Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Форум "Влада і бізнес-партнери"

Друк E-mail
Автор: pozitronik.    11.07.2008 р.
buss_vlada.gifСьогодні, 11 липня 2008 року,відбувся форум «Влада і бізнес – партнери» у м.Львові. В ньому брали участь голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва України Костянтина Ващенко та голова Львівської облдержадміністрації Микола Кмітя, голова громадської організації «Я – львів’янин» Андрій Антонищак, представники підпирємництва та ін.
На цьому форумі обговорувались питання про дозвільну систему, про роботу виконкому та зміни до Земельного кодексу.
Багато з нас, тобто підприємців, сподівалось, що після прийняття «Закону України про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» наше життя полегшиться. Але всупереч сподівання дозвільний офіс став черговим бар’єром на шляху бізнесу, а його робота зводиться до того щоб прийняти пакет документів та повернути назад відповідь. При тому жодних повноважень він немає. Скажу за Львівський офіс. Для того щоб він нормально функціонував міська влада перед його відкриттям повинна була потурбуватись про виділення, як мінімум, в 5 раз більшої площі, та працювати в ньому мали б також фахівці від Львівводоканалу, Львівобленерго, архітектури і т.д. Тому що деколи із за однієї помилки, яку зразу помітив б фахівець, втрачаються як мінімум місяць. Що покращилось, так це контроль за рухом документів. Часто порушуються терміни розгляду звернень.
По Львівській міській раді ситуація з малим бізнесом взагалі критична. Чого вартують війна посадовців міської ради з МАФами. Керівництво міста не бачить малий бізнес у Львові. Тільки після страйків, звернень до Президента, Верховної Ради та Прем’єр - міністра України, підтримці депутатського корпусу та держкомпідприємництва ситуацію вдалось стабілізувати. До кінця року. Але потуги міськради щодо викорінення львівського бізнесу з Львова не закінчились. Напрошується висновок, що після 10-15 років роботи підприємці Львову стають непотрібні, принаймні міськраді. Питання по прийнятті регуляторних актів виконавчим комітетом взагалі не витримують жодної критики. Багато питань які стосуються малого та середнього бізнесу приймаються не фахового. Голова громадської організації " Я-львівянин" запропонував створити дорадчий орган при міській раді для ефективного прийняття рішень, які стосуються бізнесу. До цього органу мали б входити представники громадських організацій, малого та середнього бізнесу та представники державного комітету з питань регуляторної політики, так як ці люди є практики і змогли б спільно напрацьовувати певні пропозиції при вирішенні проблем малого та середнього бізнесу.
Також голові Держкомпідприємництва були надані напрацьовані громадською організацєю пропозиції про внесення змін до Земельного кодексу України щодо передання в оренду земель державної та комунальної власності на засадах аукціону , з проханням передати їх в Кабінет Міністрів для опрацювання.
В цілому слід наголосити на значному позитивному ефекті від внесення змін в чинне законодавство щодо передання в оренду земель державної та комунальної власності на засадах аукціону, оскільки аукціон – реальний ринковий механізм, який потенційно при належній організац ії може усунути прояви корупції.
Проте внесення змін в Земельний кодекс на початку червня здійснювалося похапцем без належного розгляду, оскільки Конституційним судом було визнано неконституційними відповідні положення закону про де ржбюджет.
Однак специфіка відносин в багатьох сферах землекористування є такою, при якій застосування аукціону при передачі земельних ділянок в оренду є недоцільним та неефективним, а також може призвести до небажаних соціальн их наслідків.
Законодавцем в Земельному кодексі визнано, що такими сферами, де недоцільно застосовувати аукціони, є будівництво соціального житла, культових споруд тощо .
При внесенні цих змін не було враховано, що застосування засад аукціону при наданні земельних ділянок державної та комунальної власності в оренду для встановлення та обслуговування малих архітектурних форм (кіосків, павільйонів), є недоцільним, оскільки МАФи не є об’єктами нерухомого майна, є тимчасовими конструкціями, не підлягають реєстрації в БТІ, земельна діля нка під ними викупу не підлягає.
Невнесення пропонованих змін до Земельного кодексу України може мати негативні соціальні наслідки через втрату малими підприємцями можливості здійснювати підприємницьку діяльність, звільнення їхніх найманих працівників, зростання безробіття.
Громадська організація "Я-львівянин"

facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
ON1         9JH      
3 9    T      4   154
RFO   A86     E      
  9    6      L   RUK
WQF           X      
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути