Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Тільки Божа справа може мати своє продовження

Друк E-mail
Автор: Andy_aka_Andy.    01.09.2009 р.
Тільки Божа справа може мати своє продовження (рис.1)1 вересня 2009 року відбулось урочисте відкриття нового приміщення Католицької школи святого Василія Великого. У колишній семінарії УГКЦ відтепер будуть навчатись старші класи Католицької школи. Нове приміщення школи знаходиться по вулиці Шевченка, 11. Має площу близько трьох тисяч квадратних метрів і буде призначене для навчання 5–12 класів приватної католицької школи. Як розповіла директор навчального закладу сестра Йосифа Кіяк (ЧСВВ), тимчасово будуть тут навчатись лише 6–8 класи, оскільки приміщення лише частково передане у користування школи (400 квадратних метрів). П’яті класи залишаться наразі у старому приміщенні.

Урочистості розпочались із архієрейської Служби Божої, яку відправив єпископ Івано-Франківської єпархії УГКЦ Володимир Війтишин. Він благословив учителів та дітей на новий навчальний рік. Далі відбулось свято Першого дзвоника. Привітати школярів та педагогічний колектив школи прийшли народний депутат України Зіновій Шкутяк, голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук, його заступник, керівник апарату ОДА Олег Коржак, голова Івано-Франківської обласної ради Ігор Олійник, заступник голови обласної ради Остап Дзеса, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, інші представники духовенства та влади, громадські діячі. Після урочистого перерізання стрічки гості свята мали змогу подивитись концерт, який підготували вихованці школи разом із своїми вчителями.

До 1946 року у цій будівлі знаходилась греко-католицька духовна семінарія. Сестри-василіянки вважають це місце святим. Звідси через релігійні переконання у 1944-1946 роках вивезли дуже багато отців та семінаристів. Їхня доля досі невідома. Звідси забрали і єпископа Григорія Хомишина, який зробив великий внесок для розвитку духовної освіти тогочасної молоді. Монахині вважають це місце освячене кров’ю мучеників за християнську віру.

Після того, як семінарію закрили, будівлю віддали у користування військовим. І до цього часу тут знаходились міський та обласний військові комісаріати. Але рішенням Івано-Франківської обласної ради у червні 2006 року згідно розпорядження Президента повернути церковне майно Церкві було постановлено передати будинок у власність Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

«Ця справа тягнулась довгих три роки, але завдяки старанням обласної та міської влади та втручання самого Президента все-таки вдалось впровадити в життя рішення обласної ради і новий навчальний рік старші класи католицької школи розпочнуть у новому приміщенні», — зазначила сестра Йосифа.

На сьогоднішній день будинок школи звільнив лише міський військовий комісаріат, оскільки для обласного ще не підготовлене нове приміщення. Тому тимчасово католицька школа і військові будуть сусідами. Але вчителі та учні радіють з того, що справа зрушилась з місця. Адже у старому приміщення по вулиці Василіянок, 17 місця для усіх учнів катастрофічно не вистачало. Під класи доводилось переобладнувати келії сестер, що живуть у монастирі.

«Ми здолали багато труднощів від початку існування католицької школи в Івано-Франківську і бачимо результат. Ми розвиваємось у якісному плані, до школи приходить все більше дітей, ми здобуваємо перші місця на олімпіадах. І радіємо, що у нашій роботі нам допомагають і влада, і церква, і батьки, і громадські організації. Напевно, що ми всі разом робимо справді Божу справу, інакше вона би не мала свого продовження», — вважає сестра Йосифа.

Дирекція школи від усього колективу щиро дякує усім, хто долучився до справи повернення приміщення церкві, передачі його Католицькій школі та за підтримку у діяльності навчального закладу:

 • голові Івано-Франківської ОДА Миколі Палійчуку та його заступнику, керівнику апарату ОДА Олегу Коржаку за сприяння у передачі приміщення школі та особисте зацікавлення у вирішенні цього питання;
 • Івано-Франківському міському голові Віктору Анушкевичусу та міській владі за підтримку в рамках програми розвитку приватних шкіл міста Івано-Франківська;
 • начальнику Івано-Франківського міського управління освіти Михайлу Вересу за методичну підтримку;
 • Єпископу Володимиру Війтишину та отцю Михайлу Клапківу, завдяки старанням яких єпархія профінансувала капітальний ремонт у новому приміщенні школи;
 • батькам та дітям, котрі у щоденних молитвах просили Господа Бога допомогти отримати нове приміщення для школи.

«І, звичайно, найбільше ми дякуємо Нашому Господу. Бо це тільки з Його волі ми отримали можливість розширити школу та набирати ще більше діток для навчання», — зазначила сестра Йосифа.

2009 рік є знаковим для сестер Чину Святого Василія Великого. Цього року монахині святкують 100-річчя освітньої діяльності сестер-василіянок у Станиславові. А через два роки мине 100 років відколи за сприяння Блаженного єпископа Григорія Хомишина збудований монастир та католицька школа по вулиці Василіянок, 17. Історія повторюється через століття. Відбулась велика подія для нашого міста. Через десятки років Церкві повернули її будівлю – приміщення семінарії УГКЦ, у якій віднині відроджується освітянська діяльність та духовна просвіта християнської молоді.


Довідково:

Івано-Франківська приватна школа І-ІІІ ступенів «Католицька школа святого Василія Великого» заснована у 2002 році. Тоді двері навчального закладу відчинились для 34 учнів перших класів. Сьогодні тут навчаються 340 дітей. У новому приміщенні поки що буде навчатись 80 учнів школи.

Сьогодні в Україні діє 6 католицьких шкіл. Спостерігається тенденція до відкриття нових. До Івано-Франківської католицької школи постійно приїжджають делегації з інших областей для переймання досвіду діяльності навчального закладу такого типу. Школа постійно бере участь у міських освітянських заходах, проводить круглі столи, семінари та відкриті уроки. Учні Католицької школи стають призерами олімпіад.


Детальніша інформація:

Католицька школа св. Василія Великого (директор сестра Йосифа Кіяк, ЧСВВ)
вул. Василіянок, 17
м. Івано-Франківськ
тел. 8 (0342) 4-03-35
Тільки Божа справа може мати своє продовження
Тільки Божа справа може мати своє продовження
Тільки Божа справа може мати своє продовження
Тільки Божа справа може мати своє продовження


Джерело: Фундація ім. короля Юрія.
facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
O73     9    
5   7  M1  M6W
PAT  Q86  G    
 T  5   Y  BL5
7XE     169   
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути