Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

"Химерія" зібрала 30 авторів

Друк E-mail
Автор: pozitronik.    19.12.2007 р.
В вівторок 18 грудня о 16:45 в арт-кафе „Химера” відбулося відкриття першої збірної виставки митців нашого міста під назвою „Химерія” або ж „Химерна Химера у „Химері”. Роботи учасників були представлені в різних жанрах, - картини, фотографії, декоративне мистецтво, всьгого налічується 58 експонатів.

Фото з виставки Ви можете переглянути в нашій Галереї
Конкурс «Химерія» або «Химерна Химера в Химері» почався ще в листопаді, до 5 грудня всі бажаючі мали змогу подавати роботи для участі в конкурсі. Експертна рада у складі відомого художника Мирослава Яремака, мистецтвознавця Анатолія Звіжинского та письменника Юрія Іздрика визначала найкращі роботи, які і предаставлено на вситавці.
Участь в конкурсі змогли взяти як професіонали, так і аматори та початківці.
Експонати розміщено у виставковому залі Лонардо-да-Далі до 17 січня наступного року. Також роботи можна буде придбати для власної колекції, так як практично кожен експонат оцінений і має свою вартість.
Ще одним цікавим фактом є те, що всі бажаючі зможуть обрати найкращий на їхню думку експонат, проголосувавши за нього. Наприкінці виставки переможцю вручать приз.
Переможцями конкурсу стали 30 авторів: Бринський, Брус, Глинська, Данилюк, Желийчук, Загайкевич, Каблюк, Калитчук, Кондрачук, Котерлін, Мурафа, Мулик, Назаренко, Найденова, Овчар/Пилявець, Павлик, Перекліта, Петрина, Погрібна, Попова, Проців, Савчук, Самборський, Семененко, Совтус, Українець, Фурдіяк/Воронко, Чайковська, Яворська, Яновський.

Ми не полінувались взяти невеличкий коментар в учаників конкурсу «Химерія» Андрія Назаренка (www.nest.if.ua) та одного з організаторів кіноклубу "КіноКУБ" Дениса Овчара стосовно участі в конкурсі.
 
 
Андрій Назаренко: 
- Що спонукало взяти участь в конкурсі?
Про конкурс вперше почув від друга, пізніше запропонували взяти участь. Мене це зацікивило!

- Чи сподівалися не перемогу в конкурсі?
Стосовно конкурсної роботи - це був чистий експромт. Я довго носив в голові зовсім інший задум, але не вистачало часу, щоб його втілити. Я б сказав, що робота зробила сама себе, мені залишилося її красиво подати. А взагалі - щось химерне - це не моє.

- Чи задоволені тим що ввійшли в 30-ку кращих і що робота демонтруватиметься в Химері?..
На перемогу не чекав, проте, коли дізнався, що увійшов в 30-ку, було приємно, але й здивування як такого не було. Підсвідомо розумів, що маю шанси. 
 
 Денис Овчар
 - Що спонукало взяти участь в конкурсі?
Взяв участь - бо э що показати!

- Чи сподівалися не перемогу в конкурсі?
Перемоги нам не дали. Мистецька рада відібрала 6 авторів, яких і рекомендуватиме для закупок галереями. Ми туди не ввійшли.

- Чи задоволені тим що ввійшли в 30-ку кращих і що робота демонструватиметься в Химері?..
Демонструються майже всі роботи (що відповідали умовам відбору) надані на конкурс.

Також Денис Овчар додав:
Наш проект - це спроба "розбурхати" франківське мистецьке середовище.
 Сергій Пилявець, дав відповідь на тіж самі запитання:
 
- Що спонукало взяти участь в конкурсі? 
Ідея хепенінгу появилась як рефлексія на назву виставки "Химерна "Химера" у "Химері" І на тематичні умови "своєрідність та невпізнаність, те, чого ще ніхто не бачив і буде важко не здивуватись".
Самою причудливою "химерою" для мене являєтсья сучасна людина, що я і спробував виразити даною роботою.

- Чи сподівався не перемогу в конкурсі?
Не зовсім розумію, що означає перемога в даному випадку, якщо під перемогою розуміти резонансність і зацікавленість глядачів, то так.
Якщо ж успішний продаж, то ні, оскільки наша работа не тільки сам об’єкт, але і акт його демонстрації. Та і арт-ринок в Івано-Франківську не готовий для того, щоб приняти такий товар як contemporary art (сучасне мистецтво) з його провокаційністю і технократизмом.
Хоча дане питання по відношеннюдо нас некоректне, так як ми не зовсім «вписуємось» в формат поставлених умов виставки. Скоріш проходимо поза конкурсом.

-Чи радий що ввійшов в 30-ку кращих і що твоя робота демонструватиметься в Химері...
Радий, що експертна рада включила "Мультиперсону-А" в число експонатів. Для мене це добрий Знак.
Не секрет що, всупереч очікуванням, експертів не завалили великою кількістю робіт, тому надіюсь, що ця виставка лишень перша... і пройде небагато часу і появиться необхідність в следуючій - тоді слова "30-ка кращих" будуть звучати набагато ефектніше.
Денис Овчар і Сергій Пилявець представили досить незвичну роботу, це хепенінг "Multiperson-A" (відео можна глянути ТУТ). Робота не увійшла у шестірку рекомендацій експертної ради через свій некомерційний формат, але бере участь у розіграші призу глядацьких симпатій. Чесна спроба створити контемпорарі арт (contemporary art - сучасне мистецтво) - поєднання тривимірної скульптури із відео-інсталяцією, психоделічним звуком та інтерактивом з глядачами.
Останнім це дійство сподобалося, що вкотре підтверджує необхідність у місті декількох мистецьких галерей. Не тільки для реалізації мистецьких проектів, але й для створення певного культурного поля для виховання глядацьких смаків та створення якісного мистецького ринку.
Об'єкт "Multiperson-A / Мультиособистість-А" - це спроба продемонструвати втрату сучасною людиною її особистості. Теперішня людина - це не прадавня самоідентифікація за іменем батька або своїм родом - тепер це мікс із нав'язаних медіа емоціями, чужими серіальними відчуттями, іншокультурними досвідами та знаннями. Дана інсталяція є нагадуванням про "внутрішню дитину" котра є в кожному з нас і її вартує згадувати, а згадавши - плекати цей спогад аби знову не втратити через інформаційно-емоційне сміття.

По закінченню презентації було зроблено висновки стосовно учасників та робіт поданих на конкурс.
Не зважаючи на відкритий формат виставки робіт було подано мало, до 60-ти експонатів. І це у місті, котре славиться міфом "Станіславського феномену"! Тобто легенда і міф - це одне, а реалії - інші.
Спостерігаємо давно знаних авторів і ніде правди діти - людей, що відчувають мистецький контекст, та зовсім новачків, частина з яких навіть не спробувала виконати умови організаторів щодо елементарного - формату.
Третя група - зовсім незначна - люди, що вперше, але цілком притомно випробували себе у мистецькому просторі. Так само й аудиторія ділилася на тих, кому байдуже "бо вже все бачили", тих, хто стовбичив на акції, вважаючи що оце стовбичення і є співучасть у мистецькій акції та люди (нажаль меншість), котрі щиро співчували і цікавилися подією та експонатами.

facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
 K          23M      
GM     X    K 8   MWH
 G    XH1   EUS      
 H     T    K T   E2X
QTT         B5H      
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути