Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
 
   Відповісти   Створити нову тему
> Життя та особистість як фізичні об’єкти
Василь Васьківсь...
повідомлення 13.10.2008, 8:38
Порядковий номер повідомлення #1

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 4
З нами з: 3.4.2008
Мешканець №: 126
Подякували: 0 раз







Крім фізичних існують ще й віртуальні об’єкти. Саме тому буття та існування не є фізичними поняттями, бо вони стосуються як фізичних, так і віртуальних об’єктів. Тобто існування не є критерієм фізичности певного об’єкта. Щоб бути фізичним, він повинен підлягати експериментальному дослідженню з допомогою фізичних приладів та методів дослідження. Саме та частина існуючої реальности, яка не підлягає експериментальному дослідженню й відноситься до віртуальної реальности. Наприклад, життя є фізичним об’єктом, бо підлягає експериментальному дослідженню, а „Я” не підлягає дослідженню фізичними приладами чи методами, отже є віртуальною реальністю. Правда, „Я” можна досліджувати психологічними чи філософськими методами, тобто віртуальна реальність теж може бути предметом дослідження чи мислення в певних категоріях, але це дослідження не є фізичним експериментом. Однак, ми можемо досліджувати „Я” з допомогою психологічних експериментів, але це є можливим саме тому, що той, хто проводить це дослідження, теж є „Я”, як і досліджуваний ним предмет. Тобто, досліджуючи чиєсь „Я”, він досліджує одночасно також і своє власне „Я”, і це власне „Я” неможливо винести за рамки досліджуваного предмету. Саме тому психологічні досліди не є фізичними дослідами, а тому й неможливо стверджувати, що „Я” є фізичним об’єктом. Тобто віртуальна реальність існує і може бути предметом дослідження, але вона не є фізичною реальністю. Відтак, віртуальне буття та фізичне існування є зовсім різні речі, і твердження, що щось існує, не означає, що воно належить до фізичної реальности.



Джерело теми: http://socys.forum2x2.ru/forum-f8/topic-t45.htm#59 .
 

   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 8.9.2024, 2:30