Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Повноцінне харчування

Друк E-mail
Автор: pozitronik.    23.11.2007 р.
Щодня, щохвилини і щосекунди, чим би ми не займалися — наш організм веде малопомітну роботу з підтримки нашого життя. Але часто ми самі заважаємо йому в цьому, примушуючи робити зайву роботу і витрачати сили і енергію на боротьбу з проблемами, яких могло б не бути.
Для правильного обміну речовин в організмі дуже важливий якісний склад харчів і кількість енергії, яку вони можуть дати. Тож що ми отримуємо з їжею? Перш за все це вода. Оскільки людина на дві третини складається з води, вона необхідна нашому організму навіть більше, ніж їжа. У ній проходять всі хімічні реакції. Вона переносить поживні речовини, виводить жир і шлаки, вимиває бактерії, підтримує температуру тіла. Наш організм постійно втрачає воду, тому дуже важливо поповнювати її запаси.
Так само разом з їжею ми отримуємо білки, або протеїни, які складають близько 85% тканин і органів людини і беруть активну участь у синтезі різних гормонів і ферментів. Їх нестача веде до пониження імунітету, гальмування умовних рефлексів, слабкості, млявості, ламкості нігтів, сухості шкіри, випадання волосся, набряклості, порушення менструального циклу в жінок. При надлишку білків відбувається перенапруження діяльності печінки і нирок, нервової системи. Запаси білків можна поповнювати, вживаючи продукти тваринного походження: сир, м'ясо, рибу, яйця, молоко, кефір, йогурт, сметану, вершкове масло, а також рослинного: соєві і бобові культури, горох, різні крупи, шпинат, цвітну капусту, картоплю.
Жири входять до складу клітинних структур, є джерелами вітамінів А і D, дають енергію організму і захищають органи від переохолодження. При їх нестачі знижується опірність інфекціям, затримується зростання і розвиток молодого організму, розвиваються дерматити. А надмірне споживання збільшує навантаження на печінку, підшлункову залозу, сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, ожиріння. Жири містяться в сирі, баранині, свинині, шоколаді, вершковому маслі і рослинній олії, молоці, яйцях і сирі.
Головним джерелом енергії для організму є вуглеводи. При їх нестачі виникають замки, що приводить до самоотруєння організму, а при надлишку порушується обмін речовин, робота серцево-судинної системи, розвиваються ожиріння, діабет і інші хвороби. Найбільша кількість вуглеводів спостерігається в буряку, капусті, редисці, бобах, пшеничній і вівсяній крупі, висівках.
Вітаміни — просто незамінні елементи в нашому організмі. Вони дуже різноманітні і відповідають за різні функції. Вітамін А (ретинол) синтезує статеві гормони, сприяє зростанню і формуванню кісток, запобігає передчасному старінню кісток. Найбільш багаті їм всі жовто-оранжеві овочі і фрукти, яєчний жовток, різні молочні продукти. Вітаміни групи В необхідні для здоров'я очей, пружності і еластичності шкіри, фортеці нігтів і волосся, діяльності нервової системи і якісному складу крові. Вони містяться в м'ясі, овочах і фруктах, зернах і насіннячках, горіхах, яєчному жовтку, рибі, сирі і сирі. Вітаміни групи D (кальциферол) беруть участь у формуванні скелета, регулюють діяльність нервової системи, роботу серця, укріплюють ясна. Найбільше їх міститься в рослинних маслах, дріжджах, рибі і ікрі.
Вітамін С (аскорбінова кислота) не виробляється нашим організмом, але руйнується під дією кисню, сонячного світла, нагрівання, заліза, свинцю, міді, токсинів, нервової напруги, стресів. Він стимулює функцію підшлункової залози, утворення хрящової тканини, кісток, попереджає розвиток атеросклерозу. При недоліку цього вітаміну виникає сонливість, млявість, схильність до частих простуд, біль в кістках і суглобах, а при надлишку - Проблеми з сном, головні болі, пронос. Джерелом вітаміну С є овочі (солодкий перець, зелень, капуста, помідори, щавель), фрукти (яблука, апельсини, лимони), ягоди (чорна смородина, шипшина, агрус і т. д.).
Вітаміни групи Е регулюють діяльність статевих органів, перешкоджають старінню. Їх джерелом є рослинні масла, шипшина, зелень, яйця, бобові і зернові культури. Існує так само ряд інших вітамінів, які відповідають за всілякі функції і знаходяться в різних продуктах.
Організм людини містить практично всі елементи таблиці Менделєєва. Мінерали складають всього 4% маси тіла людини, але їх роль дуже важлива. Вони беруть участь в обміні речовин і підтримують цілісність кліток і тканин. Дефіцит цих елементів приводить до пониження тиску, порушення нервової системи, набряків, серцево-судинних захворювань, головних болів, безсоння і інших захворювань і недуг. Надлишок мінералів небезпечний відкладеннями соли в організмі, порушенням обміну речовин і зростання кісток. Багаті мінералами практично всі харчові продукти і різні рідини.
Разом з їжею ми отримуємо так звані калорії — одиниця вимірювання енергії. Доросла здорова жінка споживає близько 2000-2500 ккал. Ця цифра дуже приблизна, оскільки витрата енергії залежить від зростання, ваги, віку і способу життя. Наприклад, діти витрачають в півтора - двічі більше енергії, чим дорослі. У жінок крихкої статури основний обмін вищий, ніж міцних і великих при однаковій вазі.
Всі ці складові дуже важливі в нашому щоденному живленні. Необхідно урізноманітнювати раціон і правильно розрахувати кількість споживаної їжі, оскільки від цього залежить не тільки моральне задоволення від їжі, а і здоров'я кожного з нас.

Льовчук Юлія
http://ptashechka.com
facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
X7S         EMB      
  R    N    H U   TR1
  H   PJP   Y8P      
  3    Q      K   B9B
  F         3BY      
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути