Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
11 Сторінки V  < 1 2 3 4 > »   
   Відповісти   Створити нову тему
> Коли до вас говорять чужою мовою...
Ктото
повідомлення 8.8.2008, 19:58
Порядковий номер повідомлення #21

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



Цитата(greya @ 7.8.2008, 17:04) «
 "пробити хрящик" - українською.... і той хто не розмовляє українською не може це заперечити. 

і "українська мова" - це і є люди та діалекти.... те що не ввійшло ще у СЛОВНИКИ - ввійде, не турбуйтесь... всі слова сучасної мови колись були "діалектами"... це є історичний факт.  а історія, як відомо - фундамент майбутнього. 

взагалі не виховано обговорювати особливості чужої мови, те що є її частиною - вирішувати лиш людям, які розмовляючи цією мовою, роблять її живою (с)


А если бы Вы были врачом и к Вам на приём пришла бы молодая пациентка с просьбой, к примеру: «ПРОЧИСТИТИ ДІРОЧКИ», как бы Вы отреагировали на такую "живую речь"?

Це повідомлення відредагував Ктото: 8.8.2008, 20:00
 
Majesty
повідомлення 8.8.2008, 21:25
Порядковий номер повідомлення #22

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Цитата
А если бы Вы были врачом и к Вам на приём пришла бы молодая пациентка с просьбой, к примеру: «ПРОЧИСТИТИ ДІРОЧКИ», как бы Вы отреагировали на такую "живую речь"?

blink.gif blink.gif

А як це звучатиме російською? "Прочистить дырочки" blink.gif "прочистить отверстия" blink.gif Бідолашна пацієнтка.
Зате би знав, що пацієнтка молода і українка ))
 
Ктото
повідомлення 8.8.2008, 22:14
Порядковий номер повідомлення #23

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



Цитата(Majesty @ 8.8.2008, 21:25) «
blink.gif blink.gif

А як це звучатиме російською? "Прочистить дырочки" blink.gif "прочистить отверстия" blink.gif Бідолашна пацієнтка.
Зате би знав, що пацієнтка молода і українка ))




 Вот видите, как аккуратно нужно обращаться с речью. Вы даже не поняли, хотя обращение было на украинском языке, что пациентка просила всего-навсего прочистить ей уши (удалить ушные пробки) smile.gif . А теперь внимательно прочитайте предыдущие сообщения:


Цитата(Nymphetamine @ 6.8.2008, 12:19) «
ги...вчора пішла в "класику", щоб запитатись скільки коштує пробити хрящик...а мені цьоця на рецепшині, таким душероздираючим голосом сказала "что???"...я думаю, бляха-муха...шо ж то таке твориться...здається я туди не піду проколювати своє вушко...

насправді, у мене наступає така відраза до людини, яка живе у Франківську і не знає мови, що просто жах...я не сперечаюсь...я вставляю деколи російські слова, і не так вже і чисто я розмовляю українською...але коли ти не розумієш, шо тебе запитують-це позор...


и

Цитата(greya @ 7.8.2008, 17:04) «
 "пробити хрящик" - українською.... і той хто не розмовляє українською не може це заперечити. 

і "українська мова" - це і є люди та діалекти.... те що не ввійшло ще у СЛОВНИКИ - ввійде, не турбуйтесь... всі слова сучасної мови колись були "діалектами"... це є історичний факт.  а історія, як відомо - фундамент майбутнього. 

взагалі не виховано обговорювати особливості чужої мови, те що є її частиною - вирішувати лиш людям, які розмовляючи цією мовою, роблять її живою (с)




  Как же могла понять фразу "скільки коштує пробити хрящик" бедная "цьоця на рецепшині"? И это даёт право обвинять её :"...але коли ти не розумієш, шо тебе запитують-це позор..."?! 
Так кто же "не знає мови"?

  Зачем оправдывать свои ошибки нелюбовью русских к украинцам? Зачем искусственно раздувать неприязнь? Уважать и любить нужно, прежде всего, окружающих нас ЛЮДЕЙ (и себя в том числе), а не только язык и национальность! 

  Если некто наступил Вам на ногу в общественном транспорте, будет ли Вам легче от того что он  чистопородный украинец и обругал Вас при этом на украинском языке?

Це повідомлення відредагував Ктото: 9.8.2008, 5:26
 
Majesty
повідомлення 9.8.2008, 2:00
Порядковий номер повідомлення #24

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Цитата
Вот видите, как аккуратно нужно обращаться с речью. Вы даже не поняли, хотя обращение было на украинском языке, что пациентка просила всего-навсего прочистить ей уши (удалить ушные пробки) smile.gif .

Зрозумів настільки, наскільки точно було сформульоване прохання - хоч українською, хоч російською, чи англійською. Якщо пацієнтка просить "прочистити дірочки" (приклад, наведений шановним Ктото), і не уточняє, які саме, то кожен розуміє його в міру своєї розпущеності ))) Тим більше, що "пробити хрящики" вживається в значення пробити отвори у мочках вух - професійний жаргон здалось би знати. А "прочистити дірочки" .... ну.... не знаю... залежно, до якого лікаря попасти )))))))))))))))))))
 
Ктото
повідомлення 9.8.2008, 5:12
Порядковий номер повідомлення #25

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



Цитата(Majesty @ 9.8.2008, 2:00) «
Зрозумів настільки, наскільки точно було сформульоване прохання - хоч українською, хоч російською, чи англійською. Якщо пацієнтка просить "прочистити дірочки" (приклад, наведений шановним Ктото), і не уточняє, які саме, то кожен розуміє його в міру своєї розпущеності ))) Тим більше, що "пробити хрящики" вживається в значення пробити отвори у мочках вух - професійний жаргон здалось би знати. А "прочистити дірочки" .... ну.... не знаю... залежно, до якого лікаря попасти )))))))))))))))))))

 
Неужели Вам до сих пор неизвестно, что мочка уха не содержит хрящей? ohmy.gif

  На жаргоне уместно общаться в определённой среде. А в официальных заведениях вернее говорить на языке, близком литературному или профессиональному (если Вы являетесь специалистом в этой области). Некорректно обвинять ближнего в своих ошибках, прикрываясь национальностью.

Це повідомлення відредагував Ктото: 9.8.2008, 5:16
 
pozitronik
повідомлення 9.8.2008, 10:10
Порядковий номер повідомлення #26

E-makers team


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1134
З нами з: 21.9.2007
Мешканець №: 5
Подякували: 102 раз



Цитата(Ктото @ 9.8.2008, 5:12) «
 Неужели Вам до сих пор неизвестно, что мочка уха не содержит хрящей? ohmy.gif


Ну і хрящик це не мочка вуха smile.gif Пробивають не тільки мочку
 
Nymphetamine
повідомлення 9.8.2008, 11:15
Порядковий номер повідомлення #27

Експерт


Хто: Мешканець
Повідомлень: 164
З нами з: 24.7.2008
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 207
Подякували: 10 раз



Цитата
Если некто наступил Вам на ногу в общественном транспорте, будет ли Вам легче от того что он чистопородный украинец и обругал Вас при этом на украинском языке?

ги...він наступив, так ше й сварити за це буде...)))і взагалі манера обзиватись пішла від росіян...а на українському телебаченні вперше пролунав матюк у програмі "на добраніч, малюки" із уст Діда Панаса...в 1991 році...дивно...але то правда)))

а мочка вуха дійсно не має хрящів...але саме вухо...
 
Majesty
повідомлення 9.8.2008, 13:48
Порядковий номер повідомлення #28

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Мочка вуха справді не має хрящиків, це незаперечна істина. Значить, я неправильно зрозумів вислів "Пробити хрящики".

Цитата
А в официальных заведениях вернее говорить на языке, близком литературному или профессиональному (если Вы являетесь специалистом в этой области).

В офіційних установах прийнято розмовляти державною мовою, цією ж мовою ведуться офіційні документи. Якщо не помиляюсь. ))
 
Ктото
повідомлення 9.8.2008, 15:12
Порядковий номер повідомлення #29

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



Если бы Милая Nymphetamine не выдавала бы жаргон за украинский язык, а Уважаемая greya не заменяла его «живою мовою», то не было бы этой дискуссии. Русский украинца всегда поймёт (если этого захочет украинец), и соответственно наоборот. Мы мирно живём в одной стране, друг друга понимаем и не нужно искусственно вносить конфронтацию в межнациональные отношения. Не нужно залазить друг другу на шею и свешивать ноги (чья нация «круче», чей язык лучше и официальнее) и на основании этого враждовать. А то пока мы друг дружку за «языки» тягаем, хитрые иностранные дяди с Запада, Востока, Севера и Юга подпрягаются к нам в защитники и пользуются нашей с Вами страной в своих интересах. Как говорится в прекрасной украинской пословице: «Пани деруться, а у холопів чуби тріщать».

Це повідомлення відредагував Ктото: 9.8.2008, 17:29
 
greya
повідомлення 9.8.2008, 18:01
Порядковий номер повідомлення #30

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



Цитата(Ктото @ 8.8.2008, 22:14) «
 

  Зачем оправдывать свои ошибки нелюбовью русских к украинцам? Зачем искусственно раздувать неприязнь? Уважать и любить нужно, прежде всего, окружающих нас ЛЮДЕЙ (и себя в том числе), а не только язык и национальность! 

  Если некто наступил Вам на ногу в общественном транспорте, будет ли Вам легче от того что он  чистопородный украинец и обругал Вас при этом на украинском языке?


Ктото, що Ви таке пишете? для чого? через таких як Ви, НА МОЮ СКРОМНУ ДУМКУ, і починаються конфлікти. Йдеться лише про мову, і люди наголошують, що 1 країна =1 мова. тут нема ніякого націоналізму. більшість форумчан НІКОЛИ взагалі не використовують таке поняття... яка Ваша мета?


це мій останній пост у цій темі. я давно висловила свою думку, і прокоментувала іншу. а коли хтось вирішив набором розумних слів чужої мені мови (а це факт) навязати мені свою думку, то тікати - тікати подалі слід!



"жаргон", "хітриє дяді", і тд. - повна дурня.... ну от вже до межі повна.  huh.gif
 
Nymphetamine
повідомлення 9.8.2008, 18:22
Порядковий номер повідомлення #31

Експерт


Хто: Мешканець
Повідомлень: 164
З нами з: 24.7.2008
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 207
Подякували: 10 раз



яким це таким чином я видала жаргон за українську мову???дурниця якась"пробити хрящик" - дуже навіть по-українськи...і якщо людина, працюючи в Франківську(я розумію, якби це був Київ, хоча столиця-позор їй) не розуміє, про що я її запитую(...тим більше я ж не запитувала її не по професії...а чітко те, що вона б мала знати...)то соррі...але в такому місці я не буду робити те, що затіяла...я націоналістка і цього не соромлюсь...а навпаки-горжусь...і люди ми розумні, самі знаємо, що і як нам говорити...а от росіяни мали б повчити нашу прекрасну мову, бо то вони вилазять нам на голови і спускають ноги, помахуючи ними...ми вже дійшли до того, що перефектно знаємо російську мову...а вони навіть не збираються вивчати нашу, бо це не є необхідним..."ті хохли і так нас зрозуміють"-думають вони...за те, якби надумали їхати у іншу країну-їх би туди без елементарних знань мови не пустили б....
 
Majesty
повідомлення 9.8.2008, 19:10
Порядковий номер повідомлення #32

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Цитата
"жаргон", "хітриє дяді", і тд. - повна дурня.... ну от вже до межі повна.

Про жаргон я сказав, хотів щось мудре написати ))) так що прошу не спекулювати )
Цитата
Ктото, що Ви таке пишете? для чого? через таких як Ви, НА МОЮ СКРОМНУ ДУМКУ, і починаються конфлікти. Йдеться лише про мову, і люди наголошують, що 1 країна =1 мова. тут нема ніякого націоналізму. більшість форумчан НІКОЛИ взагалі не використовують таке поняття... яка Ваша мета?

Не потрібно висувати особисті звинувачення, дуже прошу rolleyes.gif Мета кожного мешканця - спілкування та обмін думками у вигляді дискусій.

Також закликаю не розпалювати сварки через будь-яку етнічну чи мовну ознаку )) будьте чемні

angry.gif бо доведеться вдаватись до ідеологічної модерації, що є зле.
 
Ктото
повідомлення 9.8.2008, 22:15
Порядковий номер повідомлення #33

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



Но не менее 50% граждан ”наголошують, що 1 країна >1 мова”. С ними что делать?
“…вдаватись до ідеологічної модерації ? ”
 
Majesty
повідомлення 9.8.2008, 23:51
Порядковий номер повідомлення #34

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Цитата
Но не менее 50% граждан ”наголошують, що 1 країна >1 мова”. С ними что делать?
“…вдаватись до ідеологічної модерації ? ”

Якщо брати Івано-Франківськ, то всі 90%, і цих людей варто зрозуміти. Їхня рідна мова є державною. Природньо, що критика цієї позиції викликає зустрічну. Прикро, що більшість населення держави послуговується альтернативною мовою. Це космополітизм. Усі сторони даного явища покликана висвітлити здорова дискусія.
 
Nymphetamine
повідомлення 10.8.2008, 11:37
Порядковий номер повідомлення #35

Експерт


Хто: Мешканець
Повідомлень: 164
З нами з: 24.7.2008
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 207
Подякували: 10 раз



і взагалі тема зучить" коли до вас говорять чужою мовою " це не обовязково мусить бути російська ...нехай буде англійська, або німецька)))що ви відчуваєте? я , наприклад, починаю панікувати, хоча можу розмоляти, що однією, що другою _))))
 
Ктото
повідомлення 11.8.2008, 18:47
Порядковий номер повідомлення #36

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



    Люди добрые, да где я хоть слово сказал плохого про Украину и Украинцев? Где призывал перестать любить Украину и перестать разговаривать на Украинском языке? Я вроде ни разу не призвал к межнациональной или межрасовой ненависти. Может Вам не нравится язык, на котором я говорю? Уже и не знаю что думать… Простите, если кого чем обидел. Хотя конечно хотелось бы узнать   - в чём мои ошибки?
    А когда к Вам обращаются на чужом (слово-то какое страшное) языке то, наверное всё таки не нужно (цитирую): «тікати - тікати подалі». Нужно всё-таки попытаться понять этого человека. Как Вы думаете?

Це повідомлення відредагував Ктото: 11.8.2008, 20:07
 
COLOBOCman
повідомлення 12.8.2008, 20:14
Порядковий номер повідомлення #37

Почесний городянин


Хто: Адміністратор
Повідомлень: 1086
З нами з: 16.10.2007
З: Франик
Мешканець №: 40
Подякували: 126 раз



Такссс...терти ми нічьо не будем, нехай залишиться нам на згадку, давайте в цій темі обговорювати тематику мов, а не національно-політично-географічні устрої двох країн сусідів, і хто там кому давав підсрачників думаю тож неважно. Я дуже б не хотів тут читати т речі, які звуть страшним словом холівари. Можна вічно говорити про те, які були одні і другі, але ні ті, ні другі від цього ні кращими ні гіршими не стануть.

Тепер щодо питання самих мов....думаю вся справа в людях, вот наприклад якщо людина подобається і є якись  інтерес щодо спілкування з нею, то непомічаєш як саме вона вимовляє речі, саме зміст яких тобі цікавий, а не форма, а вот коли тобі не подобається якась людина і тоді звертаєш вже увагу і на форму як людина говорить, і розмір взуття не такий в неї і зачіска, і т.д))

А втім є такий приклад....думаю багато хто з вас був вже на тих самих форумівках, комусь сподобалось, комусь ні(надіюсь нікому wink.gif ), серед нас і були люди які говорили не на українській, але це проблем не добавило і я не бачив у ваших очах вогню ненависті "він москаль!", навпаки всі собі і спілкувались і прикалувались і сміялись.  Вопшем думайте шо хочете, але я в першу чергу звертаю увагу на людину а потім на те, як вона виражається.

П.С. якщо захочете далі тут писати про ворожнечу країн, і т.д. то пиняйте на себе, я просто тільки попоїв і того такий добрий)))


Подякували:
 
13-den
повідомлення 12.8.2008, 22:33
Порядковий номер повідомлення #38

Анти-політик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 1098
З нами з: 10.8.2008
З: Станиславов
Мешканець №: 224
Подякували: 61 раз



Треба ставитися до цього як до реальності...
Зараз багати паразитичних іншомовних слів вливаються в нашу та інші мови і цей процес нажал невідворотний. Але з цим можна боротися. просто не використовувати ці слова! Такщо дерзайте!
 
escaper
повідомлення 13.8.2008, 18:53
Порядковий номер повідомлення #39

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 117
З нами з: 10.8.2008
З: Івано Франківськ
Мешканець №: 223
Подякували: 20 раз



епіграф: тема ---- для мене болюча. на іншому-форумі мало не до дискутувався до бану. (можливо я зараз повторю чиїсь думки, бо всіх постів я нечитав rolleyes.gif dry.gif .)                                                                                                                                                   і зразу розставлю крапки над "і":- я немаю нічого проти росіян в Росії!

по темі:- покищо особисто я зустрічав з іншомовних громадян (в нас в місті) тільки -- росіян. Якщо людина (російськомовна) мене запитає котра година, чи як пройти в "бібліотеку", то звісно я це сприйму нормально, і постараюсь їй допомогти. хоча скажу чесно коли чую російську,------- ріже вухо.

Неможу зрозуміти також чому в паспорті, водійських правах, і інших документах інформація дублюється російською????????????- якби це був 1,чи 2-й рік незалежності держави то так, бланки ще б були старого зразку, а то паспорт мені видали в 2005р. (14лютого, доречі)--а там на 2ст російська! чому? Вона ж навіть недержавна.

Як на мене то це свідчить з однієї сторони про те, що -- Росія досі має величезний вплив на Україну, і насаджує тут свою волю,і політику, а з іншої---Україні і українцям на це глибоко начхати. angry.gif

Багато залежить і від людини, від того як вона говорить, що вона говорить.............можливо я якийсь неправельний, але я неможу стерпіти коли наприклад в маршрутці їдуть "москалики" і на весь пижик розказують що мови української небуло і небуде, як тут (в місті в країні) вьо х***во  (ну от розізлився) і зразу виникає якесь дивне відчуття чи відрази, чи злості до тієї людини......... і питання щому ж ти тут живеш? 

і ще одне мене аж верне коли росіяни починають кривляти ротом і намагатись "гаваріть" по українськи. і вони такі після цього раді (раденькі що дурненьки)

от Путін коли приїздив в Україну декілька років тому, зробив класно вдавав що нерозуміє ані слова(здається мав перекладача, хоча точно непамятаю), хоча по словах росіян мови подібні, і навіть якщо невчив російську можеш її розуміти.

або коли старші люди розказують як то суперово їм жилось за часів СРСР. Ну! війни, голодомори- це ж добре? (достатньо почитати підручник "Історія України" 11 клас і зразу вся "красота" тих часів "на лице")

я невважаю себе великим патріотом, просто хочу елементарної поваги до рідної держави, мови,культури.

                                 " ...... Та не однаково мені,

                                          Як Україну злії люде

                                          Присплять, лукаві, і в огні

                                          Її, окраденую, збудять…

                                          Ох, не однаково мені.."

                                                                                        Т. Г. Шевченко 

П. С. трошки відійшов від теми сорі за офф топ.
 
Ктото
повідомлення 14.8.2008, 18:21
Порядковий номер повідомлення #40

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 143
З нами з: 8.6.2008
Мешканець №: 184
Подякували: 9 раз



 


Рідна держава складається з: …

 


Сможете продолжить?

Це повідомлення відредагував Ктото: 14.8.2008, 18:25


Подякували:
 

11 Сторінки V  < 1 2 3 4 > » 
   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 29.3.2024, 14:51