Наше Місто Івано-Франківськ
 
  Приєднуйтесь!
Запам`ятати Вас?   Забули пароль?
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт

18 травня — Міжнародний день музеїв

Друк E-mail
Автор: Andy_aka_Andy.    18.05.2009 р.
18 травня — Міжнародний день музеїв (рис.1)Всі музейні працівники відзначають нині своє професійне свято. Воно з’явилось на календарі у 1977 році; нині відзначається у понад 150 країнах світу. Святкує цей день і івано-франківський Художній музей, що розташований на майдані Шептицького, 8, у приміщенні колишнього парафіального костелу. У 1965 році тут розмістили геологічний музей. А з 1980 року у костелі розміщується Художній музей, де експонуються унікальні зразки образотворчого, народного та сакрального мистецтва краю.

Художній музей — скарбниця образотворчого, народного, сакрального мистецтва нашого краю. Тут експонуються пам’ятки галицького іконопису, барокової скульптури, малярства. Виставка іконопису краю охоплює XV–XIX століття. В музеї зберігаються також твори пластики барокових митців Т. Гуддера, К. Кутченрайтера, І. Г. Пінзеля, М. Полейовського, Д. Станетті; картини братів Унтербергів, старовинні церковні книги.

18 травня — Міжнародний день музеїв (рис.2)18 травня — Міжнародний день музеїв (рис.3)18 травня — Міжнародний день музеїв (рис.4)18 травня — Міжнародний день музеїв (рис.5)









Довідка НМ.
Парафіяльний костел на площі Шептицького — найдавніша монументальна споруда міста після ратуші. У 1669 році Андрієм Потоцьким на цьому місці спочатку була заснована дерев’яна римо-католицька колегіата, при якій відкрито школу як філію Краківської академії (Ягеллонського університету). У 1672–1703 роках тривало спорудження вже мурованого костелу за проектом і керівництвом Ф. Корассіні та К. Беное. На площі постав костел у бароковому стилі з трьома нефами. До 1737 року встановили бокові барокові вівтарі, виконали декоративну ліпнину; в другій половині XVIII століття колегіату прикрасили барокові скульптури. У XIX столітті будівля отримала контрфорси. Розписи костелу виконав у другій половині XIX століття Е. Р. Фабіянський. На хорах над головним входом колись звучав орган, втрачений у післявоєєні часи.

Колегіата була не лише сакральною спорудою, а й сімейною усипальницею Потоцьких. Як було досліджено, у підземеллях костелу є три крипти — центральна, західна та східна. Потоцьких ховали у центральній.
facebook twitter vkontakte

Залиште коментар першим
Ім'я  е-пошта
Символів залишилось: 600
 Відправляти сповіщення про нові коментарі
  Mathguard security question:
MPW         72C      
  M    K      U   35E
BIG   TOO   A83      
1      E      I   6UN
TXG         KT4      
 

Пошук...

Категорії

Радимо переглянути