Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
3 Сторінки V   1 2 3 >  
   Відповісти   Створити нову тему
> Івано-Франківськ чи Станиславів
Sensor
повідомлення 14.3.2009, 4:35
Порядковий номер повідомлення #1

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 19
З нами з: 14.3.2009
Мешканець №: 691
Подякували: 1 раз



Останнім часом я замітив, що багато мешканців нашого міста хочуть вернути стару назву - Станиславів. І я дуже злий цьому!!! angry.gif Тепер скажу чому. Назва Станіслав (Станиславів) була дана місту "на честь" сина польського магната Потоцького. Українські історики нераз критикували цього Потоцького за погане ставлення до українців. Тоді чому так вийшло, що наші патріоти хочуть вернути місту антиукраїнську назву? Це стид позор!!! Чим вам не подобається слово Івано-Франківськ? Якщо задовге, то тоді можна скоротити до просто - "Франківськ". wink.gif Між іншим турки поступали розумніше. Завоювавши Константинополь, вони йому не лишили старої назви, а назвали по свому - Істанбул. Респект туркам! І взагалі, чому до цих пір один архітектурний об'єкт називається Палацом Потоцьких? Вам не соромно перед іноземними туристами називати палац на честь ворогів? Я б видав указ, за яким би цей об'єкт перейменували на Палац Бандери, або Довбуша, або Петлюри. Ех ви, землякі, а ще хочете щоб вас поважали. А я класну темку зафігачив. wink.gif
 
shooroop
повідомлення 14.3.2009, 11:20
Порядковий номер повідомлення #2

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 121
З нами з: 4.3.2009
З: Stanislawiw
Мешканець №: 668
Подякували: 8 раз



Я вважаю що наше місто завжди було Станіславом. А Івано-Франківськ - то комуняцька назва тому що закінчується на "ськ" (для любителів історії - в післявоєнні роки місто хотіли перейменувати на Сталіград-Карпатський). Якби назвали Івано-Франківці (це назва міста, а не жителів), Івано-Франків чи Івано-Франківка - то вже інша справа.
На рахунок турків - в них своя історія, свій менталітет. Тому вони так і поступили.
На рахунок "перейменувати Палац Потоцьких в Палацй Бандери чи Палац Петлюри" - тут ди ну дуже неправий. Палац Потоцьких - це історія нашого міста. В ньому жила ця сімейка, але ніяк не сімейка Бандери чи інших. Це всеодно що перейменувати Костьол на Вовчинецькій, бо то є "польска назва".
 
Sensor
повідомлення 14.3.2009, 13:24
Порядковий номер повідомлення #3

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 19
З нами з: 14.3.2009
Мешканець №: 691
Подякували: 1 раз



Shooroop, а ти дав класну ідею, поміняти костьол. А Івано-Франківськ хай залишається Фраником, бо якщо ви поміняєте на Станіслав, ви цим покажете свою слабкість. Чомусь поляки не міняють назву міста Хелм на Холм, як в старі часи Київської Русі. А на рахунок менталітету то мене дуже непокоїть такий менталітет франківців, які іноземцям (в цьому випадку полякам) роблять поблажки. А на рахунок історії скажу, треба її робити на свій лад. А історію завжди можна поміняти. І надіюсь через 100 років після всяких воєн та ядерних зим майбутня адміністрація викреслить з Історії все про Потоцьких, і напишуть легенди, в яких оповідатимуть про легендарного українця, який заснував місто, або точніше козацький старшина, який зі своїм військом захватив польську фортецю і зробив з неї майбутнє місто. tongue.gif Ось так повинна працювати машина пропаганди та ідеології.
 
Sashok
повідомлення 14.3.2009, 17:28
Порядковий номер повідомлення #4

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



ну в даному випадку боехати негарно, історя має лишатися історією і бути об'єктивною...можливо нам шось і неподобається, але це неозначає, шо ми маєм шось забороняти чи преписувати...
я за Франківськ, не тому шо Потоцькі принижували українців чи ше шось, а того шо вже привик, та і більш українська назва міста, якшо зара так почати придиратися, то давайте і Хмельницький переназвемо, Донецьк, хай америкоси Нью-Йорк переназивають, а турки свій Стамбул...нізя так)
нарахунок закінчення "ськ", то скажу шо в Шурупа якась фобія, бо воно використовується досить часто в містах Східної Європи: Полоцьк, Смоленськ, Вітебськ, Мінськ і т.д.
 
Sensor
повідомлення 14.3.2009, 17:51
Порядковий номер повідомлення #5

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 19
З нами з: 14.3.2009
Мешканець №: 691
Подякували: 1 раз



А місто Хмельницький не потрібно перейменовувати, бо Хмельницький Герой України. А ось щодо Даунєцка, то можна його поміняти на Бандербург, на честь Бандери! wink.gif
 
Sashok
повідомлення 14.3.2009, 18:18
Порядковий номер повідомлення #6

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



ну Бандербурга там ніколи небуде, ти розпинаєся за українство і за те шоб з іноземцями на рівні бути, тим неменше береш німецьке закінчення для міста, Донецьк і так непогано, та і Юзівка непогано звуч
ить)), але тоді такаж історія як і з Франківськом
 
Sashok
повідомлення 14.3.2009, 18:31
Порядковий номер повідомлення #7

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Ну взгалі то Уельс і Бельгія хоть і заселена нащадками кельтів, але всетаки трох далеко од
ні від одного,
а Уельс я згадав для того щоб нагатати що власник заводу був Дж. Юз (Хьюз) який 
родом якраз з Уельсу
А про Петлюроград ненам рішати, якшо донетчани самі будуть за то хай перназивають
 
Йа_ЯбЛуЧкО_XD
повідомлення 15.3.2009, 11:40
Порядковий номер повідомлення #8

Яблучна:)


Хто: Мешканець
Повідомлень: 799
З нами з: 12.8.2008
З: if.ua
Мешканець №: 230
Подякували: 74 раз



Не розумію надмірної патріотичності пана Сенсора. Як люди хочуть - так і називають, не вам вирішувати за тисячі людей. Захотіли назвати Донецьк - назвали, яке вам діло до того?
А щодо Потоцьких. Не було би Потоцьких - не жили б ви у цьому місті і взагалі хтозна, що б тут було. Дякувати маєте, а не обсирати.(перепрошую за слово, але інакше висловити ставлення Сенсора до Потоцьких не можу)


Подякували:
 
greya
повідомлення 15.3.2009, 22:43
Порядковий номер повідомлення #9

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



щоб жити гідно в свому часі треба поважати історію. усю. Імя Франка ми носимо не тому що так хотіли "комуняки" а тому що були патріоти завжди. а Франко гідний наслідування....

Потоцькі - свою честь вже отримали. вони не поважали все ж людей які за них все робили..... своїх рабів. то й не варто їм давати більше ніж заслужили. Розвитку найбільшого як місто ми мали за часів австрійців. то ще щось може додати до назви?...

Любіть місто таким як воно є - і змінюйте його з середини на краще, а не просто надписи на картах.... 

Це повідомлення відредагував greya: 20.3.2009, 17:16
 
Sensor
повідомлення 17.3.2009, 3:47
Порядковий номер повідомлення #10

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 19
З нами з: 14.3.2009
Мешканець №: 691
Подякували: 1 раз



Greya, а ти розумно сказала, Потоцькі своїм ставленням до людей незаслужили на те, щоб Івано-Франківську повернули стару назву.
Ну а Яблучко та Nick мене здивували.Ви говорите що якби не потоцькі, то б ми тут нежили. А ви я бачу готові батьківщину продати за кусок ковбаси. laugh.gif Якби не було цього міста, то замість нього інше б побудували в ХVIII-XIX стст.

Це повідомлення відредагував Sensor: 17.3.2009, 3:48
 
Blood
повідомлення 19.6.2009, 1:13
Порядковий номер повідомлення #11

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 12
З нами з: 15.6.2009
З: Станіславов
Мешканець №: 818
Подякували: 1 раз



Мде...В кожного свій варіант розгорнення історичних подій...Сенсор тобі раджу бути більш лояльнішим до вибору інших людей. Я вважаю що вислови "продати батьківшину за кусок ковбаси" пряма образа гідності. Кожен Українець ладен робити так як йому забажаеться і ніхто не в праві тикати йому і вказувати!... Тих хто переписуе історію вважаю ВОРОГАМИ ЛЮДСТВА!
 
svk
повідомлення 19.6.2009, 7:47
Порядковий номер повідомлення #12

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 28.5.2009
З: +48° 55' 11.79", +24° 42' 51.31"
Мешканець №: 786
Подякували: 21 раз



                                                             !!!!!!!!!!!!!!!!НАРОД!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Я выскажу своё мнение по этому поводу...

какая разница, как называется город?..

какая разница, кто основал город или кто его сравнял с землёй?...

не, историю надо знать и надо чтить прошлое, и отдавать ему дань ( название улиц, районов, я бы даже ввёл историю своего города в курс обучения в наших школах...)

я Вам скажу так, родные мои, переиминовать город не так-то и легко. уйдёт купа бабла из бюджета города, большую часть которого стырют себе те кто им будет распоряжаться, бабло нужно будет на проведение референдума, гродского или районного, потом начнутся перетёрки с несогласными, опять движняки , и каждая полит сила начнёт размахивать флагами и орать, что мы не быдло...

так что если Вы хотите набить их карманы нашими деньгами и хотите межусобици, то "вперёд за ординами", но я всем своим созданием против.

для меня большая честь быть рождённым, жить, роботать и прославлять славный град Ивано-Франковск, и это не мешает мне оставаться "москалем".

                                                         свой город я люблю
Приєднані стиснуті зображення
Приєднане зображення
Приєднане зображення


Приєднане зображення
Приєднане зображення

 


 
Andy_aka_Andy
повідомлення 19.6.2009, 16:03
Порядковий номер повідомлення #13

У пошуках життя


Хто: Редактор
Повідомлень: 1111
З нами з: 27.11.2008
З: STANISŁAWÓW
Мешканець №: 568
Подякували: 216 раз



Приєднане зображення


 
Andy_aka_Andy
повідомлення 21.6.2009, 2:52
Порядковий номер повідомлення #14

У пошуках життя


Хто: Редактор
Повідомлень: 1111
З нами з: 27.11.2008
З: STANISŁAWÓW
Мешканець №: 568
Подякували: 216 раз



laugh.gif ото надякували))
насправді я не виражав свого ставлення до нової назви міста, просто запостив документ )
та й він сам навпаки кагбе намекае «я комунячка, попячте меня, кто-нибудь» )

Не маю нічого проти первинної назви міста. І взагалі перейменування міст вважаю колоніалістичним психозом. Кожному населеному пункту на планеті дають назву його корінні мешканці або засновники, ким би вони не були для майбутніх поколінь. В назві міста — його історія, врешті-решт...
 
Strange_V
повідомлення 21.6.2009, 18:06
Порядковий номер повідомлення #15

Городянин


Хто: Мешканець
Повідомлень: 438
З нами з: 12.1.2008
З: Франківськ
Мешканець №: 88
Подякували: 56 раз



Andy_aka_Andy, я подякував за сам документ, зберіг собі в архів.
 
13-den
повідомлення 10.8.2009, 18:13
Порядковий номер повідомлення #16

Анти-політик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 1098
З нами з: 10.8.2008
З: Станиславов
Мешканець №: 224
Подякували: 61 раз



За это спорить можно много, но один факт останеться неоспоримым! Это то что наш город хоть и носил имя Потоцких но это название по своему уникальное! А глядя на карту можно увидеть что названий посвящённых Ване Франку много...
Тем более суть города не измениться какое бы он название не носил!
 
Sam
повідомлення 11.8.2009, 0:08
Порядковий номер повідомлення #17

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 69
З нами з: 9.8.2009
Мешканець №: 882
Подякували: 7 раз



от ви над цим паритесь....а прийде в президенти янукович і переназве франік....НА ЯЙЦЕСЛАВСЬК....

тоді будете довольні.....

мені чисто по-цимбалах чи Станіславів чи Франік(всеж-таки великий поет нашої У).....лиш би то не москалі були.....от і все....

 
Агонь
повідомлення 11.8.2009, 18:47
Порядковий номер повідомлення #18

наци-гопнік


Хто: Мешканець
Повідомлень: 930
З нами з: 30.9.2007
З: Радной, франкоффский
Мешканець №: 28
Подякували: 146 раз



Цитата(Sam @ 11.8.2009, 0:08) «
мені чисто по-цимбалах чи Станіславів чи Франік(всеж-таки великий поет нашої У).....лиш би то не москалі були.....от і все....


Головне не москалі! Негри, араби, китайці - дайош расову толерантність і віротерпимість! Свобода равенство упячка, лиш би не москалі!

Доречі, чому назву нашої держави не пишеш? Боїшся помилок наробити?
 
Sam
повідомлення 12.8.2009, 11:29
Порядковий номер повідомлення #19

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 69
З нами з: 9.8.2009
Мешканець №: 882
Подякували: 7 раз



та ні...просто швидко пишу......і слово "Україна" я написати можу...як бачиш....

а чого не москалі...та бо скіни до них не лізуть от їм і живеться спокійненько, і роблять що їм захочется.....покищо....

а типу чурок...то вони тож до москалів відносятся...бо по-москальськи розмовляють....

 
Sashok
повідомлення 17.8.2009, 9:36
Порядковий номер повідомлення #20

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



ну нарахунок москалів то я нагадаю шо це не національний і не расовий елемент, дехто про це забуває і жене на північних сусідів, і москалів хватає всюди, особливо у владі, і як би вони на себе вишиванки не одягали, їхня суть незміниться
сорі за офтоп
 

3 Сторінки V   1 2 3 >
   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 28.3.2024, 20:14