Наше Місто Івано-Франківськ - Форум
Привіт, Гість
( Вхід | Реєстрація )
 
Форум Блоги Анонси Статті Погода Пошук Галерея Карта Довідка Транспорт
11 Сторінки V  « < 6 7 8 9 10 > »   
   Відповісти   Створити нову тему
> Коли до вас говорять чужою мовою...
greya
повідомлення 8.3.2009, 1:30
Порядковий номер повідомлення #141

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



....йой, так багато експресії в попередньому пості що я й дійсно ледве розібралась що там пише. та ще й на чужій мові......)
 
yuri
повідомлення 8.3.2009, 21:51
Порядковий номер повідомлення #142

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 45
З нами з: 21.2.2009
Мешканець №: 656
Подякували: 8 раз



Цитата
ледве розібралась що там пише. та ще й на чужій мові......)

:-)
думал ответить,но потом передумал-все равно не поймешь на чужем языке,не сердись.

Це повідомлення відредагував yuri: 8.3.2009, 21:51
 
greya
повідомлення 9.3.2009, 0:02
Порядковий номер повідомлення #143

Дівчина з передмістя


Хто: Мешканець
Повідомлень: 921
З нами з: 24.11.2007
З: Тисменецьке передмістя
Мешканець №: 57
Подякували: 61 раз



о... трішки зрозуміла. та я не серджусь....  я ні на польськомовних ні на англомовних ні на російськомовних і навіть на арабомовних не серджусь - чужа мова не значит погана. вона просто "чужа")
 
yuri
повідомлення 9.3.2009, 7:56
Порядковий номер повідомлення #144

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 45
З нами з: 21.2.2009
Мешканець №: 656
Подякували: 8 раз



Цитата
чужа мова не значит погана. вона просто "чужа")

спасибо,что не сердишься :-)
согласен-чужая,это понятно.но мораль не просто в языке,мораль во взаимопонимании ,говорящих на разных языках,в взаимном уважении.ведь,как мне думается,люди везде одинаковые и хотят почти одного и того же-мира,доброты,спокойствия,благополучия .... и все равно на каком языке они говорят...,но вот политмки... часто используют разные методы,в том числе и языковые различия,различия в цвете кожи или размере носа или есче чего....не всегда с целью достижения вот тех целей...или да-в тостижении тех целей,но для себя или отдельной группы людей
надеюсь не очень заумно написал и ты поймешь.хорошего тебе и другим дня
 
Кібер_злючка
повідомлення 10.3.2009, 18:41
Порядковий номер повідомлення #145

_V_I_P_


Хто: Мешканець
Повідомлень: 95
З нами з: 31.8.2007
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 2
Подякували: 13 раз



Колись мені менше приходилось спілкуватися із людьми, які говорять по рісійськи. Все помінялось. На роботі кожного дня приходиться спілкуватися із представниками фірми, на якій працюю із Сум та Києва. Поголовно всі там говорять по російськи. Я принципово відповідаю їм на українській мові. З самого початку вони мене перепитали чи я розумію і чи мені не буде складати труднощів розуміти їх. Звісно, хотілось би щоб звучала українська мова. Але вони првикли до російської і говорять на ній і інакше не можуть. Я нормально це сприймаю. Головне, що це хороші люди і виходу іншого немає smile.gif)) Уже привикла до цього ))) Так що російська мова теж має право на існування і немає тут нічого капець страшного )))
 
Sensor
повідомлення 14.3.2009, 5:47
Порядковий номер повідомлення #146

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 19
З нами з: 14.3.2009
Мешканець №: 691
Подякували: 1 раз



Та непереживайте ви так. Всі східнякі прекрасно розуміють великоукраїнську мову, просто встидаються говорити на ломаному язику (деградація за півстоліття) laugh.gif А більшість посадових "шишок" та олігархів незалежно від національності здають своїх дітей в приватні, престижні, а головне україномовні школи! Коли хтось по мобілі говорить чи не иіг би я перейти на російську, я кажу що ні, оскільки я тіпа крутий патріот-імперіаліст, і тут зразу шальке терезів переходить на мою сторони, і вони в деяких фразах стараються сказати українською!!! wink.gif Ось що значить якщо неперейти у власній країні на чужу мову. Але це незначить що я зневажаю чужі мови. Інколи я можу знати краще граматику російської мови ніж російськомовний чел. Ладно, спати хочеться. Допобачення.
 
Gorolja
повідомлення 16.3.2009, 2:07
Порядковий номер повідомлення #147

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 10
З нами з: 16.3.2009
Мешканець №: 694
Подякували: 2 раз



))) якось за молодих років відпочивала я у лагері (в Артеці вроді... точно не пам"ятаю )) і вийшло так шо серед усіх я була єдиною україномовною українкою rolleyes.gif )))) Нічого)) до кінця відпочинку майже всі говорили українською (пояснювали то тим, шо легше перейти на українську ніж заставити мене говорити російською))) От)))
....напевно я відповіла на запитання wink.gif
 
Sportsman
повідомлення 19.3.2009, 22:21
Порядковий номер повідомлення #148

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 74
З нами з: 17.3.2009
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 695
Подякували: 4 раз



Дивна річ. Я в таборі в Сімферополі був також єдиним україномовним українцем. Ще в потязі, як тільки ми виїхали із Києва, всі почали розмовляти по російськи, а я через кілька днів отримав прізвисько Українець, за те, що розмовляв виключно українською. Приємно, що я став відомий на весь табір, і інколи зі мною розмовляли рідною мовою, навіть якщо питання ставили російською.
Пригадую один веселий епізод... Ми носили воду разом з Артуром на прізвисько Рижий і вожатим. Не пам'ятаю про що ми з вожатим балакали, але він задля мене завжди переходив на українську. Артур втрутився в розмову і єхидно запитав: "Так ты кто по национальности?" Вожатий за мене заступився, хоча я і не просив, і поставив зустрічне запитання: "А ти хто?". Нарешті я вирішив відповісти на обидва запитання: "Я по національності українець, а він, здається, Рижий!" tongue.gif Ех! Як я тоді його перехитрив. biggrin.gif

Це повідомлення відредагував Sportsman: 19.3.2009, 22:23
 
svk
повідомлення 3.6.2009, 23:51
Порядковий номер повідомлення #149

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 28.5.2009
З: +48° 55' 11.79", +24° 42' 51.31"
Мешканець №: 786
Подякували: 21 раз



Цитата(Sportsman @ 19.3.2009, 22:21) «
Дивна річ. Я в таборі в Сімферополі був також єдиним україномовним українцем. Ще в потязі, як тільки ми виїхали із Києва, всі почали розмовляти по російськи, а я через кілька днів отримав прізвисько Українець, за те, що розмовляв виключно українською. Приємно, що я став відомий на весь табір, і інколи зі мною розмовляли рідною мовою, навіть якщо питання ставили російською.
Пригадую один веселий епізод... Ми носили воду разом з Артуром на прізвисько Рижий і вожатим. Не пам'ятаю про що ми з вожатим балакали, але він задля мене завжди переходив на українську. Артур втрутився в розмову і єхидно запитав: "Так ты кто по национальности?" Вожатий за мене заступився, хоча я і не просив, і поставив зустрічне запитання: "А ти хто?". Нарешті я вирішив відповісти на обидва запитання: "Я по національності українець, а він, здається, Рижий!" tongue.gif Ех! Як я тоді його перехитрив. biggrin.gif



супер, я тоже Украинец, но русская речь мне ближе....


национаьность - это не язык на которм ты общаешся, это состояние души!
 
Sashok
повідомлення 4.6.2009, 10:09
Порядковий номер повідомлення #150

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



Цитата
национаьность - это не язык на которм ты общаешся, это состояние души!

правильно, хоча тре розрізняти націю етнічну і націю політичну
п.с. хоть на сході України багато російськомовних людей, серед них є і українські націоналісти
 
husain_if
повідомлення 5.6.2009, 18:38
Порядковий номер повідомлення #151

Original


Хто: Мешканець
Повідомлень: 335
З нами з: 13.10.2007
З: Франік
Мешканець №: 38
Подякували: 16 раз



А мені подобається коли до мене чужою мовою говорять smile.gif особенно якщо девкі русскою мовою, це так заводить ))) але чистою рускою мовою smile.gif
 
ardguna
повідомлення 10.6.2009, 3:10
Порядковий номер повідомлення #152

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 1
З нами з: 10.6.2009
Мешканець №: 809
Подякували: 1 раз



Взагалі, заради цієї відповіді я і зареструвався. Наперед скажу бажаючим кидатися мокрими шароварами, що в мені немає ні краплі ані російскої, ані україньскої крові, та хай хто небудь спробує сказати, що я не українець. Я грек-румеєць, мої пращури тут мали міста, коли навіть про скифіф ще ніхто не чув. А що до мови, то якою до тебе звернулися-такою й маєш спілкуватися(звісно, якщо володієш), бо й це мале стане якщо й не стратегічною справою, то при наймі добрим іміджем.(Я з Маріуполя, тож звиняйте за недосконалу україньску) 


Подякували:
svk,
 
Sashok
повідомлення 10.6.2009, 10:03
Порядковий номер повідомлення #153

не гиндлюй зо мнов


Хто: Мешканець
Повідомлень: 922
З нами з: 24.9.2007
З: Ahfyrsdcmr
Мешканець №: 10
Подякували: 83 раз



ну взагалі перші грецькі колонії в Північному Причорномор'ї з'явилися в кінці 7ст. до н.е.
а нарахунок скіфів нема єдиної думки, до того ж правильної, одні кажуть шо корінне населення(може про них ніхто і нечув, але греки ніяк не в першості), інші розповідають про прикочування в 8 ст. до н.е. з Азії і вигнали кіммерійців.

А нарахунок мови то ти часково правий я вважаю, людина має право говорити як їй заманеться, і вона має розуміти як до неї тоді відноситимуться...


Подякували:
 
LikeOther
повідомлення 21.7.2009, 17:52
Порядковий номер повідомлення #154

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 106
З нами з: 18.7.2009
З: Івано-Франківськ
Мешканець №: 855
Подякували: 38 раз



Люди,люди....це вже дурість відповідати українською росіянинові,який до тебе звернувся рідною мовою.
Та майте хоть якусь повагу.Те що російське - не означає що воно погане.А взагалі тут все залежить від ситуації...
Та й в загальному (глобальному) плані я б волів щоб всі люди на землі розмовляли англійською....
Якщо ми такі немудрі що не змогли поширити свою мову в світі,то туди нам і дорога...до забуття..

(вибачте що наліпив всяких думок без зв'язку tongue.gif )


Подякували:
svk,
 
Йа_ЯбЛуЧкО_XD
повідомлення 21.7.2009, 20:22
Порядковий номер повідомлення #155

Яблучна:)


Хто: Мешканець
Повідомлень: 799
З нами з: 12.8.2008
З: if.ua
Мешканець №: 230
Подякували: 74 раз



доречі, про англійську) часто бувають у мене такі випадки, що я говорю з людиною, рідну мову якої я не знаю і вона української також. То людина не просить мене засідати в гугль транслейт, а просить продовжити спілкування англійською.
LikeOther, українська мова дуже важка для вивчення, вона стоїть після мов з ієрогліфами по складності. Тому світовою мовою стала та, яка є більш-менш легкою для вивчення до розуміння.
 
svk
повідомлення 21.7.2009, 23:08
Порядковий номер повідомлення #156

Фанатик


Хто: Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 28.5.2009
З: +48° 55' 11.79", +24° 42' 51.31"
Мешканець №: 786
Подякували: 21 раз



Цитата(Йа_ЯбЛуЧкО_XD @ 21.7.2009, 20:22) «
доречі, про англійську) часто бувають у мене такі випадки, що я говорю з людиною, рідну мову якої я не знаю і вона української також. То людина не просить мене засідати в гугль транслейт, а просить продовжити спілкування англійською.
LikeOther, українська мова дуже важка для вивчення, вона стоїть після мов з ієрогліфами по складності. Тому світовою мовою стала та, яка є більш-менш легкою для вивчення до розуміння.


шановна Йа_ЯбЛуЧкО_XD' як що не помиляюсь то мова йде про ангійську...

порівняйте, будь ласка, граматику нашої та англійської мови і тоді ви побачите різницю. 

англійська, набагато важча для вивчення. прикладів можна наводити купу, але не буду....









...покищо.

при потребі звертайтесь, поспілкуємось... wink.gif

 
Sam
повідомлення 9.8.2009, 1:08
Порядковий номер повідомлення #157

Бувший


Хто: Мешканець
Повідомлень: 69
З нами з: 9.8.2009
Мешканець №: 882
Подякували: 7 раз



ну я тут трошки вклинюсь і не в тему скажу свою думку про цю тему...

я непроти коли хтось із іноземців звиртається до мене на своїй мові....я пробую зрозуміти його і допомогти йому зрозуміти мене...(адже не всі можуть вивчити ВСІ мови світу)

але коли на моїй ненці Україні до мене говорить людина наприклад на російскій і потребує також говорити до неї на ЇЇ мові то я вибачаюсь......ВОНО починає викрикувати нецензурні слова і казати що ти хохол.....оце вже є неповага..... яку стерпіти вельми важко....

тим-більше, я маю деякий досвід по-спілкуванню з іноземцями, і можу сказати що молоде покоління більш зневажливо ставиться як і до інших народів так і до конкретно України.....

 
Tash
повідомлення 30.10.2009, 21:59
Порядковий номер повідомлення #158

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 12
З нами з: 30.10.2009
Мешканець №: 1008
Подякували: 1 раз



Взагалі, якщо людина звертається до мене російською мовою -я підтримую розмову російською, якщо українською - відповідно українською. Це роблю в першу чергу, щоб людина мене зрозуміла. wink.gif


Подякували:
svk,
 
Olvia
повідомлення 9.11.2009, 18:17
Порядковий номер повідомлення #159

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 12
З нами з: 6.11.2009
З: Калуш
Мешканець №: 1025
Подякували: 6 раз



Відомо,що людина стільки разів стає людиною,скільки освоює мов.І Папа Римськиі Іоан Павло ІІ(поляк за національністю),і В.І.Ленін(єврей) володіли багатьма мовами світу,та розмовляли на державній мові тієї держави,в якій жили. 


Дивно ,та питання національної мови не піднімається в жодній країні ,в жодному африканському племені.Можливо тому,що не можемо одночасно створити "КЕНГУРУ" (пригадайте походження цього слова) .


Карл Марксділить людей, що перебувають в Україні і не знають української на три групи:туристи, окупанти і раби .У більш розвинених країнах ділять дану групу людей на 5 категорій: туристи, окупанти, раби, дітиокупантів, діти рабів. 

То ж пора визначитись,хто є ким в державі.


 
reader
повідомлення 14.12.2009, 3:36
Порядковий номер повідомлення #160

Прибулець


Хто: Мешканець
Повідомлень: 2
З нами з: 14.12.2009
Мешканець №: 1075
Подякували: 1 раз



У повсякденному житті спілкуюся переважно російською, так уже з дитинства пішло. І думаю я російською. Та якщо трапляється нагода поговорити рідною мовою, не втрачаю можливості ( і байдуже, що може якось штучно виходить). Напевно, для мене українська мова, як ім"я яким хрестили, і яким тебе рідко називають.
А мова у нас чудова! Інколи деякі емоції, окрім як українською, виразити неможливо! Наша мова сповнена кольорами, відтінками, чуттєвістю... нею спілкується душа.



Подякували:
 

11 Сторінки V  « < 6 7 8 9 10 > » 
   Відповісти   Створити нову тему

 
RSS Текстова версія форуму; Котра година: 17.5.2024, 12:30