Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Бракує життєво необхідних ліків для новонароджених

Друк E-mail
Автор: Andy_aka_Andy.    22.08.2009 р.
Бракує життєво необхідних ліків для новонароджених (рис.1)Днями в пологових будинках Прикарпаття розпочалася перевірка, мета якої — виявлення й попередження випадків несанкціонованого використання лікарських засобів, передовсім дорогого препарату «Куросурф». Його вводять недоношеним дітям для розкриття легенів. Нерідко таке маля не здатне самотужки зробити перший вдих земного повітря. Відсутність препарату в таких випадках може стати фатальною. Пологові будинки Івано-Франківщини забезпечені «Куросурфом» на 40–50%.

Власне, приводом для перевірок — не тільки на Прикарпатті, а й у всіх регіонах країни — став інцидент у Криворізькому пологовому будинку. Там лікарі начебто продавали «Куросурф» батькам через мережу приватних аптек, хоча препарат мав би постачатися за рахунок бюджетних коштів. Як було насправді, з’ясовує прокуратура. Втім, через хронічне недофінансування «Куросурфу» бракує в усіх пологових будинках України. Франківщина, на жаль, не виняток.

«Такий препарат, як «Куросурф», повинен бути не у всіх пологових будинках, — пояснює заступник начальника управління хорони здоров’я в Івано-франківській області Зоя Ціхонь, — а тільки в тих, де є спеціальні апарати для розкриття легень. Запас безкоштовного препарату (державна закупка) зберігається в обласному перинатальному центрі, а звідти його розподіляють по лікарнях. Наразі він є, крім Івано-Франківська, ще й в Городенці, Калуші, Коломиї та інших великих районних містах».

За її словами, «Куросурф» легко доставити в будь-яке місце Прикарпаття, коли в тому є нагальна потреба. Але загалом регіон недостатньо забезпечений цим препаратом. «Сьогодні народжуються дуже багато дітей, які потребують «Куросурфу», а постачається він в мінімальній кількості, задовольняючи наші потреби всього на 40-50 %, — розповідає Зоя Ціхонь. — Тож деякі батьки просто змушені купляти його за власні гроші, а також простежити, щоб їхній дитині таки його ввели. Коштують ліки до чотирьох тисяч гривень, і знайти їх можна не в кожній аптеці. «Куросурф» закуповують окремі аптеки, розташовані біля перинатальних центрів та обласних пологових будинків. Спекулювати на цьому лікарському засобі майже неможливо, тому що кожна його доза строго внормована і всяке відхилення дуже легко проконтролювати. В нас ще не було жодного інциденту з нестачею чи з незаконним розповсюдженням «Куросурфу».

Перевірка пологових будинків в Івано-Франківській області закінчується до 22 серпня, хоча основну частину закладів вже перевірено. Значних порушень не виявлено — ні щодо використання «Куросурфу», ні щодо інших лікарських засобів, зазначає Зоя Ціхонь.

Оксана Мартинів, «Галицький кореспондент».
facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
4AW     BM1   
P 6  G   S  4BH
Q9Q  TFW  G4L   
 L  Y   J  2QF
JF1     TOW   
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути