Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

Виставка національного конкурсу імені Степана Назаренка «Фотопортрет 2009»

Друк E-mail
Автор: Andy_aka_Andy.    04.05.2009 р.
Виставка національного конкурсу імені Степана Назаренка «Фотопортрет 2009» (рис.1)У четвер, 7 травня прикарпатські фотохудожники відкриють експозицію Другого національного фотоконкурсу ім. Степана Назаренка «Фотопортрет 2009». Відкриття виставки — о 13 год. в обласному краєзнавчому музеї (вул. Галицька 4а, приміщення ратуші). На цьогорічний конкурс поступило 1349 робіт 335 авторів із 23 областей України, в тому числі 15 робіт 3 авторів із Білорусії та 3 роботи 1 автора з Росії. До експозиції відібрано 102 роботи 72 авторів з 19 регіонів України.

Започатковуючи цей проект два роки тому напередодні 75-річчя від дня народження Степана Григоровича Назаренка (12 травня 1932 – 24 березня 2006), прикарпатські фотохудожники і вся українська фотографічна спільнота, яка з ентузіазмом підтримала починання своїх колег-галичан, засвідчили данину шани і поваги своєму старшому соратнику.

Степан Григорович віддав улюбленій справі майже шістдесят років. Все розпочалося 1948 року в одній із фотостудій Харкова, а далі були Дрогобич, Станіслав, Коломия, знову Станіслав. Спочатку доводилося працювати і при мінусовій температурі, коли замерзали фотопластинки, але все гірше минулося, і останні тридцять років життя він віддав найкращій фотостудії Івано-Франківська «Горизонт», яка була його дітищем.

Поряд із щоденною копіткою роботою фотодокументаліста, в його серці завжди жила іскра творчості. Численні гості Прикарпаття (письменники, актори, художники, вчені, космонавти, державні діячі) вважали за честь завітати до його творчої майстерні. Таїна людської душі, неповторна краса карпатського краю, історичні події – все це знайшло яскраве і глибоке відображення на його світлинах.

Степан Григорович був вмілим організатором, який згуртував довкола себе численних однодумців і послідовників. Він був одним з фундаторів Національної спілки фотохудожників України (грудень 1989 р.), першим головою її Івано-Франківської обласної організації (1989–2006). Його заслуги перед українською фотографією відзначені обласною премією ім Василя Стефаника (1998 р.), Почесною відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття» (2002 р.), стипендіями Міністерства культури, низкою урядових нагород.

«...товариський, відкритий, надійний, досвідчений, шліфований життям», – так про нього говорив один із найближчих друзів Роман Баран.

Національний конкурс імені Степана Назаренка «Фотопортрет 2007», сповідуючи принципи класичного академічного портрету, зафіксував надзвичайно високу активність у фотографічних колах України. Незважаючи на специфіку жанру, на конкурс поступило понад тисячу фоторобіт з 24 областей. Журі відібрало для експонування 101 роботу 69 авторів із 20 регіонів України.

Щодо авторів, то дуже приємним фактом є те, що поряд з добре і давно знаними іменами (Василь Бурляєв з Севастополя, Сергій Бусленко з Рівного, Валентина Опольська з Одеси, Павло Дроб’як із Львівщини, Юрій Давида і Андрій Устинович з Феодосії, Олексій Шпак із Дніпропетровська), на виставці були й маленькі відкриття. Зокрема – це Серж Рубле з Чернівців, Юрій Вербовський зі Львова, Олександр Бусленко з Рівного, Анжела Надєжда з Одеси.

Лаври переможця дісталися чернівчанину Сержу Рубле. Друге і третє місце, відповідно, у Василя Бурляєва із Севастополя і Юрія Вербовського зі Львова.

Дипломами Національної спілки фотохудожників України відзначені:

- першого ступеня – Валентина Опольська з Одеси і Львівська обласна організація Національної спілки фотохудожників України;

- другого ступеня – Олександр Бусленко з Рівного і Одеська обласна організація Національної спілки фотохудожників України;

- третього ступеня – Анжела Надєжда з Одеси і Кримська республіканська організація Національної спілки фотохудожників України;

Медаль міжнародного фотографічного руху ISF («Образ без кордонів», Франція) дісталася Ірині Баранській-Вороніній зі Львова, а дипломи ISF Юрію Давиді з Феодосії та Максиму Оксамитному з Херсона.

Всі лауреати конкурсу нагороджені фототехнікою Canon, фотографічними аксесуарами від колективу редакції журналу «Digital Phorographer» і «Фотофонду» (Київ) та спеціальним призом родини Войцюк.

Передплатою журналів «Digital Photographer» та «City Life» відзначено десятеро авторів – Ігор Бережний (Херсон), Микола Величко (Старокостянтинів Хмельницької області), Мар’яна Глинська (Косів Івано-Франківської області), Павло Дроб’як (Дмитровичі Львівської області), Андрій Дьогтєв (Одеса), Василь Куліченко (Новомосковськ Дніпропетровської області), Дмитро Петрина (Івано-Франківськ), Олександр Свистунов (Скибинці Вінницької області), Андрій Сліва (Миколаїв), Олег Усатюк (Вінниця).

Генеральний спонсор Canon надав всім учасникам конкурсу ще один шанс позмагатися, але цього разу вже методом лотереї. Хоча й тут був присутній елемент творчості, тому що серед лотів, які передбачали продукцію від Canon (цифрові камери і принтери) та Digital Photographer (річні комплекти журналів), було сім лотів, які дали право на участь у бліц-конкурсі Canon, що відбувся ближче до вечора у фотостудії одного зі спонсорів – професійного цифрового центру «Сако». Кожному з семи учасників було відведено досить короткий проміжок часу на зйомку та обробку зображення. Одразу після цього всі сім файлів були роздруковані у розмірі 30х45 см і винесені на суд журі, яке складалося з представників генеральних спонсорів Canon та Digital Photographer, а також «Сако» і оргкомітету. Переможцем став одесит Андрій Дьогтєв - він отримав приз від Canon – камеру EOS 30D з об’єктивом.

Свій виставковий зал для експозиції гостинно надала обласна організація Національної спілки художників України, де власне й відбулося відкриття виставки 3 травня 2007 року. Окрім місцевої публіки, було чимало гостей з Києва, Чернівців, Вінниці, Одеси, Криму, Львова, Рівного, Кам’янець-Подільського. Під час відкриття виставки кожен присутній міг замовити для себе одну роботу з експозиції, яка одразу ж роздруковувалася на принтері, а при бажанні можна було отримати ще й автограф автора; цей сервіс став можливий завдяки генеральному спонсору Canon, який доставив спеціально на церемонію відкриття експозиції відповідне обладнання.

Наступного року 5 травня відбудеться церемонія відкриття експозиції Другого національного конкурсу ім. Степана Назаренка «Фотопортрет 2009», і надалі він проводитиметься в режимі бієнале. Очевидно, що в цей день також буде оголошено про створення Фонду імені Степана Назаренка основним завданням якого буде заснування премії в галузі фотопортретистики. В даний час відбувається процес юридичного оформлення Фонду ім. Степана Назаренка, який власне й буде займатися всіма процедурами: розробкою положення про премію, акумулювання коштів, створенням комісії, яка розглядатиме подані твори на здобуття премії та іншими організаційно-технічними питаннями. Скоріш за все, що у 2011 році буде названо першого лауреата премії ім. Степана Назаренка.

Головними генераторами проекту «Фотопортрет» є обласна організація Національної спілки фотохудожників України та народний фотоклуб «Колумб» із Тисмениці. Реалізувати свої творчі задуми їм, окрім вже згаданих генеральних спонсорів, допомогли чисельні державні структури, місцеві спонсори, яких набралося добрих два десятки. Переважно, в цьому колі добре відомі імена із попередніх фотовиставок, які відбуваються на Прикарпатті, зокрема, національний фотоконкурс «Природа». Про всіх них можна довідатися з каталогу і афіші виставки, де присутня їхня символіка та рекламні блоки.
facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
CRF         2EB      
B      3    R     MTQ
T54   9MR   DIO      
  U    H      T   DNU
XBK         PXD      
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути