«Потяг до Яремче» здійснив третій рейс |
|
|
Автор: Ліда Зінько, Andy_aka_Andy.
|
30.07.2010 р. |
Уже традиційно наприкінці липня туристичний центр Прикарпаття — місто Яремче — приймає у себе в гостях фестиваль сучасної української культури «Потяг до Яремче», який цьогоріч відбувся 23-24 липня. Це свято відбувається втретє та збирає навколо себе не одну тисячу гостей із різних куточків України. Особливістю фестивалю є гармонійне поєднання літератури, музики та мистецтва.
Перший фестивальний день розпочався конкурсом молодих виконавців, у якому взяли участь гурти «Фіолет» (Луцьк), «The Stens» (Івано-Франківськ), «Оратанія» (Львів), «Серцевий напад» (Чернівці) та «Rock-H» (Мукачево). Переможцем конкурсу стала львівська «Оратанія», а приз глядацьких симпатій отримав франківський гурт «The Stens». Обидві команди отримали змогу розігрівати публіку на концерті другого фестивального дня. А хедлайнерами першого дня стали гурти «ФлайzZzа» та «Фліт».
У завершальному концерті фестивалю, що відбувся 24 липня, взяли участь гурти «Антре», «Кораллі» та «ДахаБраха». Проте, найочікуванішими гостями стали легендарні «Танок на майдані Конго», які були музичними хедлайнерами усього фестивалю.
Літературні тандеми — одна із особливостей «Потягу до Яремче». У тандемних виступах беруть участь двоє авторів: один із них є відомою постаттю сучукрліту, а інший — менш відомий автор. Зустріч відбувається без модератора, тож автори залишаються наодинці з глядачами, що передбачає не лише зачитування власних творів, а й можливість спілкування й дискусії з залом. Цьогоріч у літературних тандемах взяли участь: Тарас та Юрій Прохаськи, Фоззі з ТНМК та Григорій Семенчук, Оксана Забужко та Тарас Жеребецький, Юрій Іздрик та Катерина Бабкіна, Юрій Завадський та Мірек Боднар, Олександр Іранець та Юрій Винничук. Але одними тандемами не обмежилось: поети змогли позмагатися у літературному слемі та відвідати арт-корпоратив під назвою «Drumтиатр».
Як і минулого року, однією з найулюбленіших атракцій фестивалю став боді-арт. Усіх бажаючих розмальовувала художня група «Українські кольори» під керівництвом художника й музиканта Яреми Стецика. У чергах до художників були як і мами з малюками, так і люди вже поважного віку, але усі вони хотіли залишити на своєму тілі унікальну згадку про фестиваль.
Окрім вже традиційних розваг, фестиваль запропонував своїм гостям два нововведення: Велика Школа Дискусії та створення короткометражних мультиків.
Що таке Велика Школа Дискусії? Це проект, спрямований на виховання прогресивно мислячого, ділового та активного покоління молоді. «Наша молодь є проактивною у романтиці, то ж чому не направити цю енергію у розвиток бізнесу в Україні? Це спроба поєднати непоєднуване. Ми робимо перші кроки, по яких буде видно, чи є потреба розвивати проект далі», — каже Галина Старчевська, директор івано-франківького відділення «Райффайзен Банк Аваль».
Власне «Велика Школа Дискусії» відбувається за підтримки ГО «Школа лідерів» та «Райффайзен Банк Аваль». На фестивалі обговорювалось питання: «Для успішного бізнесу потрібне домінування Романтики над Прагматикою — так чи ні?». До обговорення запросили відомих бізнесменів, музикантів та письменників, які поділились на дві команди: Романтики і Прагматики. Окрім того, серед глядачів також провели опитування. В результаті двогодинної дискусії результатом стала... нічия. Тобто і учасники дискусії, і публіка зійшлися: потрібно бути в міру прагматичним, але й у той час зберігати романтику.
Цьогорічна новинка — майстер-клас зі створення короткометражних мультиків — не залишила байдужим нікого: кому ж не цікаво заглянути за куліси мистецтва анімації! Створити свої мультфільми змогли навіть діти, адже для цього не потрібно спеціальних навичок або матеріалів — усі мультики створювались із підручних матеріалів: олівців, пластилін та навіть солодощів. По завершенню відбувся показ української анімації — «Cartoon під оберегом Чугайстра».
Традиційно фестиваль супроводжувався майстер-класами з декупажу, валяння, гончарства, ткацтва, де кожен бажаючий міг навчитись якомусь ремеслу. А кулінарне ремесло представляв конкурс «Смачна гуцульська кухня», де гості фестивалю могли спробувати страви за гуцульськими рецептами. Найкращими кухарями було визнано майстрів торгівельної мережі «Крона».
Отак проїхав «Потяг до Яремче» свій третій рейс, набравши великої швидкості й умістивши немалу кількість пасажирів. Побажаємо Потягу приєднувати щоразу більше вагонів і їхати все швидше і веселіше.
Фоторепортаж із події можна переглянути нижче. Частина фотографій розміщена з люб'язного дозволу організаторів фестивалю.
|
|
|