Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Засідання круглого столу в ОДА

Друк E-mail
Автор: Andy_aka_Andy.    04.02.2009 р.
Засідання круглого столу в ОДА (рис.1)У понеділок, 2 лютого в Івано-Франківській ОДА відбулося засідання круглого столу, приводом до якого стало звернення Комітету із захисту приватних підприємців та громадян міста, зініційоване громадською організацією «Громадський форум Івано-Франківська». Метою круглого столу стало вирішення проблем валютних кредитів в області, налагодження співпраці підприємців, громадян та банків, а також підписання відповідного меморандуму як підтвердження цієї співпраці. Прес-реліз із поданими пропозиціями читайте нижче.
Прес-реліз

Для розповсюдженя: 04 лютого 2009 року
Контактний телефон: 8 098 727 93 09


Обласна влада втрутилася  у вирішення проблем
підприємців та громадян міста з валютними кредитами

     У понеділок, 2 лютого у Івано-Франківській Обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу, приводом до якого стало звернення Комітету із захисту приватних підприємців та громадян міста, зініційоване громадською організацією «Громадський форум Івано-Франківська». Метою круглого столу стало вирішення проблем валютних кредитів в області, налагодження співпраці підприємців, громадян та банків, а також підписання відповідного меморандуму як підтвердження цієї співпраці.
     Учасниками круглого столу стали представники Комітету з захисту приватних підприємців та громадян міста, керівники комерційних банків Івано-Франківської області, керівник НБУ в Івано-Франківській області Михайло Стайничий та голова Облдержадміністрації Микола Палійчкук, який виступив посередником та консолідатором між підприємцями та банкірами.
     Розпочалося засідання круглого столу із звернення підприємців та Комітету. Від їхнього імені виступив голова ГО «Громадський форум Івано-Франківська» Юрій Соловей. Зокрема він наголосив на тих проблемах, які на сьогоднішній день були спричинені знецінення національної валюти по відношенню до американського долара та підкреслив їх важливість для малого та середнього бізнесу: «Потрібно чітко усвідомлювати проблеми, які сьогодні створюються в результаті усього, адже весь малий та середній бізнес знаходиться на грані виживання». Окрім того, Юрій Соловей виділив ці проблеми та запропонував конкретні способи їх вирішення:

     1.    Проблема з девальвацією гривні. Для її вирішення необхідно звернутись до Національного банку України з пропозицією використання валютних резервів для продажу американського долару по курсу 5,05 грн.
     2.    Якщо сплачувати кредити по курсу 5,05 не вдасться, тоді розділити ризик при сплаті валютних кредтів на трьох суб’єктів: підприємець, комерційний банк та НБУ. Схема проста – якщо курс долара й надалі становитиме більш, ніж 8 грн, то до попереднього курсу 5,05 додається 1 грн підприємцю, 1 грн – комерційному банку, в якому підприємець взяв кредит і 1 грн – Нацбанку. Таким чином підприємець матиме принаймні таку можливість – сплачувати свій кредит.
     3.    Заборонити банкам застосовувати вилучення майна у підприємців, а надати можливість сплачувати кредит, зменшивши відсоткові ставки чи використавши систему відстрочки платежів.
     4.    Підписати відповідний меморандум, який би діяв в межах Івано-Франківської області і контролював питання валютних кредитів та співпрацю підприємців та громадян з одного боку і банків – з іншого.


     Голова НБУ в Івано-Франківській області Михайло Стайничий заявив, що на місцевому рівні важко що-небудь вирішувати, однак запевнив, що комерційні банки не мають права збільшувати відсоткові ставки в односторонньому порядку, відповідно до ЗУ «Про внесення доповнення до Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” (щодо заборони фінансовим установам в односторонньому порядку збільшувати розмір процентів та інших платежів передбачених кредитним договором)», що набрав чинності 09 січня цього року. Щодо цього питання, то Микола Палійчук додав: «Збільшення відсоткових ставок – це порушення закону, а за порушення відповідають».
     Позиція представників окремих комерційних банків була спрямована на встановлення контакту та взаємовигідної співпраці з підприємцями та громадянами міста. Однак підписати довгоочікуваного меморандуму все ж не вдалося. Голова ОДА, Микола Палійчук запропонував створити робочу групу, яка повинна складатися з трьох представників бізнесу та підприємництва, трьох представників банків та представників від громадян міста. Ця рада повинна вивчити ситуацію з валютними кредитами в нашій області та відзвітувати по цій ситуації через тиждень на аналогічному засіданні круглого столу, результатом якого, за словами голови ОДА, нарешті повинен стати підписаний «Меморандум про порозуміння».


facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
 J          5WK      
BB     7    T     1DL
 8    W1L   5MO      
 G     3      2   Q6O
478         LTA      
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути