Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
 
   Відповісти   Створити нову тему
> «ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ» для Карпат.
daos2
повідомлення 18.3.2012, 17:28
Порядковий номер повідомлення #1

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 6
З нами з: 18.3.2012
Мешканець №: 1958
Подякували: 0 раз«ЗЕ ЛЕНИЙ ТАРИФ» для Карпат.
В Карпатах почалась хвиля будівництва міні ГЕС. Держава підтримує таке будівництво, «оскільки це дуже вигідно для екології держави зараз», і ще більше, вона піклується про майбутні покоління. Саме так більшість людей, хто тільки здалеку про це чув, і сприймають таке будівництво, саме так сприйняло і місцеве населення перші міні ГЕС які будувалися в Пробійнівці і Яблуниці.Перед початком будівництва обіцяли безперебійність електропостачання, що в горах дуже актуально бо через часті вітри або паводки стаються обриви ліній електропередач. Але побудували і запустили електростанції, а зовсім нічого не змінилось, якщо стався збій в електропостачанні з РЕС – міні ГЕС автоматично вимикає електропостачання, тому ,що її потужності не вистачить для забеспечення електрикою навіть частини населеного пункту.Виникає питання, для чого ці міні ГЕС? Все стає зрозумілим після розмови з їх власником.Міні ГЕС не дешевий обєкт, для її будівництва потрібно близько мільйона гривень, але йому держава надала кредит на перший проект який окупився вже за рік, на доходах отриманих від продажу електроенергії в районну електромережу по зеленому тарифу, далі йде уже чистий прибуток(близько 40 000 гривень за добу).До місцевого бюджету він платить великі податки, тільки з Пробійнівської ГЕС близько 400 000 гривень на рік, але куди ідуть ці гроші не зрозуміло, бо в Пробійнівці навіть дитячий садок облаштувати, в готовому приміщенні виділеному сільською радою, не вистачає коштів.
Зараз річка Пробійнівка, і нижче Білий Черемош, перекриті греблями через які не може пройти навіть така проходима риба як форель, яка може стрибати в висоту на кілька метрів, але на її шляху зараз працюють турбіни, які безжально перемелюють рибину яка за своїм інстинктом намагається піднятися в верхівя цих річок на споконвіку існуючі місця відкладання ікри. Під час осіннього ходу форелі на нерест, під турбіною Пробійнівської ГЕС вода була червоною від крові рибин, які намагались здолати несподівану перепону на своєму шляху. Крім того в верхівях Білого Черемошу нереститься одна з найрідкісніших риб світу-Дунайський лосось, для якого Карпатські міні ГЕС можуть стати остаточним поштовхом для повного зникнення.
Ще той самий власник запланував побудувати близько десяти міні ГЕС у Верховинському районі, але населення виступило проти такого будівництва, і поки що успішно бореться. Тільки у Пробійнівці і далі будують другу міні ГЕС, бо тут сільський голова підтримує будівництво цих станцій, а в людей ніхто й не питав згоди.
Держава підтримує будівництво міні ГЕС, і оплачує електроенергію отриману від них по спеціальному «зеленому тарифу»(який в кілька разів більший за звичайний) - тобто такому, що не приносить шкоди довкіллю, але в цьму випадку навіть недосвідченій людині видно, що тут навпаки ще більша шкода для екології, тому що знищуються рідкісні види риб – форель, харіус, дунайський лосось, краєвид який раніше притягував погляд своєю красою(каскад водопадів струмка Грамотний) зараз спотворений чорною ржавою трубою більше метра товщиною(труба за розповідями водіїв вантажівок, що перевозили її із залізничної станції, привезена із радіаційно забруднених регіонів України), яка прокладена на майже кілометрову довжину поверх бувшого русла річки, бо вода тепер іде всередині труби. Тож з такого «зеленого тарифу» може бути користь тільки власнику цих електростанцій і тим хто отримує від нього хабарі, а не народу і майбутнім поколінням.
 
pozitronik
повідомлення 19.3.2012, 12:05
Порядковий номер повідомлення #2

E-makers team


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1134
З нами з: 21.9.2007
Мешканець №: 5
Подякували: 102 разТак здається призупинили будівництво мініГЕС в Карпатах?
 
daos2
повідомлення 22.3.2012, 22:00
Порядковий номер повідомлення #3

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 6
З нами з: 18.3.2012
Мешканець №: 1958
Подякували: 0 разЦитата(pozitronik @ 19.3.2012, 13:05) «
Так здається призупинили будівництво мініГЕС в Карпатах?

Я буваю по справах у Пробійнівці і бачу що там будівництво міні гес іде повним ходом.А одна там уже готова і працює.
 

   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 29.5.2020, 22:31