Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
11 Сторінки V  « < 4 5 6 7 8 > »   
   Відповісти   Створити нову тему
> Коли до вас говорять чужою мовою...
time4you
повідомлення 27.10.2008, 12:36
Порядковий номер повідомлення #101

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 5
З нами з: 24.10.2008
З: Україна, Луганськая обл.
Мешканець №: 452
Подякували: 0 раз



Взагалі то в Україні зараз іде масштабна українізація-починаючи від закладів освіти і закінчуючи ЗМІ. Тому не потрібно розповідати про притиснення української мови. Навпаки, російськомовні канали забороняють транслювати навіть по кабельному телебаченню.
 
greya
повідомлення 27.10.2008, 17:12
Порядковий номер повідомлення #102

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



справді?! жах!! це велика трагедія аж на 18 років незалежності боротись за українську в Україні....)

як російськомовна пригноблена меншість це переживе - неуявляю навіть.... ohmy.gif  



Цитата(Strange_V @ 26.10.2008, 0:26) «
Маленьке ІМНО про дискусії щодо мов - це не має смислу. Хоча і кажуть, що в дискусії народжується істина.. це питання "холіварне" по своїй суті, навряд можливо переконати в чомусь опонента (як однієї так і іншої сторони).

ну що ви? як це немає "смислу"?... тут сенс - аж зашкалює - вчимося вправлятись у диспутах, звертатись до історії, он конституцію вже читаємо)...


...просто кожен - на своїй мові))
 
time4you
повідомлення 27.10.2008, 17:28
Порядковий номер повідомлення #103

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 5
З нами з: 24.10.2008
З: Україна, Луганськая обл.
Мешканець №: 452
Подякували: 0 раз



Цитата(greya @ 27.10.2008, 16:12) «
справді?! жах!! це велика трагедія аж на 18 років незалежності боротись за українську в Україні....)
як російськомовна пригноблена меншість це переживе - неуявляю навіть.... ohmy.gif  


А хто саме боровся АЖ 18 років?


Може вам і подобаються фільми на українській мові, але я обираю фільми на російській. І російську мову нікому не нав'язують, на відміну від української.
 
greya
повідомлення 27.10.2008, 18:00
Порядковий номер повідомлення #104

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



ну дійсно - хто боровся? "якщо не я" - то значить ніхто?.. цікаво, але варіант.

і це вже край нахабства навязувати українську мову в Україні. ну як таке допускати?! ану - у живий ланцюг і "отстоім русский язиК"!!



ой... вибачте що з помилками(( я просто ніколи не вивчала російської мови. з іноземних - лиш англійську, та й ту - погано знаю(
 
Sashok
повідомлення 27.10.2008, 22:41
Порядковий номер повідомлення #105

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
І російську мову нікому не нав'язують, на відміну від української.

ну з цим я б поспорив, де тіки ненапишеш по українській де багато пишуть на рос. так просять писати шоб було ясно, а я гадав шо словяські народи тим і відрізняються від інших, шо розуміють один-одного без проблем...
 
escaper
повідомлення 28.10.2008, 0:10
Порядковий номер повідомлення #106

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 117
З нами з: 10.8.2008
З: Івано Франківськ
Мешканець №: 223
Подякували: 20 раз



Цитата(Sashok @ 27.10.2008, 21:41) «
ну з цим я б поспорив, де тіки ненапишеш по українській де багато пишуть на рос. так просять писати шоб було ясно, а я гадав шо словяські народи тим і відрізняються від інших, шо розуміють один-одного без проблем...


та розуміють вони ( росіяни) українську, просто неможуть і нехочуть САМІ СОБІ в цьому признатись.
навіть якщо росіянин перший раз в житті почує укр. мову то зрозуміє більше ніж би зрозумів, ну скажем, німецьку.
 
time4you
повідомлення 28.10.2008, 9:11
Порядковий номер повідомлення #107

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 5
З нами з: 24.10.2008
З: Україна, Луганськая обл.
Мешканець №: 452
Подякували: 0 раз



Цитата(greya @ 27.10.2008, 17:00) «
ну дійсно - хто боровся? "якщо не я" - то значить ніхто?.. цікаво, але варіант.

і це вже край нахабства навязувати українську мову в Україні. ну як таке допускати?! ану - у живий ланцюг і "отстоім русский язиК"!!



ой... вибачте що з помилками(( я просто ніколи не вивчала російської мови. з іноземних - лиш англійську, та й ту - погано знаю(


Ви так і не відповіли, хто саме боровся...

А за нахабство.... Нахабством я вважаю нав'язування української мови. Я розмовляю на російській, думаю на російській... То якого біса хтось має мене повчати якою мовою мені спілкуватись? Я спілкуюся російською, об мені так звично, а не тому, що я ненавиджу українську. Вибачте за помилки.... rolleyes.gif
 
Sashok
повідомлення 28.10.2008, 14:00
Порядковий номер повідомлення #108

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



ну так колись хтось говорив українською, писав нею, а потом появилися Валуєвський циркуляр, Емський указ...
Цитата
Я розмовляю на російській, думаю на російській... То якого біса хтось має мене повчати якою мовою мені спілкуватись?

ну і ніхто тобі я думаю не мішає розмовляти і думати, а якшо хтось і достає питаннями, то раджу кинути в ігнор...
 
greya
повідомлення 28.10.2008, 19:44
Порядковий номер повідомлення #109

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



Цитата(time4you @ 28.10.2008, 8:11) «
Ви так і не відповіли, хто саме боровся...

А за нахабство.... Нахабством я вважаю нав'язування української мови. Я розмовляю на російській, думаю на російській... То якого біса хтось має мене повчати якою мовою мені спілкуватись? Я спілкуюся російською, об мені так звично, а не тому, що я ненавиджу українську. Вибачте за помилки.... rolleyes.gif


..та нічого, що з помилками - нічого страшного. я он українською спілкуюсь так і то з помилками пишу. а  вам взагалі все можна пробачити. подумаєш... 


а  хіба вам дійсно цікаво хто боровся? бо я не власну думку збираюсь написати, а наприклад прізвища реальних людей - як політиків, так і десидентів, так і звичайних вчителів у школі, професорів у ВУЗах, продавщиць, гідів, ветеринарів, залізничників... їх всіх назвати? гадаю, що навіть мільйони прізвищ у пості не змусять вас звернути увагу на те, що ви не бажаєте сприймати. та  й для чого? ви ж ітак вдоволені. навіщо вам це? от і я собі просто буду говорити теж своєю мовою і за конституцією - відстоювати гідність державної. ніхто ж не проти?)

а коли хтось вам заважає, - навіть за них прошу вибачення. і справді все лишнє - краще у ігнор)) і "проблем нет"  rolleyes.gif

Це повідомлення відредагував greya: 28.10.2008, 19:49
 
NetStar
повідомлення 28.10.2008, 20:53
Порядковий номер повідомлення #110

I'm Mr. NetStar :)


Хто: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Мешканець №: 89
Подякували: 12 раз



Цитата(time4you @ 28.10.2008, 8:11) «
Нахабством я вважаю нав'язування української мови. Я розмовляю на російській, думаю на російській... То якого біса хтось має мене повчати якою мовою мені спілкуватись? Я спілкуюся російською, об мені так звично, а не тому, що я ненавиджу українську. Вибачте за помилки.... rolleyes.gif


+1

От я наприклад відколи сказав своє перше слово і років до 6-7 говорив на російській мові. Прийшлось переучуватись коли пішов в українську школу (незахотіли мене в російську віддати хоча я дуже хотів). Зараз у 95% випадків говорю на українській але всі записи, статті і т.д. на російській (думаю ви замітили по урокам які я туво викладаю) і "думаю на російській" - це тож про мене. І шо??? Кожен спілкується як йому зручно, головне шоб інші розуміли.
 
Ptashechka
повідомлення 9.11.2008, 1:56
Порядковий номер повідомлення #111

Я повернулася!


Хто: Мешканець
Повідомлень: 305
З нами з: 21.9.2007
З: Франік
Мешканець №: 6
Подякували: 16 раз



Цитата(NetSt@r @ 28.10.2008, 19:53) «
"думаю на російській" - це тож про мене. І шо??? Кожен спілкується як йому зручно, головне шоб інші розуміли.


Москаль! angry.gif
 
greya
повідомлення 9.11.2008, 17:03
Порядковий номер повідомлення #112

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



от зара напишу пост - і посипляться цитати....)

та я тут у столиці була - люблю пошану Києву віддавати)... ну і значить хто там казав що українська в Україні - на першому місці - жесть як помиляєтесь. от мені особисто нахамили просто так, перекрививши мою відповідь на щось не зрозуміле... так- це було швидше винятком, більшість чудово переходила на рідну мову, забувши, що перед тим "да-кали і как-али"...

хто знає про що я - зрозуміють і так. а для решти: - українську ще треба відстояти. 

ну так не проблема - поборимось!  wink.gif "наша мова солов'їна, піде з нами у віки!!! доки буде Україна - доти будуть козаки!"  laugh.gif tongue.gif


Подякували:
 
Йа_ЯбЛуЧкО_XD
повідомлення 14.2.2009, 23:17
Порядковий номер повідомлення #113

Яблучна:)


Хто: Мешканець
Повідомлень: 799
З нами з: 12.8.2008
З: if.ua
Мешканець №: 230
Подякували: 74 раз



Залежно від ситуації.Якщо в онлайні - то говорю і далі українською, якщо реал -частіше російською, бо мою українську і в Франківську не всі розуміють.Якщо з іноземних країн - англійська
 
Andy_aka_Andy
повідомлення 15.2.2009, 0:04
Порядковий номер повідомлення #114

У пошуках життя


Хто: Редактор
Повідомлень: 1111
З нами з: 27.11.2008
З: STANISŁAWÓW
Мешканець №: 568
Подякували: 216 раз



спілкуюсь українською завжди і всюди; переходжу на іншу мову тоді, коли співрозмовник української не розуміє.
не більше і не менше smile.gif
 
NetStar
повідомлення 16.2.2009, 11:40
Порядковий номер повідомлення #115

I'm Mr. NetStar :)


Хто: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Мешканець №: 89
Подякували: 12 раз



народ, ви не уявляєте наскільки тупо виглядає ця дискусія. Для чого робити якесь поділення? Українці, росіяни, білоруси, поляки... ВСІ МИ СЛОВ"ЯНИ!!!
 
Sashok
повідомлення 16.2.2009, 12:03
Порядковий номер повідомлення #116

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
ВСІ МИ СЛОВ"ЯНИ!!!

африканця я неможу назвати слов'янином
 
NetStar
повідомлення 16.2.2009, 17:21
Порядковий номер повідомлення #117

I'm Mr. NetStar :)


Хто: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Мешканець №: 89
Подякували: 12 раз



а причому тут африканці?
 
Sashok
повідомлення 16.2.2009, 21:01
Порядковий номер повідомлення #118

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



ну по-перше ти робив нерозбірливе розділення, так само тута могли попасти і африканці і китайці і багато інших
по-друге, наша влада не розподіляє людей понаціям, тобто всі українці це громадяни україни, а громадянство зара получає багато хто, той самий африканець, відповідно він неможе бути слов'янином
по-третє, якшо взяти до уваги шо слов'яни це не мовна група індоєвропейської сім'ї, то слов'ян залишилося мало, так я слов'янин це світогляд, релігія
п.с. мені здається я здорово оффтоплю
 
NetStar
повідомлення 17.2.2009, 16:33
Порядковий номер повідомлення #119

I'm Mr. NetStar :)


Хто: Модератор
Повідомлень: 219
З нами з: 14.1.2008
Мешканець №: 89
Подякували: 12 раз



Саш, ти трохи обмежено мислиш. Причому тут громадянство по паспорту? Якшо ти поїдеш скажімо в Китай і там отримаєш громадянство - ти всеодно залишишся українцем.
 
Sashok
повідомлення 17.2.2009, 17:18
Порядковий номер повідомлення #120

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
ти всеодно залишишся українцем

за національністю так, але Китай і Україна різні речі.
просто в Конституції так гарно розказується про український народ, а потом опа виявляється до українського народу може попасти майже кожний, а я проти цього, бо має існувати розподіл по націям,(доречі треба створити тему про впис націоналності в паспорт) і невидавати громадянство кому попало.
Тема створена не тіки для української мови і російської, ну і загалом слов'янських мов, хоча я неспорю, з любим слов'янином можна говорити без великих проблем, мови дуже схожі, просто все шо хочу викласти не зовсім до цієї теми))
 

11 Сторінки V  « < 4 5 6 7 8 > » 
   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 15.5.2024, 12:02