Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
6 Сторінки V   1 2 3 > »   
   Відповісти   Створити нову тему
> Українська Чи Російська?, проблеми міжнаціонального спілкування
Українська чи російська мова?
Ану признавайтесь з якої ви пісочниці...
українська [ 34 ] ** [62.96%]
російська [ 8 ] ** [14.81%]
суржик [ 1 ] ** [1.85%]
деколи укр., деколи рос. [ 11 ] ** [20.37%]
живу в Бабруйске і гараврю па бабруйскі [ 0 ] ** [0.00%]
Усього голосів: 54
Гості не можуть голосувати 
Кібер_злючка
повідомлення 30.9.2007, 23:45
Порядковий номер повідомлення #1

_V_I_P_


Хто: Мешканець
Повідомлень: 95
З нами з: 31.8.2007
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 2
Подякували: 13 раз



Якою мовою ви спілкуєтесь?
Як ставитесь до російської мови як другої національної?
 
Sashok
повідомлення 1.10.2007, 9:56
Порядковий номер повідомлення #2

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Я говорю виключно українською, але можу деколи вживати в афоризмах і російську, деколи суржик трапляється, але це ше рідше ніж російська.
Нарахунок російської національної то я здозумів, шо то малось на увазі про другу
державну мову, тоді я проти, бо то вже багато проблем виникатиме, і перш за все з громадянством...
 
Majesty
повідомлення 1.10.2007, 14:19
Порядковий номер повідомлення #3

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Мова, якою я навчався в школі (далеко звідси) - російська. Відтоді мовою Леніна biggrin.gif і Пушкіна писати легше.

Наразі спілкуюсь виключно українською. Вже забуваю мову східного сусіда ))) тож інколи при нагоді дозволяю собі її нагадати.

Проблеми двомовності і сепаратизму штучно нав"язані правлячими олігархічними колами. Рейтинг ж бо, ігри на нац. свідомості або несвідомості громадян. Ніхто російську не утискає, навпаки це ще хто кого утискає ((( Державна мова повинна бути одна. Ми всі добре це знаємо. Замість того щоб впроваджувати інститут двомовності, краще би вивчили існуючу державну мову, мову нації і офіційних документів. Мову, що є символом. УКРАЇНСЬКУ.
 
AIRBAG
повідомлення 12.10.2007, 23:47
Порядковий номер повідомлення #4

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 1
З нами з: 12.10.2007
Мешканець №: 37
Подякували: 0 раз



Цитата(Majesty @ 1.10.2007, 13:19) «
Мова, якою я навчався в школі (далеко звідси) - російська. Відтоді мовою Леніна biggrin.gif і Пушкіна писати легше.

Наразі спілкуюсь виключно українською. Вже забуваю мову східного сусіда ))) тож інколи при нагоді дозволяю собі її нагадати.

Проблеми двомовності і сепаратизму штучно нав"язані правлячими олігархічними колами. Рейтинг ж бо, ігри на нац. свідомості або несвідомості громадян. Ніхто російську не утискає, навпаки це ще хто кого утискає ((( Державна мова повинна бути одна. Ми всі добре це знаємо. Замість того щоб впроваджувати інститут двомовності, краще би вивчили існуючу державну мову, мову нації і офіційних документів. Мову, що є символом. УКРАЇНСЬКУ.


Ja vpershe na vashomy forymi:)
Tam djad'ka zverxy garno napusav(zrazy chyet'sja pidkovanuj)....a ja prosto skazy meni pruxodut'sja rozmovljatu Rosijs'koju z dryzjamu, ridnoju Ykrains'koju doma, ny a na roboti inozemnoju. Ja progolosyvav za Ykrains'ky!
 
Ptashechka
повідомлення 13.10.2007, 0:19
Порядковий номер повідомлення #5

Я повернулася!


Хто: Мешканець
Повідомлень: 305
З нами з: 21.9.2007
З: Франік
Мешканець №: 6
Подякували: 16 раз



В школі вчилася на російській мові, а отже вже за звчкою, зі шкільними подругами розмовляємо російською. Скільки раз пробували українською, але весь час пробиває на російську. А взагалі, я намагаюся спілкуватися виключно українською. Навіть тоді, коли мені пишуть російською (відповідатиму такою ж мовою, тільки якщо пише іноземець). Проголосувала за українську))
 
SinFuL
повідомлення 13.10.2007, 14:47
Порядковий номер повідомлення #6

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 14
З нами з: 21.9.2007
Мешканець №: 8
Подякували: 2 раз



Українська, Українська і тільки Українська!!!! Якщо хтось не розуміє мене то спілкуюсь англійською.... Не вірю в те, що людина, яка знає російську, не розуміє української!!! А якщо ти затятий москалюга і не знаєш англійської, то спілької мови нам з тобою найти; хіба защебещеш на німецькій.... ))
 
Relay
повідомлення 18.10.2007, 23:52
Порядковий номер повідомлення #7

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 45
З нами з: 25.9.2007
Мешканець №: 21
Подякували: 3 раз



Говорю українською... російська у нас і так перша національна(якщо розібратися скільки народу нею спідлкюються)...
 
AutoLove
повідомлення 19.10.2007, 15:34
Порядковий номер повідомлення #8

Новенький


Хто: Мешканець
Повідомлень: 37
З нами з: 21.9.2007
З: Ukraine
Мешканець №: 7
Подякували: 1 раз



Раз форум має домен Івано-Франківський, тож розсилка має бути українською, але я не проти отримувати розсилку міжнародною мовою, тобто англійською і дотого ж потрібно пропагувати форум, щоб він був відомимм за межами Івано-Франківська а також України.

Українська - шляхетніша, рідніша, тепліша...
 
An@ken
повідомлення 24.12.2007, 20:18
Порядковий номер повідомлення #9

рижа кицька... :)))


Хто: Мешканець
Повідомлень: 90
З нами з: 31.8.2007
З: Мнаан
Мешканець №: 3
Подякували: 5 раз



Говорю виключно на українській хоча з мамою можу і на російській... от. Хоча ще вмію говорити мовою матів. Пишу? Омг... ну пишу я як коли. як бажає душа. але оть рахую що живеш в Україні то спік ін україн лангуідж. Хоча мав би говорити на Івриті так як по краві я жидок то)
 
BigSecret
повідомлення 27.12.2007, 0:14
Порядковий номер повідомлення #10

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 48
З нами з: 8.11.2007
З: Байконур
Мешканець №: 50
Подякували: 2 раз



С детства привык разговаривать на русском, основная масса друзей и знакомых русскоязычные. Если я общаюсь с человеком и вижу, что ему тяжело разговаривать по русски, без проблем перехожу на украинский язык.
Отношение к русскому языку, как второму национальному - пофигистическое. В нашей округе сеи нововедения никоим образом не повлияют на сложившиеся традиции, тенденции и еже с ними. Другое дело восток...
А вообще я за эволюционирование к телепатическому взаимодействию между людьми. Тогда тех языков нафиг не надо будет. Подумал, а тот в ответ тебе подумал и снова в моде немое кино ))
 
Majesty
повідомлення 27.12.2007, 0:16
Порядковий номер повідомлення #11

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Був в Чернівцях. Неприємно вразило те, що намагаються розмовляти російською. Це погано виходить у пересічних мешканців, і виходить такий собі гоповський суржик. Я навіть набрався наглості і став поправляти. Так само у Києві. Космополітизм і матеріалізм. Ось і можлива причина..
 
first-integral
повідомлення 7.1.2008, 21:31
Порядковий номер повідомлення #12

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 8
З нами з: 7.1.2008
З: Київ
Мешканець №: 85
Подякували: 0 раз



У більшості великих міст розмовляють за звичкою або принципово російською.
Мене дуже здивувало, коли дізнався що рівненчани розмовляють російською, хоча в Франківську, бачу,
Цитата
на українській
не дуже вихидить biggrin.gif  
Сам з Херсонщини. Закінчив російську школу. В сім"ї розмовляємо українською. В спілкуванні в залежності від того з ким розмовляю. Можемо почати російською, а закінчити українською чи навпаки.
В Херсоні, російська основна. По селах загалом однаково - "говорять" по українському (тобто суржик), а в містах "по-росьонськи" biggrin.gif  

Це повідомлення відредагував first-integral: 7.1.2008, 21:52
 
COLOBOCman
повідомлення 8.1.2008, 0:39
Порядковий номер повідомлення #13

Почесний городянин


Хто: Адміністратор
Повідомлень: 1086
З нами з: 16.10.2007
З: Франик
Мешканець №: 40
Подякували: 126 раз



Українська хоча деколи перепригую на рос. нарахунок технічної то укр не годиться.
Преведіть для приколаду фразу "ячейка опустошетса естественним способом"
 
first-integral
повідомлення 8.1.2008, 21:07
Порядковий номер повідомлення #14

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 8
З нами з: 7.1.2008
З: Київ
Мешканець №: 85
Подякували: 0 раз



Цитата(COLOBOCman @ 7.1.2008, 23:39) «
"ячейка опустошетса естественним способом"
Комірка спорожнюється природнім шляхом cool.gif  то не проблема... Просто є певні недоопрацювання по визначенню термінології в певних галузях, галузевих термінологічних словників дуже мало, хоча я, наприклад бачив "Словник зоотехніка", правда виданий ще за радянських часів.
 
Majesty
повідомлення 8.1.2008, 21:39
Порядковий номер повідомлення #15

Драконоподібний мамонт


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1486
З нами з: 21.9.2007
З: Франик
Мешканець №: 4
Подякували: 161 раз



Приєднуюсь до критики використання української мови в технічній документації через невизначеність термінології.
Англійською легше.
Як на мене, так як загальноприйнята мова балету й музики - французька, то чому б не дотримуватись міжнародних визначень і термінів.
В нас грамотність низька в країні. Державою і то керують проффесори. Хтось колись підкинув цікаву думку, що наша система вивчення іноземної мови ще з совкових часів протидіяла її вивченню )))))
Тому для наших треба все розшифрувати, перекласти, розжувати, а потім ще й отримувати докори за кострубатий набір технічних термінів
Зрештою, процес здобування мною вищої освіти в тех. галузі знань, яким би не був конченим, та все було на українській, і терміни також. І нічого, якось викручувались.
 
first-integral
повідомлення 13.1.2008, 17:16
Порядковий номер повідомлення #16

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 8
З нами з: 7.1.2008
З: Київ
Мешканець №: 85
Подякували: 0 раз



Цитата(Majesty @ 8.1.2008, 20:39) «
Англійською легше.
Як на мене, так як загальноприйнята мова балету й музики - французька, то чому б не дотримуватись міжнародних визначень і термінів.
Можливо, правильно було б основним предметом, поряд зі спеціальним, поставити вивчення мови тієї країни/країн, де зароджувалася наука, яка викладається. Якщо з такої позиції дивитися на вивчення мов... коли тексти читаються мовою оригіналу.

Це повідомлення відредагував first-integral: 13.1.2008, 17:17
 
pozitronik
повідомлення 17.1.2008, 17:03
Порядковий номер повідомлення #17

E-makers team


Хто: Технічний відділ
Повідомлень: 1134
З нами з: 21.9.2007
Мешканець №: 5
Подякували: 102 раз



Цитата(Кібер_злючка @ 30.9.2007, 22:45) «
Якою мовою ви спілкуєтесь?
Як ставитесь до російської мови як другої національної?


Так що тута спорити про українську чи російську, люди вже підписують петицію щоб HTML визнали другою державною мовою, а PHP, ASP, Java Script регіональними biggrin.gif

P.S. Мовою HTML спілкуюсь в десятки раз частіше ніж російською!
 
Mihas'
повідомлення 18.1.2008, 14:27
Порядковий номер повідомлення #18

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 5
З нами з: 18.1.2008
Мешканець №: 90
Подякували: 0 раз



я з дитинства спілкуюсь українською, на російську переходжу коли їду у відрядження до Раші, а на рідній землі - рідна мова... А коли закордоном в сторону заходу. то ангельською спілкуюсь, бо інших не знаю. А якби знав більше мов, то при поїздці у Чехію гоаворив би на чеській, в Іспанію на іспанській і т.д.

Нехай люди собі спілкуються яко хочуть мовою, але - державна мова тільки українська!
 
LIORM
повідомлення 20.1.2008, 20:42
Порядковий номер повідомлення #19

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 96
З нами з: 6.11.2007
З: ІФНТУНГ ФакультетАКН група АУ-УУУУУ
Мешканець №: 47
Подякували: 6 раз



Державна тіко УКРАЇНСЬКА!!!
Російську не дуже люблю! Ше з дитинства, коли в школі заставляли чита книжка на РОС я того просто не переварював!!!

ДАЛОЙ МОСКАЛЬНОТУ!!! wink.gif
 
wedmid
повідомлення 6.3.2008, 1:04
Порядковий номер повідомлення #20

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 4
З нами з: 6.3.2008
Мешканець №: 106
Подякували: 0 раз



Цитата
Я говорю виключно українською
Ага, у підписі видно...

Спілкуюся звісно українською...
Ненавиджу пусті розмови про другу російську і ще більше про те, що її потрібно захищати...
Цими піарними балачками переводять в тінь більш важливі питання...

І взагалі дуже важливим питанням вважаю не те чи друга російска, а те що треба в прискорених темпах її викорінювати...
 

6 Сторінки V   1 2 3 > » 
   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 29.3.2024, 4:19