Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Відключення мобілок-нелегалів відкладається як мінімум на півроку

Друк E-mail
Автор: Andy_aka_Andy.    04.08.2009 р.
Відключення мобілок-нелегалів відкладається як мінімум на півроку (рис.1)Як повідомляє «Коммерсантъ», у цьому році оператори мобільного зв’язку не відключатимуть нелегальних телефонів. Компанії домовилися з Нацкомісією з питань регулювання зв’язку про перенесення термінів впровадження системи моніторингу мобільних телефонів за IMEI-кодами. На думку учасників ринку, повноцінний запуск системи відбудеться, в кращому випадку, в лютому 2010 року.

Нацкомісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) і мобільні оператори домовились про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів, як розповів член комісії Володимир Олійник. За його словами, «Астеліт» і «Українські радіосистеми» (УРС; TM Beeline) будуть готові до реалізації проекту до кінця цього року, а МТС і «Київстар» — «не раніше початку, а то й середини наступного».

Спочатку передбачалося, що запровадження нового порядку ввезення та реалізації мобільних телефонів, спрямованого на боротьбу з «сірим» імпортом, буде розбито на кілька етапів. Перший з них стосувався імпортерів — їх зобов'язали протягом 10 днів після ввезення партії мобільних телефонів надавати Держцентру радіочастот (УДЦР) інформацію про всі IMEI-коди (унікальний ідентифікаційний номер телефона, який надається на заводі і при кожному вмиканні передається в мережу мобільного оператора). А ритейлери повинні були до 30 травня зареєструвати в УДЦР коди телефонів, ввезених ще до прийняття нових правил. Оператори повинні були підключитися до реалізації плану восени. До 30 вересня їх зобов'язали надати УДЦР інформацію про IMEI-номери телефонів, що обслуговуються їх мережами, — вони будуть включені в реєстр і будуть вважатися легальними. Член НКРЗ Володимир Звєрєв говорив, що з цього моменту оператори мобільного зв'язку будуть перевіряти IMEI-коди телефонів та відключати незареєстровані телефони від своєї мережі.

Оператори зв’язку кажуть, що їм нескладно подати згідно терміну базу абонентських кодів. Але заявлені строки останнього етапу (впровадження системи моніторингу IMEI-кодів) нездійсненні. Начальник департаменту корпоративних зв’язків компанії «Київстар» Жанна Ревнова каже, що мінімально можливий термін реалізації проекту — початок лютого 2010 року. На цю ж дату орієнтується «Астеліт». «Чим масштабніша мережа, тим більше складних у технічному плані рішень вона потребує», — говорить керівник проекту з впровадження бази даних IMEI-кодів «МТС-Україна» Віктор Іванов. У компанії вважають, що впровадити систему моніторингу їм навряд чи вдасться навіть у лютому. «А оскільки мова йде про створення "єдиної бази даних", запуск проекту можливий тільки одночасно всіма мережами мобільного зв’язку», — додають в УРС.
facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
O      G5S   
X D  S  A H  BSW
9U7  SOW  M5X   
 N  B   A  2Q5
 Y     3OH   
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути