Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Лідер «Громадського форуму» Юрій Соловей виступив на «Шустер live»

Друк E-mail
Автор: Andy_aka_Andy.    05.03.2009 р.
Лідер «Громадського форуму» Юрій Соловей виступив на «Шустер live» (рис.1)У п’ятницю, 27 лютого о 21:30 лідер «Громадського Форуму Івано-Франківська» Юрій Соловей взяв участь у телепередачі Савіка Шустера «Шустер live» на ТРК «Україна». Темою виступу Юрія Солов’я стала проблема валютних кредитів, депозитів та шляхи їх вирішення.
Джерело: прес-служба ІФООГ «Громадський Форум Івано-Франківська».

      Також у розмові на цю тему брали участь заступник голови правління Національного Банку України – Олександр Савченко, голова Державного комітету з питань розвитку підприємництва Олександра Кужель, а також представники парламенту.

      Як зазначив лідер ІФООГ «Громадський Форум Івано-Франківська» Юрій Соловей, на сьогоднішній день основними економічними проблемами, що турбують як підприємців, так і звичайних громадян України є девальвація гривні та неможливість погашати шалено високі кредити чи забрати у банку власні гроші з депозитного рахунку.

      У зв’язку з цим залишаються невирішеними два питання:

   1. Яке політичне рішення приймають посадовці: чи рятують малий та середній бізнес, громадян України, чи своїх друзів-олігархів, які роками вивозили сировину, не вкладаючи коштів у сировинні підприємства;
   2. І наступне питання – це хто винен в даній ситуації.

      Як зазначив Юрій Соловей: «Винними  є перш за все Національний банк України, який не забезпечив стабільності національної валюти, тим самим порушивши Ст. 99 Конституції України, по-друге, винними є комерційні банки, які приймали депозити на 1-2 роки, а кредити видавали на термін 5-10 років. Тому зараз банки і не можуть повернути депозити, а кредитні ставки на кредити підвищують. І по-третє, винен я, я не знімаю з себе відповідальності. Винен тому, що повірив Вам, Національному Банку України».

      Також лідер «Гомадського Форуму» запропонував своє вирішення із даної ситуації. По-перше, це прямий продаж валюти постачальникам для погашення валютного кредиту по курсу 5.05 чи по іншому зваженому курсу, саме прямий продаж, а не через комерційні банки, рефінансуваня тощо. І по-друге, потрібно вже в березні прийняти законодавчий акт по переведенню всіх валютних кредитів у гривневі з пропорційним розподілом збитків на трьох суб’єктів: НБУ, комерційний банк та особа, що взяла кредит.

      Юрій Соловей звернув також увагу на те, що окрім серйозної економічної кризи, в країні існує внутрішня політична криза. Однак вихід з неї є. В нашій країні безліч молодих, професійних, перспективних людей, але наразі створені такі правила гри на ринку, що ці люди не мають можливості ні управляти цією державою, ні приймати участі у законотворчому процесі.

      І на останок свого виступу лідер «Громадськго Форуму» задав три прямих запитання до заступника голови правління НБУ Олександра Савчека та присутніх в студії посадовців:

   1. До пана Савченка – коли буде врегульоване питання валютних кредитів, тому що це хвилює мільйони людей в Україні;
   2. До законодавців – чи буде прийнятий в березні законопроект або акт, що врегулює питання кредитів;
   3. Чому облікові ставки для фінансування комерційних банків в Україні становить 12%, попри те, що в США це 0%, а в Європі – 1,5%.

      Щодо першого питання, то пан Савченко тільки розвів руками, кивнувши на посадовців, мовляв все залежить лише від них. У свою чергу від законодавців виступила Ксенія Ляпіна. Вона заявила, що у березні будуть прийняті відповідні законодавчі акти. А щодо облікових ставок, то заступник голови правління НБУ пояснив – вони такі високі через високу інфляцію.

      Тепер залишається не покладати рук, чекати законопроекту від Верховної Ради і продовжувати активну роботу на місцях.

Посилання на відео програми «Шустер live»: http://shuster.kanalukraina.tv/video/1736_pyatnichnyi_vypusk/
facebook twitter vkontakte

Автор коментаря Гість 08.08.2010 18:55,
хочу познойомитися
Пожалітись на цей коментар

Коментарі читачів (1)
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
FNU     7XR   
 E  G  T L  HWU
TBC  WI7  2TJ   
Q   Q  D 5  GWG
C2F     5G3   
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути