуже непросто
Хоча я і їх непамятаю, прожив там тіки 2роки, шо я можу памятати...але розказували хороші люди...
 
Strange_V
повідомлення 25.9.2008, 23:10
Порядковий номер повідомлення #11

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Та у всіх ситуаціях є щось хороше, як то кажуть все пізнається в порівнянні..
Хоча я теж не довго прожив в ті часи, і чесно кажучи з того радий.
 
Sid
повідомлення 24.1.2010, 20:21
Порядковий номер повідомлення #12

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 62
З нами з: 8.9.2008
Мешканець №: 262
Подякували: 6 раз



если бы не СССР то вы бы дорогие мои ширинку бы посцать открыть не научились!!! СССР это наша родина родина за которую боролись наши деды которые воевали против немецких фашистов и предателей УПА.При СССР на 1000 раз лучше жилось и пусть мы стояли в очередях часами,пусть не было интернета,современной комп техники,но зато друзья мои мы могли были позволить себе бесплатно лечиться,учится и отдыхать каждое лето на море (не дорого) а посмотрите как мы сейчас живём??? какие-то одни противостояния политиков,голод,розруха и полный беспредел.Задумайтесь!!!  
 
Агонь
повідомлення 24.1.2010, 23:37
Порядковий номер повідомлення #13

наци-гопнік


Хто: Мешканець
Повідомлень: 930
З нами з: 30.9.2007
З: Радной, франкоффский
Мешканець №: 28
Подякували: 146 раз



просто идина][уй
 
Sashok
повідомлення 25.1.2010, 12:37
Порядковий номер повідомлення #14

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
если бы не СССР то вы бы дорогие мои ширинку бы посцать открыть не научились!!! СССР это наша родина родина за которую боролись наши деды которые воевали против немецких фашистов и предателей УПА.При СССР на 1000 раз лучше жилось и пусть мы стояли в очередях часами,пусть не было интернета,современной комп техники,но зато друзья мои мы могли были позволить себе бесплатно лечиться,учится и отдыхать каждое лето на море (не дорого) а посмотрите как мы сейчас живём??? какие-то одни противостояния политиков,голод,розруха и полный беспредел.Задумайтесь!!!


ну альтернативну істроію(казочки) може любтий дурак з багатою фантазією розказати, але факти перекручувати це вже занадто, я думав що люди боролись за свою землю і свою кров, а ті хто боровся за так зване державне формування, то мені таких людей жалко. Жувати соплі і згадувати старі часи це справа слабких. А хочеш щось змінити - волю в руки і пішов робити те що треба(а то на кухні ми всі хоробрі). Я некажу що при СРСР жилось погано. Але дурак той що хоче його відродити, і дурак той що каже що там капець погано жилось. Я ті часи погано знаю, але знаю точно що були періоди розквіту і нестабільності.

П.С. в Німеччині фашистів небуло, були нацисти, фашисти були в Італії(італійські фашисти), Португалії(португальські фашисти), Іспанії(іспанські фашисти).

Це повідомлення відредагував Sashok: 25.1.2010, 12:39


Подякували:
 
Sid
повідомлення 25.1.2010, 21:21
Порядковий номер повідомлення #15

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 62
З нами з: 8.9.2008
Мешканець №: 262
Подякували: 6 раз



Цитата(Агонь @ 24.1.2010, 22:37) «
просто идина][уй


взаимно туда тебе и дорога 

Цитата(Sashok @ 25.1.2010, 11:37) «
ну альтернативну істроію(казочки) може любтий дурак з багатою фантазією розказати, але факти перекручувати це вже занадто, я думав що люди боролись за свою землю і свою кров, а ті хто боровся за так зване державне формування, то мені таких людей жалко. Жувати соплі і згадувати старі часи це справа слабких. А хочеш щось змінити - волю в руки і пішов робити те що треба(а то на кухні ми всі хоробрі). Я некажу що при СРСР жилось погано. Але дурак той що хоче його відродити, і дурак той що каже що там капець погано жилось. Я ті часи погано знаю, але знаю точно що були періоди розквіту і нестабільності.

П.С. в Німеччині фашистів небуло, були нацисти, фашисти були в Італії(італійські фашисти), Португалії(португальські фашисти), Іспанії(іспанські фашисти).


нет друже они не задержавное формирование боролись а защищали нас с тобой и наших побратимів! и освобождали земли от фашистских захватчиков! они действительно боролись а не прятались по бункерах и лапу сосали.
 
13-den
повідомлення 26.1.2010, 1:18
Порядковий номер повідомлення #16

Анти-політик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 1098
З нами з: 10.8.2008
З: Станиславов
Мешканець №: 224
Подякували: 61 раз



Товарищи не сортесь из-за этого! Тут очень-очень тонкая грань...
 
Sashok
повідомлення 26.1.2010, 11:43
Порядковий номер повідомлення #17

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
нет друже они не задержавное формирование боролись а защищали нас с тобой и наших побратимів! и освобождали земли от фашистских захватчиков! они действительно боролись а не прятались по бункерах и лапу сосали.


ну так чого ти кажеш, що СРСР це "Родіна" за яку боролись. Це штучне утворення, так само і штучна "Родіна". Одна річ Червона Армія, яка все таки боролась. А інша річ НКВС, який робив зачистки. Чого на Західній Україні в 39 році Союз зустрічали хлібом-сіллю? бо незнали що це таке, того 44 їх вже зустрічали свинцевими кулями.

Якщо вони дійсно боролись, чому такий дизбаланс втрат(я про війну проти німців)? це при тому що чисельність була в ЧА. А тому що керівництву було до одного місця люди. Чого те саме "керівництво" пускало людей на мінні поля?

 
Сарацин
повідомлення 18.2.2010, 14:00
Порядковий номер повідомлення #18

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 140
З нами з: 21.9.2008
Мешканець №: 274
Подякували: 1 раз



*СССР на 1000 раз лучше жилось и пусть мы стояли в очередях часами,пусть не было интернета,современной комп техники*
я продовжу..не було джинсів не було автомобілів іномарок,була уравніловка і сіра масса.+ тооталітарний режим (принаймні в ранні періоди)і якшо ти написав Ісус Христос без лапок то вилітав з навчального закладу))а Наверху сидить диктатор і каже шо як робити)

нарахунок УПА тут однозначно нічо ствердити неможна,ібо різні джерела подають різну інфу.

були свої позитивні моменти і негативні.
Якби не СРСР то хз чи зупинив ьи хтось Гітлера в свій час.

плюси свої були але й мінусів теж вистачало)

Це повідомлення відредагував Сарацин: 18.2.2010, 14:02
 

   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 20.4.2024, 10:40