Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Нові правила набору номерів: відкидаємо вісімку

Друк E-mail
Автор: Andy_aka_Andy.    07.09.2009 р.
Нові правила набору номерів: відкидаємо вісімку (рис.1)Чергова реформа заторкнула систему набору телефонних номерів. Від сьогодні, 14 жовтня 2009 року Україна переходить на новий формат набору телефонних номерів. Досі номери були 11-значними, відтак стануть 10-значними. Тепер для виходу на міжміську лінію замість вісімки треба буде набирати нуль, а подальший код міста чи області набирати без нуля на початку. Дзвінок до Києва: 0-44-123-45-67. Міжнародний дзвінок починатиметься з двох нулів.

Так, від 14 жовтня мобільні, міжміські та міжнародні телефонні номери будуть починатися з нуля. Таким чином Україна приєднується до європейських стандартів зв’язку. На мобільний тепер доведеться телефонувати 066, 097, 050, 067 і т.д. Телефонуючи за місто, також відкидаємо вісімку. А міжнародний зв’язок починатиметься з двох нулів.

За інформацією ТСН, це найрадикальніші зміни в українському телефонному просторі. Його підлаштовують під європейські стандарти, щоби з’явилося більше номерів для інформаційно-довідкових служб, та для зручності іноземців в Україні. Зокрема для тих, які прибудуть на Євро-2012.

Перші три місяці абоненти мобільних операторів не відчують дискомфорту. Чи наберете ви 8, чи 0, все одно зв’яжетеся з тим, до кого телефонуєте. Адаптація триватиме до 1-го лютого 2010-го року. Якщо з лютого і далі набирати вісімку, то вже нікуди не додзвонишся. Усі міські коди у країні лишаються старими, крім Київської області. Київ залишиться 44, Київська обл. стає 45.

Мобільним операторам такі новації вилилися в кілька десятків мільйонів гривень. Але, кажуть, вони технічно готові.

Хоча плутанини все одно не уникнути. Не через операторів, а через населення. Наприклад, весняні зміни правил набору швидкої, міліції, пожежників досі знають не всі.

Як повідомляють Волинські Новини, мобільні оператори тимчасово підтримуватимуть дві системи набору дзвінків — через 8 та 0 — після 14 жовтня, коли префікс 8 буде замінений на 0.

Оператор «Київстар» має намір перейти на нову систему набору дзвінків (заміна 8 на 0) у строк, установлений Міністерством транспорту й зв’язку, тобто 14 жовтня. Однак можливість набору старим і новим способом збережеться щонайменше протягом 1 місяця.

Після цього при наборі номера через 8 буде спрацьовувати автовідповідач, який проінформує абонента про зміну правил нового набору.

«МТС якийсь час буде підтримувати і нову, і стару систему набору, адже далеко не всі абоненти зможуть відразу перейти на нові правила набору. Ми зобов’язані передбачити й запобігти всім можливим незручностям з їх боку», — повідомила прес-служба оператора мобільного зв’язку компанії «Український мобільний зв'язок» (бренд МТС).

Компанія «Астеліт» (бренд life:)) має намір підтримувати дві системи набору до 30 листопада.

Оператор мобільного зв’язку компанія «Українські радіосистеми» (бренд Beeline) також має намір тимчасово підтримувати дві системи набору дзвінків через 8 і 0 після 14 жовтня.

«Компанія вважає за можливе підтримувати якийсь час «паралельний» набір номерів у старому й новому форматі. Ми заздалегідь підготували технічні варіанти для вирішення цього питання», — повідомила прес-служба оператора.

У свою чергу, найбільша телекомунікаційна компанія «Укртелеком» має намір перейти на нові правила набору в строк (14 жовтня), після чого при спробі набору номера через 8 буде спрацьовувати автовідповідач, що проінформує абонента про нову систему набору.

Довідково: раніше Міністерство транспорту та зв’язку своїм наказом від 29 вересня 2008 року №1200 затвердило зміни до «Національного плану нумерації України», відповідно до якого при наборі міжміських і міжнародних дзвінках префікс 8 зміниться на 0.

Слід зауважити, що не зазнав змін спосіб набору номера для міжнародного дзвінка з мобільного телефона. Формат номера залишається +380 ** *******.

Напрямок дзвінка
Старий формат
Новий формат
Міський номер
*******
без змін
Міжнародний
+380 ** ******* без змін
Міжміські дзвінки або дзвінки на мобільні телефони
8 0** *******
0 ** *******
Номер у Київській області
8 044 ** *****
0 45 ** *****
Дзвінок у межах Київської області
8 2 ** *****
0 45 ** *****
Дзвінок у межах іншої області
8 2 ** *****
0 2 ** *****
Міжнародний дзвінок зі стаціонарного телефона
8 10 ** ** ******* 0 0 ** ** *******

facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
A9U     TAJ   
E A  F   1  EL1
16U  K6L   4   
 O  K   O  TL7
4EA      D   
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути